Syn 11 se cítí být dívkou

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.7.22 11:26

Syn 11 se cítí být dívkou

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo nemá podobno zkušenost. Náš syn (11 let) mi tento týden řekl, že se necítí ve svem těle dobře a připadá si víc jako děvče. Jeho problém je, že nezapadá do klučičích kolektivů, respektive cítí, že je trochu jiný - nebaví ho fotbal, nepere se… a ve škole by si chtěl víc hrát s holkama, jenže to prý nemůže, ptože by se mu děti smály. Takže nezapadá ani do klučičí party, ani do holčičí.
Prvadu má v tom, že je od malička trochu jiný než ostatní chlapci. Ale oblečení ho nikdy nezajímalo (a už vůbec ne šatičky), vždy mu bylo úplně jedno, co má na sobě, má rád technicke věci, není moc pořádný, leze po stromech atd.
Neřešil/neřeší někdo něco podobného a jak to případně dopadlo? Samozřejmě, že ho budu milovat i jako děvče. Hlavně chci, aby byl šťastný, ale říkám si, zda to není nějaká (před)pubertální hormonální bouře.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
21473
3.7.22 11:44

No pokud to takhle má od mala, tak spíš než hormonální bouře a obecně projev nějaké větší nejistoty to ukazuje spíše na transexualitu. Spolehlivě ti to stejně teď nikdo neřeknete.
Je potřeba počítat s tím, že puberta jako taková může být hodně těžká - respektive se tam ukáže jak to je, jak bude reagovat na měnící se tělo.

Dřív jak v osmnácti se s tím medicínsky stejně nic dělat nedá.

Co můžeš dělat?

Najít si někoho, s kým to probereš a pak hledat své dítě co nejbezpečnější prostředí - menší, alternativnější školu, kde nebudou vyžadovat jasné škatulky. Netlačit na výběr a zařazení, umožnit to, co chce, co přináší radost, v čem bude mít úspěchy, podoprovat v hledání přátelských vazeb nezváisle na identitě.

A bude to chtít mít v záloze slušného dětského psychiatra - právě ony hormonální změny co dorazí můžou spustit nepěkné psychické stavy. Nemyslím si, že pokud normálně funguje, tak že má smysl teď chodit na vyšetření - spíš je potřeba se připravit na možné komplikace - a tedy pokud žijete spolu s otcem dítěte, tak i s ním.

Přidej se do skupiny tady a poptej se ostatních rodičů.

https://www.facebook.com/…625390038892

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15284
3.7.22 11:45
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo nemá podobno zkušenost. Náš syn (11 let) mi tento týden řekl, že se necítí ve svem těle dobře a připadá si víc jako děvče. Jeho problém je, že nezapadá do klučičích kolektivů, respektive cítí, že je trochu jiný - nebaví ho fotbal, nepere se… ave škole by si chtěl víc hrát s holkama, jenže to prý nemůže, ptože by se mu děti smály.Takže nezapadá ani do klučičí party, ani do holčičí.
Prvadu má v tom, že je od malička trochu jiný než ostatní chlapci. Ale oblečení ho nikdy nezajímalo (a už vůbec ne šatičky), vždy mu bylo úplně jedno, co má na sobě, má rád technicke věci, není moc pořádný, leze po stromech atd.
Neřešil/neřeší někdo něco podobného a jak to případně dopadlo? Samozřejmě, že ho budu milovat i jako děvče. Hlavně chci, aby byl šťastný, ale říkám si,zda to není nějaká (před)pubertální hormonální bouře.

Těžko říct, v tomhle věku se prostě hledá. Nemyslím si, že by se mu někdo smál, když bude blbnout s holkama, vždytˇspousta holek hraje fotbal, čistě holčičí věci jim nic neříkají. Asi není dobré se stranit, to se pak staví do pozice toho divného, i když není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
313
3.7.22 12:01

Ach jo pevně doufám že moje děti budou normální, vůbec ti to nezavidim.. drz se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.7.22 12:14

Vypadá to na transsexualitu. Zkuste to prodiskutovat s lékařem, ten už by měl vědět. Se synem si promluvte, nezakazujte, naslouchejte…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1212
3.7.22 12:41
@Nenitamduch píše:
Ach jo pevně doufám že moje děti budou normální, vůbec ti to nezavidim.. drz se

Lepší heterosexuální zlocinec než transexualni kadernik třeba?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
547
3.7.22 12:44

Jestli se pouze hledá, nebo jde o projev transsexuality ti tu neřekneme. Nicméně chtělo by to určitě probrat s psychologem. Protože pokud by syn byl opravdu uvnitř dívkou moc by mu ublížilo, kdyby se jeho velký problém zlehčoval. A řešení bylo v nedohlednu. Navíc při potvrzení diagnózy se souhlasem rodičů je možné první kroky podniknout už v pubertě.
Takže určitě začít návštěvou psychologa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1266
3.7.22 12:49

Otázka je, jestli by se jen rád bavil s holkama, ale nechce být ten divný, což by jako holka teoreticky nebyl. Prakticky by mohly mít holky problém přijmout transexuála mezi sebe a ještě víc by si ho mohl někdo dobírat apod.
Asi bych s ním zašla k psychologovi, aby to zkusil rozkličkovat, jestli je problém v něm jako takovém nebo jen v jeho touze někam zapadnout. Nemusí být nutně holka, aby se s nimi mohl bavit.Je spousta holek, kteří se baví s klukama a obráceně. A spousta lidí se v něčem liší a nemusí to nic znamenat. Řekla bych, že je ve věku, kdy se prostě řeší party a on by v nějaké chtěl být. Kluci ho mezi sebe neberou, holky se s ním třeba baví, ale třeba se mu kluci kvůli tomu smějou. Mám taky syna, který není na fotbal, praní apod..Je takový tichý, klidně bude sedět u puzzle, hrát šachy, kreslit si, číst si, rád říká co není správné a jiní to dělají(pohazují odpadky, perou se apod.).Velmi dlouho ho drží, že bude policajt.Od září začne chodit na lezectví, ale to taky není čistě klučičí a dříve uvažoval i o tancování či krasobruslení. Co te týče šplhání po stromech, tak mu to problém nedělá a co se týče jeho vkusu, tak rád nosí košile a někdy si vezme i sako.Je to takový malý gentelman.Ve třídě s kluky problém nemá, ale je to spíš o tom, že se k někomu připojí, než že by s sním automaticky počítali. Tak trochu se k nim vetře, když něco hrajou.Ale hraje si i s holkama. Naštěstí na škole kam chodí toto neřeší, běžně vidím třeba páťáky, jak jdou jako parta na oběd a jsou mezi nimi holky i kluci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.7.22 13:22

Ještě to nemusí znamenat transexualitu, ale může se z toho vyloupnout třeba, že bude gay. Moje dcera (12) mi někdy před rokem tvrdila, že chce být kluk a pravda, že se chlapecky obléká. Ale na druhou stranu ji netrápí, že jí rostou prsa, plavkovou podprsenku nosí vyztuženou a na své dlouhé vlasy taky nedá sáhnout. Kamarádí s holkama, v kolektivu nemá problém. V dnešním světě mají děcka spoustu informací, jsou vším zahlceni, být jiný je in, tak je pak těžké rozkličovat, co je pouze nejistota v pubertě a co hlubší problém.

• Citovat
  • Nahlásit
3.7.22 13:26

Dneska je móda nechat se předělat na jiné pohlaví. Znám spoustu mladých kluků, co by se nejradši nechali změnit v ženskou, protože to holky mají snazší.

Ne, každého kluka musí nutně bavit fotbal. Můžou ho bavit klidně umělecké činnosti nebo věda.

Ani to, že si rád povídá s holkami nemusí nutně znamenat nějakou jinou sexualitu. Také mám více mužských kamarádek než těch ženských a mužem se necítím.

Nepodléhala bych hned tomu, že to musí být nutně transsexualita.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9578
3.7.22 14:28

Já bych své dítě nejdřív podpořila a naučila asertivitě, aby se nestyděl hrát si s holkama a na posměšky odpověděl „Co je ti do toho, já se můžu bavit, s kým chci.“ Jestli se z něj pak vyklube transsexuál, gay nebo heterosexuál, který si prostě jen rozumí s holkama, to se asi teprv uvidí, to podle mě nelze vyvozovat jen z toho, co píšeš. Já jsem třeba měla na základce ve třídě kamaráda, který výrazně preferoval holčičí společnost, chodil s námi na holčičí dýchánky, poslouchal stejnou hudbu, dalo se s ním bavit třeba o oblékání nebo účesech, v dívčí společnosti byl mnohem uvolněnější, veselejší, zábavnější. Je hetero, postupem času se začal klonit i k mužské společnosti a mužským zájmům, ale s holkama si pořád velmi rozumí.
Já mám sedmiletého syna, který sice netíhne vyloženě jen k holkám, ale potřebuje mít kamarády obou pohlaví. Občas k tomu měl někdo nějaký posměšek, ale naučila jsem ho asertivitě, stačí říct, co je komu do toho a je klid.

Příspěvek upraven 03.07.22 v 16:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14874
3.7.22 14:41

Tak prvně bych mu řekla, že s holkama si hrát může. Jestli se mu někdo bude smát, tak je to pitomec. Ale nemyslím si, proč by se mu smály? V tomto věku už to je jiné než například v 6, ale i tak si myslím, že se mu nikdo nebude smát.
No a pak bych to probrala s pediatrem a zašla bych za psychologem ať zjistíte zda se jedná jen momentální fázi, že se tak cítí a nebo je opravdu transgender. Pokud bude chtít jakoukoliv změnu (např. nechat si narůst vlasy, nosit šaty, sukně, tak bych ho nechala). Držím palce. Určitě ho podpoř, ale proberte to ještě s odborníky určitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4590
3.7.22 14:44
@Anonymní píše:Prvadu má v tom, že je od malička trochu jiný než ostatní chlapci. Ale oblečení ho nikdy nezajímalo (a už vůbec ne šatičky), vždy mu bylo úplně jedno, co má na sobě, má rád technicke věci, není moc pořádný, leze po stromech atd.

O tomhle to přece není. Koukni na Jiřinu Hejduk - oblečená jako hastroš, neupravené vlasy i obočí, špinavé nehty. Typicky holčičí vážně není a stejně :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
274
3.7.22 16:19

Muj syn taky s klukama nikdy nekamaradil, byl dost precitlively. Ale u nej to bylo tím, ze je proste divný intouš. Takže muže to byt cokoliv… nech to plynout, stejně s tím nic neudelas. Hlavně ať je dítě spokojene doma a cítí, ze k vám patří. To ostatní se postupně nějak utrepe. Dnes se o tom porad povídá (trans a nebinarni a kdesi cosi) a děti pak samozřejmě i tuto možnost zvažuji. A nejvíc v pubertě, kdy neví kdo vlastně jsou. Asi bych mu sdělila, ze mi záleží na tom, aby byl hodný člověk. Ostatní není tak důležité.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
794
3.7.22 17:56
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo nemá podobno zkušenost. Náš syn (11 let) mi tento týden řekl, že se necítí ve svem těle dobře a připadá si víc jako děvče. Jeho problém je, že nezapadá do klučičích kolektivů, respektive cítí, že je trochu jiný - nebaví ho fotbal, nepere se… a ve škole by si chtěl víc hrát s holkama, jenže to prý nemůže, ptože by se mu děti smály. Takže nezapadá ani do klučičí party, ani do holčičí.
Neřešil/neřeší někdo něco podobného a jak to případně dopadlo? Samozřejmě, že ho budu milovat i jako děvče. Hlavně chci, aby byl šťastný, ale říkám si, zda to není nějaká (před)pubertální hormonální bouře.

Já si neumím představit, že 11letý kluk tohle vysloví. 14letý ano, ale 11…?
Nevěřím, že je to pravda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat