Syn 17 měsíců si neumí držet láhev a pít sám

Anonymní
13.12.19 10:59

Syn 17 měsíců si neumí držet láhev a pít sám

Ahoj, má nebo měl někdo stejný problém? Syn má už 17 měsíců a stále mu musím dávat napít já.. Vyzkoušela jsem nespočet lahviček s uchopením, párkrát si vzal sám a napil se ale jinak ne… :zed: Ráno a večer je zvyklý pít mléko a to mu taky musím celou dobu držet já. Je to normální? Mám počkat až na to přijde sám? Lahev s čajem nechávám na stole stále ať ji vidí.. on ji však vezme ale jen na hraní a všude to rozlívá. Cítím se jako neschopná když vidím i ty malinké děti co nemají ani rok a už pěkně pijou samy čaj z lahve.. :?
Máte s tímto někdo zkušenost? Co by mohlo pomoct?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18525
13.12.19 11:03

Vodu mi pije z lahve s dudlem, ráno a v noci, když v tom má mléko, tak to držím. Dávám přednost je najezeny a napity před samostatnosti. To zkouším, ale nevyžaduju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
971
13.12.19 11:08

Vsadila bych se, ze to umi, ale libi se mu, ze je pecovany. Ono brzy prijde to obdobi „ja sam“ :) pak jsem prekvapene koukala, jak to jde memu se lzickou i vidlickou a to to jen sem tam zkousel. Krmila jsem u pohadky a v klidu jsme presli na samostatne jedeni bez, no stress. Kolem tech 17m pil nejradsi z hrnku s brckem, kazdy to ma jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18525
13.12.19 11:13
@Capretta píše:
Vsadila bych se, ze to umi, ale libi se mu, ze je pecovany. Ono brzy prijde to obdobi „ja sam“ :) pak jsem prekvapene koukala, jak to jde memu se lzickou i vidlickou a to to jen sem tam zkousel. Krmila jsem u pohadky a v klidu jsme presli na samostatne jedeni bez, no stress. Kolem tech 17m pil nejradsi z hrnku s brckem, kazdy to ma jinak.

Doufám v podobný příběh :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8536
13.12.19 11:22
@Anonymní píše:
Ahoj, má nebo měl někdo stejný problém? Syn má už 17 měsíců a stále mu musím dávat napít já.. Vyzkoušela jsem nespočet lahviček s uchopením, párkrát si vzal sám a napil se ale jinak ne… :zed: Ráno a večer je zvyklý pít mléko a to mu taky musím celou dobu držet já. Je to normální? Mám počkat až na to přijde sám? Lahev s čajem nechávám na stole stále ať ji vidí.. on ji však vezme ale jen na hraní a všude to rozlívá. Cítím se jako neschopná když vidím i ty malinké děti co nemají ani rok a už pěkně pijou samy čaj z lahve.. :?

Umi to, ale libi se mu, ze mu davas napit ty. To je cele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6406
13.12.19 11:35

No.. a ted si vezmi obracene mala 14 mesicu by chtela pit z hrnicku jako maminka a samozrejme se vzdycky polije. Ale pokud ji to nedovolim tak desny rev. Skoda ze neni leto.
Fakt tohle obdobi kdy uz chce vsechno sama ale naprosto na to nema schopnosti a jak ji to nejde tak se vzteka je „ super“

To vase dite je tase druhy protipol libi se nu ze se o nej nekdo stara je pohodlny tak co by se namahal. On by si sam poradil kdyby nebylo zbyti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1186
13.12.19 12:00

U nás to bylo dlouho stejně. Vůbec žádný hrneček sám nechytil, já jsem mu musela držet. Pak začali být problémy s večeří a musel krmit táta a já odejít z místnosti. Prostě krmil mezi tím mu řekl napij se a on vzal flašku a pěkně pil 8o :nevim: pak přijdu já a smůla. Ukazuje na mě, chytne flašku a cpe mi ji do ruky. Je mu 19 měsíců a dá se říct pořád stejné. Ale zvládá sám i z normálního hrnečku. Jen se mu moc líbí, když mu já držím flašku. Neboj to přijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4282
13.12.19 12:07

Hele syn taky flašku s mlikem nechává držet mnou, protože je na to zvyklý, ale když jdu někam, třeba zavřít okno tak si ji najednou chytne a drží :) je akorát lenivy. Co se tyče normální flašky s vodou, tak má s brckem a já mu rozhodne nedávám napít, dávám mu láhev na viditelné místo a naučil se pít sám. Nemyslím si, ze to tvůj syn neumí, ale proste je vycurany a ví, ze mu to prineses a podrzis :) decka jsou chytré, nepodcenovat!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.12.19 15:41

U nás syn do 2 let neuměl naklonit. Musela jsem ho položit, nainstalovat do rukou, a pak se napil. Navíc pil jen z láhve s dudlíkem.
Pak se podařilo.

• Citovat
  • Nahlásit
998
13.12.19 22:46
@Anonymní píše:

Ahoj. Myslím, že je to jen jejich pohodlnost :) mýmu byly 2 v září. Umí pít ze skleničky. Ale mlíčko v lahvi mu dávám já. Nechce si to držet sám. To je cely :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1311
13.12.19 23:29

Děcka dokážou být pěkně pohodlné a vyčůrané když není zbytí a nikdo jim nic nepodá a nepodrží, dovedou se i obsloužit samy. Bych malinko přitvrdila a ono to půjde. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3423
16.12.19 21:43

Od 10m pije z lahve s brckem, odd cca 14m rajec s tím naustkem. 18m ze svého malého hrnecku s krtkem, během 2 dnů se přestal polevat. 3 měsíce nazpět na lžičku ani nechtěl sáhnout a teď beda když nemůže sám a chci se mu do toho montovat. Ono se to zlomi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat