Syn 10m nemá rád, když je v místnosti víc lidí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terezia.O
Nováček 6 příspěvků 13.03.18 21:38
Syn (10m) nemá rád, když je v místnosti víc lidí.

Dobrý den maminky.
Zajímá mě, jestli máte někdo zkušenost s tím, že vaše dítko plakalo, kdykoliv bylo v místnosti více lidí. Přítel má početnou rodinu a jsme zvyklí, že se vždy scházíme všichni najednou. Náš Ondrášek byl vždycky v pohodě, u ostatních se rád choval, později i hrál. Teď poslední měsíc celou dobu pláče, vždycky se ke mě dere a nechce ode mě. I když je u mě na ruce, začne po chvíli plakat. Musím kolikrát odejít z místnosti, protože někdy pláče hodně. U kterýchkoliv jiných příbuzných vydrží bez problému. Ráda bych znala vaše zkušenosti, jak jste to třeba řešili, nebo jestli to odeznělo časem samo. Jsem z toho už zoufalá, nechci malého takhle stresovat, jako rodina se máme rádi a scházíme se často. Děkuji všem za odpovědi :-)

Přečtěte si článek: Vývoj miminka 10 měsíců

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

selia
Ukecaná baba ;) 1885 příspěvků 1 inzerát 13.03.18 21:45

@Terezia.O Se­parační úzkost, bojí se, že tě v tom davu ztratí / odejdeš. Zase to přejde, v okolí to trvalo tak 1-3 měsíce. Radila bych být mu k dispozici, neodcházet na tajňačku a přečkat to.

radkka
Generální žvanilka 20234 příspěvků 13.03.18 21:49

Jo, pomohlo věnovat se a mít dítě u sebe, „neopouštět“.

Tamtama
Extra třída :D 11462 příspěvků 13.03.18 21:59

Je mi 26 a doteď nemám ráda davy lidí :lol:

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1735 příspěvků 13.03.18 21:59

První syn byl takový prakticky od narozeni, do cca roku a půl. Pak se to hoooodne zlepšilo, dnes ve dvou letech je uzasne společensky a zvládá tyhle,,davy” v pohodě. Co jsem dělala? Nic, dopřála jsem mu to co nejvíc potřeboval - klid a mámu. Je to určitě jen obdobi a prejde to, neboj. :kytka:

selia
Ukecaná baba ;) 1885 příspěvků 1 inzerát 13.03.18 21:59

@Tamtama :palec:

Terezia.O
Nováček 6 příspěvků 13.03.18 22:21

Mockrát děkuji :)

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 13.03.18 22:38

Spíš už se bojí budoucnosti- čím víc lidí poblíž, tím víc bude mlácený a týraný. :(

Janli
Závislačka 4683 příspěvků 13.03.18 23:50

@Jirka765 dítě má separační úzkost. V 10 měsících opravdu nemá o týrání pojem. A nějak nechápu, proč by ho měl někdo mlátit :roll:.

ZuzaMi  14.03.18 00:31
@Jirka765 píše:
Spíš už se bojí budoucnosti- čím víc lidí poblíž, tím víc bude mlácený a týraný. :(

co?

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9869 příspěvků 14.03.18 06:53

@Terezia.O Se­paračka, není problém. Možná je partnerova rodina hlučná nebo tak něco. Buď s ním, a holt když brečí, tak ho uklidni: vezmi si ho na ruku, jdi s ním do vedlejší místnosti nebo cokoli co pomůže - a hlavně ho „nenuť, ať si zvyká“. To bude dobrý…

Terezia.O
Nováček 6 příspěvků 05.04.18 22:29

Ženský, chci vám všem moc poděkovat za rady. Se všema jsem se domluvila, aby nás vždycky po příchodu nechodili hned vítat a aby na něj všichni najednou hned nezačali mluvit, aby se nelekl. Vždycky jsem mu sama svlíkla bundu, dala jsem mu bačkůrky a šli jsme společně pozdravit ostatní do obýváku. Všichni věděli, že ho nesmí brát hned na ruku, takže byl vždycky pár minut u mě a pak jsem ho dala na zem aby si sám prozkoumal okolí. Stačily tři takové návštěvy a ejhle, problém je pryč. Teď to dělám tak, že malého svlíknu, dám mu bačkůrky, hned ho pustím na zem a on už sám utíká k babičce a k ostatním. Už vůbec nebrečí a dokonce můžu odjet pryč a je zlatej, se všemi si hraje. Jsem tak šťastná, že je to za námi, že už nemá brouček žádnej stres. Nejsem totiž zastánce metody „nechat vyřvat“.Opravdu všem moc děkuji :srdce:

Terezia.O
Nováček 6 příspěvků 05.04.18 22:31

@Jirka765 Nějak nechápu vaši reakci?!

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 05.04.18 22:35
@Terezia.O píše:
@Jirka765 Nějak nechápu vaši reakci?!

Stačí se podívat na jiná vlákna, kde se „matky“ domlouvají na tom, jak dětem pořádně naložit tak, aby nebyly moc modré. :palec:

Terezia.O
Nováček 6 příspěvků 05.04.18 22:45

@Jirka765 Ale co to má společného s mým dotazem?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Ani fekálie by vás neměly odradit! Proč je Dubrovník tak oblíbenou destinací?

Před pár dny tisíce českých turistů pobavila zpráva o tom, že chorvatské... číst dále >

Britské šílenství: Fotbal narušuje svatby i divadelní představení!

Anglie je kolébkou fotbalu, nabízí tu nejlepší ligovou soutěž na světě, jenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Napřed porodím a pak se vdám. Jméno vybere dcera, říká Eliška Kaplický

Eliška Kaplický (40) zakládá po devíti letech novou rodinu. „Tentokrát to... číst dále >

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Reklama