Symfyzeolýza po porodu

287
6.11.20 20:23

Symfyzeolýza po porodu

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli některá z vás nemáte stejný problém. Po porodu jsem nemohla skoro chodit, zvednou nebo stát na jedné noze. Na rtg snímku byl vidět rozestup stydké kosti 1,5 cm a doktorka říkala, že se to vrátí zpět. Dnes jsem 3. měsíc od porodu a stále sponu cítím napr. Po 5km procházce :nevim: na kontrolu se mi do nemocnice v téhle situaci nechce :roll: Chtěla jsem začít zase běhat a teď zas vůbec nevím, kdy… někdo s podobnou zkušenosti?
Díky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
91
8.11.20 07:13

Ahoj, mně se to prihodilo. Pět měsíců po porodu, bolest neskutečná. Šla jsem ke své gynekolozce, zeptala se mě, zda plně kojim. Já odpověděla, že ano. No nic mi na to neřekla, ale pochopila jsem z jejího výrazu, že tam bude problém. Dnes už vím, že mě asi kojení plně odvapnilo, samozřejmě, že to byla moje chyba a ne kojení. Měla jsem nedostatečný příjem vápníku. Napsala mi na recept nějaké prášky na osteoporózu, a pak tak žvýkací tablety vápník a vitamín D3. Ty se normálně dají koupit. Zabralo to asi do 14 dnů. U mě to bylo ale dost rozjeté, skoro jsem bolesti stydké kosti pět měsíců po porodu ani nemohla chodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
8.11.20 10:43
@marlin11 píše:
Ahoj, mně se to prihodilo. Pět měsíců po porodu, bolest neskutečná. Šla jsem ke své gynekolozce, zeptala se mě, zda plně kojim. Já odpověděla, že ano. No nic mi na to neřekla, ale pochopila jsem z jejího výrazu, že tam bude problém. Dnes už vím, že mě asi kojení plně odvapnilo, samozřejmě, že to byla moje chyba a ne kojení. Měla jsem nedostatečný příjem vápníku. Napsala mi na recept nějaké prášky na osteoporózu, a pak tak žvýkací tablety vápník a vitamín D3. Ty se normálně dají koupit. Zabralo to asi do 14 dnů. U mě to bylo ale dost rozjeté, skoro jsem bolesti stydké kosti pět měsíců po porodu ani nemohla chodit.

Nooo, tak si taky cinknu k dr. 8o Díky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
8.11.20 18:22

Osteogenon, 830 mg, na recept. Calcichew žvýkací tablety.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
9.11.20 15:09

No tak jsem dnes volala na gyndu :lol: vypadalo to, že to slyší poprvé pan doktor :lol: a odkázal mě na obvodního lékaře :roll:
Kvůli covidu nikdo nic nestíhá, rehabky u nás jedou na minimální provoz :lol: a Ortoped, který by aspoň trochu mohl tušit a v problematice pánve se orientoval je v karanténě :lol: takže hurá do samoléčby

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
9.11.20 17:39

No u mě to bylo složité. Já si nejdřív myslela, že to snad bude mocak, snad jsem si to i přála, aby to tak bylo. Neměla jsem čas lítat po doktorech, měla jsem doma mimino a dvouletaka a neměla jsem hlídání. Jela jsem nejdřív ke své praktické, ta mě komplet prohlídla a vyloučila vše možné a řekla, že musím na gyndu. Moje gyndarka to slyšela také poprvé, gynekologický vše v pořádku. Když jsem slezla z křesla, tak mi říká, že jsem úplně v pořádku, vypadala jsem jako hypochondr, který ale opravdu nemohl chodit. Ona mi říká, že neví, co s tím, tak jsem jí řekla, že je to úplně stejná bolest jako v těhotenství u stydké kosti. Řekla mi, ať si vylezu znovu na křeslo, a sáhla mi někam…to byla šílená bolest…já myslela, že se zblázním…a říká mi, že mi sáhla na stydkou kost. Nevedela, co s tím. Její sestřička dělá tejpy, zvazovaly tejpy, ale ta stýdká kost se prostě nedá zatejpovat. No takže musím na rentgen na ortopedii, ale ještě že prý něco zkusí a napsala mi tyhle prášky. Zabralo to…A já jsem od te doby zcela OK. Už se to nikdy nevrátilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
9.11.20 17:51

Začalo to tak v tom třetím měsíci po porodu. Pomalu se to zhoršovalo a ten pátý mesic, to už byl očistec. A to jsem po porodu byla jako rybička, dvě hodiny po porodu jsem už běhala. V těhotenství mě ale stydká kost bolela. Ale určitě ne tak, abych skoro nemohla chodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama