Syn 10 let se stále v noci počůrává

Anonymní
20.7.21 01:32

Syn 10 let se stále v noci počůrává

Maminky jsem zoufalá nejen já, ale i můj syn. Má 10 let a v noci se stále počůrává. Prášky na to jsme měli a nic moc. Co mi doporučíte? :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35060
20.7.21 05:04

Musí z toho vyrůst. Většině to do puberty vymizí. U určitého procenta lidí přetrvává noční enuréza přes pubertu, 1-2 procenta se pomočuje i v dospělosti.

Předpokládám, že lékařsky byl vyšetřen už dávno a že jste vyzkoušeli všechny možnosti včetně enuretického alarmu.

Když jsem jako dítě jezdila do lázní, vždy se tam vyskytlo starší dítě, už přes pubertu, k vůli pomočování. To se tenkrát obtíže dětí netajily a na chodbě i v jídelně visel seznam, byl sice pro personál, ale přečíst si ho mohl kdokoliv.

I jeden můj sourozenec se v noci pomočoval snad do 8 let, léky tenkrát nepomohly, ale ze dne na den to přestalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7968
20.7.21 08:12

Měli byste jít na důkladné vyšetření, prášky nic neřeší. Hledat příčinu, třeba má velkou kapacitu měchýře, může mít onemocnění, psychické trable…v deseti už to není omluva

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
20.7.21 13:26

Synovi známého na to pomohly asi ve 14 antidepresiva. Víc o problému ale nevim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
20.7.21 13:34

Může to mít psychické, cítí se dobře? Nemáte doma nějaké stressy? Můj přijatý syn, který měl těžké počátky dětství, se v noci pomočoval také ještě v 10 letech tak 1× týdně, pak to bylo čím dál míň a v 11 je bez potíží. Ale nedávno se mu ozvala jeho biomatka a řekla mu, že si ho vězme k sobě a on se počůral a pozvracel. Takže u něj určitě psychika. A jinak trpělivost, nevyčítat, prostě to přejít, ono se to podá. Přeju vám, ať to brzy přejde, i on z toho musí mít mindráky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.7.21 18:28

Vraťte mu na noc pleny, bude to pro něj lepší a pro vás taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.7.21 16:08

@pannda Na vyšetření jsme byli a vyzkoušeli snad vše

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.7.21 16:10

@kbrz Doma máme vše v pohodě, ale dva kluci ze školy ho šikanují, spíše psychicky a ve škole to moc neřeší

• Citovat
  • Nahlásit
7968
21.7.21 18:12
@Anonymní píše:
@kbrz Doma máme vše v pohodě, ale dva kluci ze školy ho šikanují, spíše psychicky a ve škole to moc neřeší

Tak to je ono, je třeba na školu přitlačit, včetně rodičů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
22.7.21 09:48
@Anonymní píše:
@kbrz Doma máme vše v pohodě, ale dva kluci ze školy ho šikanují, spíše psychicky a ve škole to moc neřeší

Ona psychická šikana není o nic méně špatná než ta fyzická. Může to být příčina, ale je těžké to řešit, držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat