Svrab - sirná vazelína, hrozně štípe

Anonymní
14.6.17 20:23

Svrab-sirná vazelína,hrozně štípe

Ahoj holky,
přes měsíc se s dcerou škrabeme. Je to dost nepříjemné. Dnes nám a kožní doktorka napsala sirnou mast-příznaky jako u svrabu, ale neprokázán. Jelikož jsem v 8. měsíci, tak prý raději podstoupíme odsvrabovací kůru. :roll: Dcera je v pohodě, ale mě to taaaak strašně štípe. už to mám na sobě pár hodin a vidím záchranu v teplé koupeli.
Je tato reakce normální?
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

J-J
27
14.6.17 20:32

Normální to není. Kolika% máte předepsanou sirnou mast? Může se jednat o kontaktní iritační reakci. Zítra zavolejte své kožařce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.6.17 20:36
@J-J píše:
Normální to není. Kolika% máte předepsanou sirnou mast? Může se jednat o kontaktní iritační reakci. Zítra zavolejte své kožařce.
Čtu 5%…mě je spíš divné, že dcera je ok..jdu to smýt a zítra zavolám. Děkuji :)
  • Nahlásit
  • Citovat
19490
14.6.17 20:44

Seš si jistá, že jde o svrab? Ten se u nás už téměř nevyskytuje. Já bych změnila kožního.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17059
14.6.17 20:57

@arada to není pravda, naopak svrabu je dost. Nedávno si ho dovezla dokonce jedna škola ze školy v přírodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
694
14.6.17 20:59

@arada vyvedu tě z omylu, právě probíha epidemie, na kožním jsme byli čtvrtí v tom týdnu :( fakt to byla zábava, u nás zabral Infectoscrab ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
J-J
27
14.6.17 20:59

@arada
Svrabu je celkem dost, v ambulanci minimalne 1× za dva týdny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
J-J
27
14.6.17 21:01
@Anonymní píše: Čtu 5%…mě je spíš divné, že dcera je ok..jdu to smýt a zítra zavolám. Děkuji :)

To je opravdu nízká koncentrace, takže rozhodně doporučuji smýt, pokud máte tyto obtíže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57349
14.6.17 21:01
@arada píše:
Seš si jistá, že jde o svrab? Ten se u nás už téměř nevyskytuje. Já bych změnila kožního.

che. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57349
14.6.17 21:04
@J-J píše:
@arada
Svrabu je celkem dost, v ambulanci minimalne 1× za dva týdny.

no, právě, taky jsem si řikala, že bud mam pech nebo má arada chybné info.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.6.17 21:06
@arada píše:

Ne, kožní si tím jistá není. Ale prý je lepší to zkusit vyléčit. Neměla bych problém, kdybych neměla vedlejší účinky. A jestli to není svrab…tak už nevím co dělat, je to hrozný, furt mě svědí celé tělo :,(

• Nahlásit
  • Citovat
57349
14.6.17 21:08
@Anonymní píše:
Ne, kožní si tím jistá není. Ale prý je lepší to zkusit vyléčit. Neměla bych problém, kdybych neměla vedlejší účinky. A jestli to není svrab…tak už nevím co dělat, je to hrozný, furt mě svědí celé tělo :,(

hele, u těhotných to bývá. Co nějakou kožní, nejlépe v nějaké větší nemocnici, kde budou mít více zkušeností.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.6.17 21:12
@Lama Lama píše:
hele, u těhotných to bývá. Co nějakou kožní, nejlépe v nějaké větší nemocnici, kde budou mít více zkušeností.

Jenomže to má i dcera :think: ona akorát nemá po té masti žádnou reakci. ale jinam asi zkusím jít

• Nahlásit
  • Citovat
19490
14.6.17 21:33
@vokishka píše:
@arada to není pravda, naopak svrabu je dost. Nedávno si ho dovezla dokonce jedna škola ze školy v přírodě.

No tak to nechápu. Toto kožní onemocnění je ze špíny, fakt jsem netušila, že se ještě vyskytuje. Před 40. lety se v ČR nevyskytoval, to vím jistě. Tak je na to dosti přísná karanténa a jestli se nedodržuje, tak potěš koště.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57349
14.6.17 21:35
@arada píše:
No tak to nechápu. Toto kožní onemocnění je ze špíny, fakt jsem netušila, že se ještě vyskytuje. Před 40. lety se v ČR nevyskytoval, to vím jistě. Tak je na to dosti přísná karanténa a jestli se nedodržuje, tak potěš koště.

nedodržuje a má jí kdejakej bezdák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama