Reklama

Syn 14 m žádný pokrok?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Agnes82
Kecalka 109 příspěvků 03.01.17 09:41
Syn 14 m žádný pokrok?

Dobrý den, maminky. Ráda bych získala nějakou zpětnou vazbu od maminek zhruba stejně starého rošťáka… Kolem nás jsou jinak jen samé holčičky a pediatrička mi neustále říká, že ty jsou prostě šikovnější… Celkem to chápu a uznávám, ale přece jen už mě nebaví poslouchat, co všechno ty Mařenky, Kamilky a Vendulky umí a „vy pořád nic?“
Syn se ve čtyřech měsících přetočil, začal rychle lézt a v osmi měsících se postavil, ale od té doby se vlastně skoro nic neděje. Chodí jen kolem nábytku, neumí ani za ruku, po čtyřech je ovšem jako drak. Teď v zimě je to o to horší, že v kočárku ho to nebaví, ale vyndat ho nemůžu. O nějaké „řeči“ nemůže být řeč :lol:, má jedno univerzální slovo MAM, které buď v tu chvíli znamená máma nebo ham. Jinak nic. Ještě ukazuje na kočku a říká TI, i když mu pokaždé opakujeme, ano, to je mňau, kočička. Obrázky v knížce si se mnou prohlížet nechce, hračky ho vlastně nebaví vůbec, kostky zbourá a už nemá dál zájem. (Že by dal dvě na sebe tak o tom si můžu nechat zdát.)
Hodně se synovi věnuji, od 6 týdnů chodíme cvičit i plavat, je to úžasné a usměvavé dítě, které miluje děti i cizí lidi.
Prosím, jak to máte vy?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

sisk
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 03.01.17 09:49

@Agnes82
Buď v klidu. Můj kluk začal lézt v 9m a pak víc jak půl roku nic a chodit začal až v 16,5m.
Teď je mu 18m a lítá jak ero.
Mluvení - ve 14m je i brzo, vytrvej, opakuj, jemu to jednoho dne sepne.
Hračky - u nás dlouho taky furt jenom neorganizovanej bordel, mlaceni se vším, kostky začal stavět tak před měsícem.
Nesrovnavej, i když je to těžký ;)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62458 příspěvků 3 inzeráty 03.01.17 09:52

@Agnes82 Mám tu šikovnější holčičku… takže lézt začala někdy v 9 měsících, samostatně chodit v 18 měsících, první slovo řekla někdy když už chodila, do té doby to bylo zcela němé dítě.

Aries6
Generální žvanilka 21913 příspěvků 2 inzeráty 03.01.17 09:57

Nesrovnávej a na tady ty řeči si najdi nějakou uni odpověď, která ostatním zavře pusu a dá najevo, že každé dítě je jiné a ty nehodláš řešit, že to tvoje je takové. On pak může udělat hop hop a umět další věci dřív. Mařenka může ještě v 5 šišlat a váš umět r. To jen pro příklad. Naše nejstarší taky pozdě chodila. Za ruku nechtěla, potřebovala si najít tu svoji jistotu. Taky jsem sem tam slyšela, co jiná umí. Teď zpětně vidím, že byla hodně šikovná a v 5 letech říká r i ř a kluci, co byli jakoby šikovnější - první slova, chození a další, chodí na logopedii a nic jim nejde. Tím nechci pomlouvat, ani nejsem škodolibá, jen to ne. Spíš to, že každý děcko je jiný a šikovné v jiném směru. Některé umí v 1,5 roce básničku, jiné složí puzzle :nevim:
Hlavně to hoď za hlavu.

Bábrdl
Generální žvanilka 20918 příspěvků 03.01.17 09:58
@Agnes82 píše:
Dobrý den, maminky. Ráda bych získala nějakou zpětnou vazbu od maminek zhruba stejně starého rošťáka… Kolem nás jsou jinak jen samé holčičky a pediatrička mi neustále říká, že ty jsou prostě šikovnější… Celkem to chápu a uznávám, ale přece jen už mě nebaví poslouchat, co všechno ty Mařenky, Kamilky a Vendulky umí a „vy pořád nic?“
Syn se ve čtyřech měsících přetočil, začal rychle lézt a v osmi měsících se postavil, ale od té doby se vlastně skoro nic neděje. Chodí jen kolem nábytku, neumí ani za ruku, po čtyřech je ovšem jako drak. Teď v zimě je to o to horší, že v kočárku ho to nebaví, ale vyndat ho nemůžu. O nějaké „řeči“ nemůže být řeč :lol:, má jedno univerzální slovo MAM, které buď v tu chvíli znamená máma nebo ham. Jinak nic. Ještě ukazuje na kočku a říká TI, i když mu pokaždé opakujeme, ano, to je mňau, kočička. Obrázky v knížce si se mnou prohlížet nechce, hračky ho vlastně nebaví vůbec, kostky zbourá a už nemá dál zájem. (Že by dal dvě na sebe tak o tom si můžu nechat zdát.)
Hodně se synovi věnuji, od 6 týdnů chodíme cvičit i plavat, je to úžasné a usměvavé dítě, které miluje děti i cizí lidi.
Prosím, jak to máte vy?

Mně to připadá jako úplně normální dítě :think: Podle popisu.

Lejlinka88
Závislačka 2641 příspěvků 03.01.17 09:58

Vojtisek- zacal se plazit v 9m, po 4 zacal v 11m, v 11m se i postavil a posadil. obchazet zacal v roce a sam zacal chodit v 16,5m
Vitecek- plazeni v 9m, posadil se pred dvema tydny, postavil take, po 4 neumi, zacina pomalu obchazet, za 4dny mu bude rok. myslim, ze pred 16m rozhodne chodit nebude, je celej bracha, takze kliiiiiid :)

e008
Závislačka 3204 příspěvků 43 inzerátů 03.01.17 09:58

Vyvoj jako u nas, chozeni az v 16 m, ve dvou zjisten rozestup brisnich svalu. Slova az v 18 m, ve dvou uz se domluvime. Vydrz.

MyDestinka
Kecalka 449 příspěvků 03.01.17 09:59

Mám chlapečka 20 měsíců. Chodit začal ve 14m, nemluví. Cíleně si hraje s vláčky a autíčky cca měsíc. Rozumí mi, ale používá 3 slova. Neřeším. Má čas a své tempo :mavam:

ewelinka
Kecalka 216 příspěvků 03.01.17 10:07

@Agnes82
Ahoj :mavam:
Můj syn má 14 měsíců. Doma mám už dvě holky a ti „chlapi“ jsou fakt jiní :mrgreen:
Malý se začal otáčet a lézt po čtyřech fakt hodně pozdě, chodit začal sám asi před měsícem. Umí říkat: máma, bába, jdeme, mňam, bonbon, otevřeme (abememe),zavřeme (zabeme)…
Umí ukázat, jak dělá: pes, kočička, čert, kravička, kůň, auto…
Baví ho hlavně auta, to od rána s nimi jezdí po celém baráku a dělá takové ty zvuky auta (brrrrr), a lego pro nejmenší. To postaví sám vysoký komín a pak to zboří :mrgreen:
Jinak když mu dám něco a řeknu, zanes to tátovi (nebo sestřičce),tak to vezme, jde přes celý dům a fakt jim to dá. Když mu v obýváku řeknu, kde má čaj tak odejde z místnosti, vrátí se s flaškou a dá mi ji…

lucypaja
Kelišová 6946 příspěvků 03.01.17 10:12

Neboj, starší sice v roce chodil, mluvit začal až ve třech letech, kostky nestavěl to až asi ve čtyrech, jezdil si pořád autama, mladší, otočil se cca v pětimě, v šesti měs začal trošku s plazením od cca desítiměs chodil kolem nábytku, až teď cca v roce a půl se doma rozchází, ale stále zakopává, padá, má teda nevyvinuté pořádně břišní svaly, docházíme na rehabilitaci, v roce sám začal sedět, říká pár zvuků zvířátek, jinak táta ham, vžžž že jezdí auto kostky ho nezajímají, nejvic ho zajímají zvuvové hračky.. vaše lékařka je netaktní, nám lékařka zakázala už u prvního srovnávat, i když mě to občas také zláká, každý měsíc bude znát a až si na to přijde rozchodí se, my venku nosíme v nosítku, v kočárku sme jezdili když bylo ještě hezky, teď ho ani nevytahujeme.

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 03.01.17 10:15
@Agnes82 píše:
Prosím, jak to máte vy?

Syn do 7 měs ani neseděl, o měsíc později se postavil v ohrádce a na 10ti měsících už běhal-opravdu běhal a bez ruky. Byl jak čert. Na roce sebou vláčel židli, aby po ní mohl vylézt kam potřebuje, prostě neustále koniny od roka. Ale rozmluvil se až po druhém roce… :nevim:

catherine100
Vesmírná mluvilka 30548 příspěvků 03.01.17 10:16

Mám dvě děti, každé úplně jiné…ale když to porovnam, tak kluk uz v 18m mluvil, zkoušel nocnik ale doteď neumí malovat, nejde mu jemná motorika
Dcerka mluví velmi málo a taková slova, kterým rozumím jen ha, nocnik si dává na hlavu apod. Zato umí kreslit skoro líp než 4letak, krásné drží příbor, skládá stavebnice

Však každej jsme jinej a deti se učí věci skokove  ;)

beruska9
Extra třída :D 10555 příspěvků 03.01.17 10:16

Hmm…syn ve 14 mesicich sice chodil za ruku, ale v zasade temer nelezl, lezeni je ale urcite lepsi :) Sam chodit zacal v 15.5 a to systemem, ze se jednoho dne postavil sam v prostoru, za tyden zacal chodit a po 2 dnech chozeni uz lital jak drak :D Neco jako slova zacal produkovat teprve ted, je mu 18 mesicu. Bud v klidu ;)
Jinak teda knizky ho docela bavi, hlavne zviratka, ale jinak hracky moc ne, kosty boura a hazi…spis ho zajimaji nase veci - nadobi, naradi, cudliky a tak.

lucypaja
Kelišová 6946 příspěvků 03.01.17 10:32

Našeho syna teď v roce a půl také nějak své hračky nezajímají, přesně-naše věci-ovladače, mobily, počítač..-je to asi takové těžší období a když chce něco zahodit vždy hází místo vpřed tak za sebe :D jo a ještě říká hají, tapytap a přijde mi že rozumí skoro všemu, jen občas neposlouchá, což je normální, ale také každé dítko je úplně jiné, starší se stále bojí vody, mladšímu zatím nevadí ani voda v obličeji..starší byl od miminka kliďas, mladší je hrozný vzteklounek

boule76
Ukecaná baba ;) 1723 příspěvků 03.01.17 10:57

Syn bude mit 15m. Sednul si do klasickeho sedu az ve 14m, pejs (pejsek) rika uz strasne dlouho, ale krome baaa (bac) nerika nic dalsiho. Jakesi pokroky ma ale po nejake dobe to vzdycky prestane rikat/delat.

Vsim vsude jen haze nebo jezdi auty. Nic moc odusevnele aktivity teda.

Ale myslim ze pasivne rozumi hodne.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Reklama