Svrab - sirná vazelína, hrozně štípe

Napsat příspěvek
Anonymní
17.6.17 12:38
@amazon píše:
Ono se to totiž v běžné formě nákazy na krku nevyskytuje, proto se ptám.
Teď co jsem se ale dočetla, že jsou tři formy a tahle, při níž se člověk drbe i na krku, je ta nejhorší..
Máš strupy? drbete se to krve?

Ne, to ne..ono jak je ta kůže namazaná několik dní, tak by to ani rozškrabat nešlo a snažím se to tak neškrabat. Ale jak říkám, okem to vidět není, nejhorší formu si představuji jinak :think: Jen je to hodně nepříjemné. Četla jsem, že to prý neustane hned, v pondělí zavolám doktorce.Jen nevím, zda se ještě pro jistotu mazat

  • Nahlásit
  • Citovat
9015
17.6.17 12:45
@Anonymní píše:
Ne, to ne..ono jak je ta kůže namazaná několik dní, tak by to ani rozškrabat nešlo a snažím se to tak neškrabat. Ale jak říkám, okem to vidět není, nejhorší formu si představuji jinak :think: Jen je to hodně nepříjemné. Četla jsem, že to prý neustane hned, v pondělí zavolám doktorce.Jen nevím, zda se ještě pro jistotu mazat

zkopírováno :
Od této klasické formy svrabu ještě odlišujeme několik zvláštních variant, které mohou způsobit diagnostické rozpaky, neboť nejsou úplně typické co se týče příznaků a výskytu. Jedna forma se vyskytuje u lidí s vysokým hygienickým standartem. U této není natolik zřetelné kožní postižení, zato je přítomno úporné noční svědění. Tato varianta svrabu se označuje jako skabies mytých. Určitou pomoc při diagnóze může být zjištění, že tímto nočním svěděním trpí více členů rodiny.

Další typ svrabu se označuje jako scabies nodularis, ten je charakteristický tím, že jeho lokalizace je podobná jako u klasického svrabu, ale dochází k vystupňované imunologické reakci, takže dochází ke vzniku velkých pupenů a uzlů na kůži.

Poslední variantou je scabies norvegica (neboli scabies crustosa či scabies hyperkeratotica), která se projevuje velkými pupeny a odlupující se kůží. Tato varianta je způsobena velkým množstvím parazitů (v řádu milionů). Postiženy bývají osoby s poruchou imunity ( imunosuprimovaní jedinci), dále lidé, kteří mají sníženou vnímavost ke svědění a mentálně retardovaní. Další rozdíl je v tom, že tento typ svrabu může postihovat hlavu, krk a nehty.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama