Syn 15,5 měsíců neukazuje a moc nerozumí

18.5.16 23:30

Syn 15,5 měsíců neukazuje a moc nerozumi

Ahoj všichni, mám 15,5 měsíců a jsem vystresovaný trochu z jeho vývoje hlavně c oblasti komunikace.. Chci názor popř. srovnáni maminek se stejně starými dětmi… Syn je klidne, usměvavé dítě už od narození chodit začal brzyv(ale po spickach)celkově fyzicky je hodně zdatný. Má smysl pro humor rád hraje na honěnou, schovávanou a do her s hračkami se taky zapojuje když se mu chce, ostatni deti ho zajimaji, vkláda věci do vkladacek, uklízí, ypiba televizi radio, pokouší se najíst lzickou, krmi me, cese me a zkousi si sam cistit zubyatd. při radosti mává rucickama. Co mě ale trápí je že knížky má docela rád když mu v nich ukazují listuje strankama a občas napoobi naky zvuk..vůbec ale neukazuje, ( kdyz ho neco hodne zajina v knizce ukazuje mym prstem)nemava a tleská jen výjimečně když se mu chce spíš pro sebe. Některé věci myslím rozumí napr.kde jsou hodiny hodí pohledem jinak si ale myslím že moc nerozumí. Možná ne, koupani.. Zvatla si svým jazykem. Spoustuvslov jsem už od něj slyšela ale nezdá se mi že je umí praktický využít.. Doma mluvíme 3 jazyky. Mám strach aby nebyl autista.. :(

Příspěvek upraven 19.05.16 v 10:27

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6537
18.5.16 23:33

Podle prvních pár vět tě můžu ujistit že autista nebude. To že nemluví je v jeho věku normální, hlavně pokud mluvíte více jazyky - to začne možná mluvit později právě pro to, tak to vícejazyčné děti mají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
694
18.5.16 23:35

Přesně si popsala mého 15 měsíčního syna :-) Myslím, že tvůj malý je naprosto normální, zdravé dítko. Autista by si s tebou rozhodně nehrál na honěnou, ani se nebavil s ostatními dětmi.
Nestresuj se, některé děti dříve chodí, jiné v roce a půl krásně mluví, ale všechny rozdíly se cca do 3 let srovnají :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812
19.5.16 02:21

Dělá toho docela dost, nemusí umět všechno :-D autismu bych se určitě nebála…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
19.5.16 03:12

Je strašně bety dělat závěry, děti se vyvíjejí skokově. Jestli mluvíte 3 jazyky má to vliv. Zorientuje se, ale bude chtít čas. U některých dětí příchází řeč později, ale zase umí jiné věci. Vůbec se neplaš, je v pořádku. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1933
19.5.16 05:37

Taky bych řekla, že bude v pořádku, moje dcera je sice jiná, ale srovnávat něco asi nemá moc smysl, prostě v jiných oblastech dozrává pomaleji, no a já slyšet tři jazyky, tak jsem z toho taky jelen :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9263
19.5.16 06:34

Děti z rodin kde se mluví více jazyky se obecně rozmouvají později ;) Jestli chceš uklidnit tak malá v 15m také sama od sebe neukazovala, ale když jsem se na něco zeptala (Př. kde je jahoda) ukázala. Dej malýmu čas, srovná se ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62640
19.5.16 06:44

@petraki666 mame 15,5m a ksme na tom podobne, teda zatim ani nechodime, sice 20 kroku udela, ale radeji lozi. Ukazuje, kdyz se ji chce, treba v kocare venku, ale na povel ne. Knizky ji teprve zacinaji zajimat. Autismus fakt neresim. Si to po sobe precti, mas normalni dite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62640
19.5.16 06:46

A kdyz mluvite 3 jazyky, tak se neni cemu divit. Musis pocitat s tim, ze recove schopnosti se budou rozvijet pozdeji, klidne kolem 3 let, zkusenost v okoli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8269
19.5.16 07:10

Dceři je 16 měsíců a nedělá skoro nic z toho. Není to provokace? :jazyk: :jazyk: :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
19.5.16 07:53

Tak jsem myslela, že si přečtu, že je na tom někdo podobně jako my. Ale zjistila jsem, že ne… Takže tě můžu uklidnit, my neděláme téměř nic z toho co píšeš. Malá má teda 14,5. Vkládačky jsou úplně mimo. Včera jsem měla obrovskou radost, když po několika měsíční vysvětlování pochopila, že chci aby dala kostičky do kýblíčku. Malá zatím leze, staví se, občas obejde nábytek. Do samostatné chůze máme daleko. Jsme sledováni na neuro, rehabce. Zatím máme napsáno cca 3.měsíce opoždění. Zvířátka nezajímají, ještě nikdy žádné zvíře neukázala, nezopakovala žádný zvuk. Rozumí slovu dej, řekla bych, že začala rozlišovat máma táta, když řeknu paci paci, tak párkrát tleskne. Celkově ty dětské hříčky začala trochu brát v potaz. Malá má i šptný oční kontakt. Takže když jí cokoli říkám, tak se na mne téměř nedívá. Takže nevím do jaké míry je schopná pochopit, co po ní chci. Ukazovat teďka trochu začala, ale tak jakoby do vzduchu, ne na konkrétní věci. Takže já bych se myslím nestresovala. Máš moc šikovného chlapečka. Zvládá toho spoustu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.5.16 10:25

Díky moc za potporu

Díky moc za podporu, ještě jsem zapomněla napsat, že chodí po špičkách a při radosti mává rucickama právě tohle a to je ukazování mě vyděsilo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.5.16 10:33

Autismus

Jsem ráda za názory, když totiž najedete na stránky apla (autismus) tam se s tím moc neparou… Do 12 měsíců gestikulovat mávat a ukazovat a do 16 měsíců praktický používat slova… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8269
19.5.16 12:29
@petraki666 píše:
Jsem ráda za názory, když totiž najedete na stránky apla (autismus) tam se s tím moc neparou… Do 12 měsíců gestikulovat mávat a ukazovat a do 16 měsíců praktický používat slova… :nevim:

Absolutně u nás nehrozí :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1442
19.5.16 12:55

@Klementyna :mrgreen: Jo to bude provokace. :mrgreen: :mrgreen: syn 16 mesicu me jen mlati a pisti a vse je grrr.. :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama