Symbicort 400 a Xyzal

38
2.6.20 15:57

Symbicort 400 a Xyzal

Ahoj holky, minuly týden jsem si dělala test a vyšel pozitivní. Ve čtvrtek jdu na gyndu. Ale chci se zeptat. Mám astma a alergie. Beru Xyzal a Symbicort 400. Teď jsem teda od toho minulého týdne raději vynechala. Cetla jsem, že Xyzal není v těhotenství dobrej. Jde mi o to, ze jsem v listopadu 2019 prodelala zamlkle těhotenství a teď mám strach. Alergolog mi řekl, ze bych to měla brát, aby se tím plod nepridusil a nepoškodil. Chci se ještě zeptat tady, jestli má někdo zkušenost. Dekuju moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8628
2.6.20 16:01

@Veruska91 u většiny léků není napsáno, zda se mohou brát v těhotenství. Těžko se totiž najde skupina těhotných, které by to na sobě nechaly dobrovolně vyzkoušet. O tom, zda je braní určitého léků bezpečnější, než jeho případně vysazení, většinou rozhodne lékař. Mně třeba u antihistaminik řekl, že je mám v pohodě brát, lepší, než brát dítěti kyslík.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.20 16:03

@Veruska91 Tak Symbicort mám speciálně nasazený, protože se v těhotenství může. Takže pokračuju i po zjištění těhotenství. A ano beru ho proto, aby mělo miminko dostatek kyslíku. S neléčeným astmatem bych si fakt nehrála. A budeš to potřebovat, abys pak udýchala porod. Xyzal přesně nevím. Ale určitě existuje varianta pro těhotné.. A proč jsi nevolala rovnou alergologovi.??

• Nahlásit
  • Citovat
200
3.6.20 07:27

Obojí jsem v těhotenství brala, musela jsem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama