Syn 1.5 roku neposlouchá a dělá naschvály

342
8.5.21 18:01

Syn 1.5 roku neposlouchá a dělá naschvály

Ahoj všem, mám rok a půl starého syna a vyjít s ním je Teda něco. Vždycky to bylo náročný, ale poslední dobou jsem úplně ztracená. Věnuji se mu, chodíme ven…chtěla bych s ním chodit na hřiště a do různých koutků az to bude možné, dávno chodí, tak i bez kočárku..ale to je skoro nemožný. Za ruku minutu, pak řev když chci aby šel u mě nebo za ruku, nejlíp jiným směrem než máme jít, po 10 min přemlouvani ho stejně vezmu do ruky, zase řev. Na hřišti vše ok, ale jak je čas jit tak zase řev a vztek :zed: poslední dobou začal pištět, dělá to furt - doma, venku, v krámě…vysvětlují aby nekricel, vymyslím různé důvody aby to pochopil, nic… K tomu začal dělat naschvály, chodí a dělá co ví, že nesmi a kouká na mě u toho, co budu dělat. Tak mu několikrát řeknu ať to nedělá jdeme radši dělat něco jinýho, občas to zabere, ale většinou to končí řevem, protože ho odtamtud vezmu, nebo dostane přes ruku - když třeba tahá kočku za ocas. Začal nás plácat rukou, rikam at to nedělá, že je to Au, že mě to bolí a stejně většinou bez efektu…nevím co s tím, jestli to má nějaké období. Nebo jestli je to Satan :lol: :cert: po dobrým to v 9 z 10 případů nejde, domluva a vysvětlení k ničemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
259
8.5.21 18:08

Co blaznis 8o je malinkej, to si jako myslíš, že tě takhle malý batole bude poslouchat na slovo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
8.5.21 18:09

@Ojanka to rozhodně nepředpokládám, ale on mě ignoruje téměř v každé situaci :D :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
537
8.5.21 18:11

No jo, plácáš jeho, plácá tebe. Ty děti to nasají jako další komunikační prostředek. V tomhle věku je s nimi obvykle houby domluva a nezbývá, než být ideálně krok před nimi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
8.5.21 18:13

@JanaDaR to že dostane přes ruku, je minimálně, většinou ho prostě „seberu“ a jde se, nebo ho dám pryč od toho, co nemá. Ale chápu.. Krom před ním, snažím se😀 ale já často jeho kroky netuším 😀 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
259
8.5.21 18:14

@Kiwijeta tak jasný, protože má necelý rok a půl. Myslíš, že když mu vysvetlujes, že nemá pistet a křičet v obchodě, že ti rozumí? Hlavně ho plácej, fakt dobrý řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1825
8.5.21 18:15
@Kiwijeta píše:
nebo dostane přes ruku - když třeba tahá kočku za ocas. Začal nás plácat rukou, rikam at to nedělá, že je to Au, že mě to bolí a stejně většinou bez efektu…nevím co s tím, jestli to má nějaké období. Nebo jestli je to Satan :lol: :cert: po dobrým to v 9 z 10 případů nejde, domluva a vysvětlení k ničemu.

Co se divíš ty ho plácáš přes ruku, jeho to asi bolet nemá nebo co a snažíš se mu vysvětlit ať tě nebije, že tebe to bolí :roll: Těžko dítě pochopí, že se něco nedělá když mu to sama děláš.
A jinak má 1,5 roku ne 15 let aby uměl poslouchat. Spíš se mu více věnuj a více vysvětluj, ale ne ve stylu ne, ne ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
8.5.21 18:17

@smajlik345 píšu, že se mu věnují, když dělá neco co nemá, snažím se odvézt pozornost, jít dělat něco jiného, někam jinam, vysvětlují Pro to nemá dělat. Ale většinou stejně začne jecet, protože ho musím vzít aby to přestal dělat a všechno vysvětlování je k ničemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
8.5.21 18:19

Čekáš zázraky on naprosto normálního batolete. Ne, batolata většinu času neposlouchají. Ano, batolata chodí zásadně jinam než chce rodič. Ano, batolata většinou bytostně nesnáší chození za ruku, protože svět je pro ně nové a nesmírně zajímavé místo tak proč jít za ruku. A ano, batolata často řvou jako projev nelibosti, tak to prostě je.

Nebouchej ho, ani po ruce ani kamkoliv. Bude to pak mít za normální a bude bouchat tebe a všechny okolo, třeba děti. Jsi silnější než dítě, pokud dělá co nemá prostě ho zvednu a odnesu, i přes protesty, v tomhle věku nemá význam něco vysvětlovat víckrát než jednou. Ale nemlátím, to si dláždíš cestu do pekel s tím plácáním.

Příspěvek upraven 08.05.21 v 18:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
8.5.21 18:20

Prosím vás dámy…bavím se o placnuti přes ruku, třeba když chce po 10.sahnout na horkou troubu, ne když dělá nějakou prkotinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
436
8.5.21 18:20

No jéje, takhle to máme doma také ve dvojím vydání. Normálka. Jen mě neplácají. Na hřiště je převezu, tam je vypustím. Domů vyrážíme ve chvíli, kdy na ně přijde hlad. Dostanou do ruky kus žvance a nechají se posadit do kočáru. Když to blbě načasuju, tak budou také protestovat. Doma zavelím, ať přinesou boty, že jdeme ven. To pro ně nadšeně doběhnou, mrsknou je přede mě a pak zmizí. Jeden pod postel, druhý do rohu za jídelní stůl. Na schodech jeden vyráží do horních pater, druhý padá do sklepa. Imrvére se svlékají, zahazují oblečení a sundavají pleny. Stojí u sporáku a vyzývavě mě pozorují, ručičkou šťouchají do knoflíku. Ale po předchozích zkušenostech vím, že ještě nějaký ten měsíc vydržím a domluva bude úplně jiná. Vždyť je to prča…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
8.5.21 18:22

@EvaEpic děkuji, za zprávu co jsem chtěla slyšet - je to prostě normální. Je to me první dítě a děti mých kamarádek za ruku hezky venku chodí, tak se prostě ptám. Já vím, dělám to jen výjimečně ve vážných případech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
8.5.21 18:23

@Masina jojo, nějaká dobrota taky občas zabere, ale ne vždy. Děkuji za zprávu 😀 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21102
8.5.21 18:24
@Ojanka píše:
@Kiwijeta tak jasný, protože má necelý rok a půl. Myslíš, že když mu vysvetlujes, že nemá pistet a křičet v obchodě, že ti rozumí? Hlavně ho plácej, fakt dobrý řešení.

8o Jisteze rozumí, pokud na nej nemluví svahilsky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1779
8.5.21 18:25

To me pobavilo, promiň. Čekáš, ze te v roce a půl bude poslouchat? Ze pochopi, proc nesmí v obchode křičet? Divis se, ze te plácá, když placas ty jeho? Ze bude chodit poslušně za ruku tvým směrem? Víš vůbec něco o dětech? Jako promiň, ale tyto nároky můžeš mít tak za rok. Možná za pul roku, u šikovného dítěte. Normálně se mu věnuj, na hřiště ho dovez v kočáře, přes ruku placni jen v uplne krizi (sahá vidlickou do zásuvky, vyběhne do cesty…), poslouchání trenuj taky ze dáš pokyn a pak ho s nim splnis. Časem pochopi, co ten pokyn znamená, ale ani tak ho často nebude plnit, ale to už s epak budeš moct rozčilovat, ze neposlouchá. Ne v roce a půl, kdy „nesahej na to“ znamená „aha, takhle jako na to nemam sahat?“…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat