Syn 16 let má problémy s učením na střední škole.

26.1.20 23:12

Syn 16 let má problémy s učením na střední škole.

Ahoj, mám syna v prváku na dopravní průmyslovce a má problémy s učením s tím, že mu vychází 2 čtyřky z matiky i fyziky přesto, že už má doučování 2,5 měsíce.
Chtěla bych se vás zeptat coby jste mi doporučili, kdyby takhle pokračovala situace ve 2. pololetí, jestli by pomohl přestup na jinou sš nebo učnák.
Dík za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6239
26.1.20 23:20

A jemu to nejde, tzn. nechápe to nebo proč i přes doučování je výsledek 4?
Asi bych se snažila domluvit s ním, jestli zabere a tu školu zkusí udělat a nebo přechod na jinou školu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.20 23:22

Záleží na tom, jak to syn. Jestli je na té škole co je spokojený, nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
297
26.1.20 23:25

Já jsem na základce měla vždy vyznamenání a v prváku na střední taky dvě 4. Pak jsem se do toho dostala a učení my šlo dobře. Pro někoho je to velká změna a vpravit se do toho správného způsobu učení trvá dýl. Ale určitě to syn zvládne bez problémů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
5525
26.1.20 23:47

Učím matiku na SŠ, jsme docela výběrovka. Pokud ma čtyřky z matiky a fyziky i s doučováním, mohou tam být cca čtyři důvody (a předem se omlouvám, ale budu psát na rovinu):

• Nemá na to. Blbý, stává se to a není to nic špatného. Jako řemeslník se beztak uplatní líp než jako mizerný středoškolák. Nicméně, nároky jsou tak nízké, takže bych se určitě podívala i na další možnosti.
  • Má za sebou fakt špatnou základku. Blbý, ale v poslední době čím dál častější případ. V tomhle případě nakonec zafunguje doučování a čas na přizpůsobení nové škole. Nicméně - ani tady nemusí být zakopaný pes.
  • Hoch na to se. e první ligu. Nu, puberta je peklo, navic se někteří prostě nechtějí učit nebo je jim to prostě a jednoduše putna. Doučování si odsedí, ale nic na nich neulpí. Tohle by byla hodně špatná varianta.
  • No a nakonec, problém může být i v učiteli. Školství jde do hajzlu, občas učí i ten, kdo by vážně neměl. Ale to já už neposoudím a mohu pouze vyjádřit naději, že to není tenhle případ.

Když tak se ptej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.20 23:55
@SAJ píše:
Učím matiku na SŠ, jsme docela výběrovka. Pokud ma čtyřky z matiky a fyziky i s doučováním, mohou tam být cca čtyři důvody (a předem se omlouvám, ale budu psát na rovinu):
  • Nemá na to. Blbý, stává se to a není to nic špatného. Jako řemeslník se beztak uplatní líp než jako mizerný středoškolák. Nicméně, nároky jsou tak nízké, takže bych se určitě podívala i na další možnosti.
  • Má za sebou fakt špatnou základku. Blbý, ale v poslední době čím dál častější případ. V tomhle případě nakonec zafunguje doučování a čas na přizpůsobení nové škole. Nicméně - ani tady nemusí být zakopaný pes.
  • Hoch na to se. e první ligu. Nu, puberta je peklo, navic se někteří prostě nechtějí učit nebo je jim to prostě a jednoduše putna. Doučování si odsedí, ale nic na nich neulpí. Tohle by byla hodně špatná varianta.
  • No a nakonec, problém může být i v učiteli. Školství jde do hajzlu, občas učí i ten, kdo by vážně neměl. Ale to já už neposoudím a mohu pouze vyjádřit naději, že to není tenhle případ.
Když tak se ptej.

A co prestup na jinou sš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
5525
27.1.20 00:00
@Chameleo píše:
A co prestup na jinou sš.

Nejdřív zjisti, kde je problém a pak prestupuj. Pomůže to jen v prvním a čtvrtém případě. :nevim: A to ještě v každém na jiný typ školy.
Ve druhém případě je prestup zbytečný, tam pomůže čas.
A ve třetím? No, tak tam máte fakt problém, který přestup fakt nevyřeší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
653
27.1.20 00:01

Spousta dětí se při přechodu ze základky na střední hodně zhorší - u nás propadalo v prváku 3/4 třídy z matiky. Bylo to tedy i učitelkou, ta si jela své tempo na tabuli a vůbec jí nezajímalo, že to nikdo nechápe. Ale postupem času se i tohle zlepšilo. Někdo se na zš neměl ani potřebu učit, prostě to šlo tak nějak samo, ale na té střední už se učit musí. Není první ani poslední, dala bych mu ještě čas. Ten prvák je prostě síto :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
5525
27.1.20 00:04
@Kari-nka píše:
Spousta dětí se při přechodu ze základky na střední hodně zhorší - u nás propadalo v prváku 3/4 třídy z matiky. Bylo to tedy i učitelkou, ta si jela své tempo na tabuli a vůbec jí nezajímalo, že to nikdo nechápe. Ale postupem času se i tohle zlepšilo. Někdo se na zš neměl ani potřebu učit, prostě to šlo tak nějak samo, ale na té střední už se učit musí. Není první ani poslední, dala bych mu ještě čas. Ten prvák je prostě síto :)

Já klidním svoje rodiče, že září a říjen nemají brát moc vážně, ale v listopadu už mívám dětičky srovnané do latě. ;) Řešit tyhle problémy až do pololetí je dlouho

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
104
27.1.20 13:10

Z me zkusenosti mohu rict, ze mit 4rky z matiky a fyziky neni zadna tragedie ;) do 5te tridy jsem mel vyznamenani, prestup na gympl a mel jsem dvojku z matiky a fyziky. Pak jsem presel na vyssi gympl a najednou 4rky a novy ucitele. Musim rict, ze nas gympl nebyla zadna sranda mel jsem doucovani snad 3 roky a doucovatelka mi rekla, ze to co jsme se ucily my mela ona ve tretaku na ekonomce. I pres doucovani a uceni jsem mel z matiky a fyziky proste 4rky at jsem delal co jsem mohl. Z ostatnich predmetu jsem mel jednicky krome cestiny to jsem mel za dva. Jde o to, ze clovek ma nadani na ruzne veci a matika je hodne abstraktni a komplexni veda. Ta se neda naucit tu musis chapat. Da se naucit trojclenka a nasobeni a scitani, ale chapat funkce a faktorialy a matice to uz opravdu ne. I pres to, ze mi matika nesla jsem v oktave mel z matiky za 3 a odmaturoval z jednou trojkou a jednickama. Pak jsem bez problemu vystudoval verejnou VS v pravnim oboru a ti kteri meli na gymplu jednicky z matiky nedali ani soukromky, takze asi tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3189
29.1.20 23:48

Nedělala bych z toho kovbojku, však nepropadá ne? Nech ho, ať se chytí, uvidíš na konci roku. Jinak ono jsou průmky na matiku, fyziku, mechaniku, deskriptivu… těžké… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
104
30.1.20 10:25

@MarieP presne tak. Spousta deti na stredni propada a pak se z nich stanou velci lide, to nemusi nic znamenat. Pokud je to lempl tak at ho vyhodej. At se v tom sam vykoupe at si uvedomi o co prisel. V tomhle veku jsou deti zabednene a rady nepomahaji. Je to jako rada na zlomene srdce taky je to k nicemu, kazdy musi trpet a pak zase trpet az otupite a je vam to jedno. Treba ho nevyhodi jak jsem psal mel jsem do oktavy 4rky a kazdy rok reparat a taky jsem to dal. O tom v zivote vubec nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama