Syn 16 chce jet na kole do Itálie

2573
10.6.17 23:36

Syn 16 chce jet na kole do Itálie

:jazyk: Dnes za mnou přišel šestnáctiletý syn že chce s třemi kamarády jet v létě na kole do Itálie. Já jsem to striktně zakázala a on je na mě teď naštvaný. Manžel mi řekl že jsem hysterka že ho mám pustit. Dovolili by jste takovou cestu dítěti v šestnácti.?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7319
10.6.17 23:38

Nedovolila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22563
10.6.17 23:39

Asi bych taky byla proti. Mám teda malé děti, ale zdá se mi to šílený.
Mamky známé kluk začal takhle jezdit okolo 20 a byla z toho strašně špatná. On teda jezdil sám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3569
10.6.17 23:40

Nedovolila. Ani manžel ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
767
10.6.17 23:41

Já taky ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
10.6.17 23:42

Ne. Neplnoleté dítě bych pustila po republice na hudební festival či třeba dělat dobrovolníka, ale tohle bych nedala. A i bych to synovi na rovinu řekla, že mu to zakazují proto, že bych tu umřela strachy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1066
10.6.17 23:49

Možná bych pustila pokud by to byla skupinka pod dohledem nějakého dospělého, otce, strýce nebo vedoucího, učitele, ale samotní 16letí kluci, to fakt ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2842
10.6.17 23:53

No pokud jsou vsichni plus minus 16 let, bez dohledu aspon jednoho dospelaka, tak s velkou pravdepodobnosti ne. To je i na me moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2573
10.6.17 23:59

Díky za odpovědi už si nepřipadam jako úplně nemožná matka co nic nedovolí. Já bych mu to dovolila po Čechách ale do Itálie mi to přijde moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1389
11.6.17 00:02

Já v šestnácti směla akorát tak vlakem na sportovní akce do Prahy. V šestnácti na kole do Itálie? Neexistuje.
Svěřili se borci, jak míní přejet Alpy? Dají 200 km za den, jako trénovaní cyklisti na Tour de France? A míní jet silničními tunely, mezi autobusy na kolech? Jak si jako představují, že budou řešit případné průšvihy, když jsou neplnoletí? Umí z nich někdo angličtinu aspoň natolik, aby se v případě nouze domluvil? Protože když já maturovala na gymplu, dalo se to říct o pěti lidech ze třídy…
Znají první pomoc, znají dopravní předpisy všech příslušných zemí? Jestli ne, tak není o čem se bavit jako. Byla bych naprosto nekompromisní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2842
11.6.17 00:06

Me teda i prekvapuje, ze tem ostatnim klukum to rodice dovoli. Moc si nedokazu predstavit takovou situaci ani u svych kamaradek, silne pochybuji, ze by to nektera povolila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2573
11.6.17 00:07

Jsou na sportovním gymplu cyklo výkon by problém nebyl anglicky se domluví aspoň ten náš. Ale je to pako nenají se, nesežene ubytování a je schopen jet i po dálnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
11.6.17 00:26

Boha jeho… místo debat na mimáči se radši zajímej, jak to mají naplánované a rozumně to zvaž. Někdo je v 16 schopný cestovat sám na druhý konec světa nebo začínat s podnikáním, jinému maminka stále utírá zadek. My tady těžko můžeme vědět, jak je na tom ten váš poklad. Jestli je to jen chvilkový nápad a z Rokycan budou volat o pomoc, nebo to skutečně je v jejich silách a mají na to po všech stránkách, včetně schopnosti vyřešit případný problém, který po cestě může nastat. Mám spoustu známých cyklistů, kteří do Itálie na kole jezdívají, takže proveditelné to evidentně je. Možná by nebylo špatné mu navrhnout nějakou rozumnou alternativu (jet napoprvé někam blíž, nebo do Itálie ano, ale ne na kole, nebo ne jen ve čtyřech, ale s organizovanou skupinou…možností je spousta).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13669
11.6.17 00:27

N

Příspěvek upraven 26.06.17 v 22:11

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.6.17 00:35

No já třeba v páté třídě byla sama ve Fracii na 14 denní pobyt organizovaný školou a tím matka nabyla dojmu, že jsem dospělá…a v 16 už jsem měla víc rozumu než ona a na nic se neptala a jela kam jsem chtěla… :nevim: já mám malé děti, ale pokud můj mladý bude pokračovat dál jak pokračuje, tak v 16 ho pustím světa kraj…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama