Syn 2 roky nemluví, neukazuje

Anonymní
6.11.20 10:02

Syn 2 roky nemluví, neukazuje

Ahoj, moc by mě zajímalo, jestli má nebo někdo z Vás měl podobné dítě a nakonec bylo vše v pořádku a vše se naučilo.
Syn má 2 roky a 4 měsíce. Vůbec nemluví, jen nějaké slabiky pro sebe. Někdy k nám přijde a chce povídat ale moc mu to nejde. Když mu opakuji máma, táta, tak se snaží jakoby pusou napodobit ale nic z něj nevyjde. Taky když mu ukazuji zvířátka v knížkách, neukazuje, nechápe moc o čem mluvím. Ví akorát jak se jmenuje on, že já jsem máma, že táta je táta a co je čajík, pití, jídlo a že jdeme ven.
Včera jsme byli na neurologii kvůli tomu, že často chodí po špičkách. Když začal v roce chodit, tak po nich nechodil. Ale on hrozně moc rád skáče, na posteli nebo na gauči. A tam právě skáče po špičkách, tak si říkám že je to možná jen zlozvyk? Neurolog mi samozřejmě řekl že to dělají autisti. Že autisti se i točí dokolečka z ničeho nic. To syn také dělá, ale směje se u toho, že se mu točí hlava. Pak si sedne a zase směje. Nebo to dělá když má radost. U neurologa hrozně plakal, až hystericky, protože nemá rád doktory.. u každého tohle dělá, jelikož ví, že se už něco bude dít. Sestra i doktor se mě ptali jestli je takový pořád, ale to on vůbec. Je hrozně usměvavý, jen co se ráno vzbudí se na nás směje. Směje se dokonce i nahlas ze spaní :D taky se tam hodně řešilo, že neumí na nočník. Ale přitom znám hodně dětí co ve 2 letech ještě ty plenky mají.. snažím se ho to naučit ale nechci ho do toho nutit abych mu to ještě nezprotivila. Četla jsem, že autisti jsou i spíše rádi sami. On vyžaduje pořád kontakt, při uspávání chce abych u něj byla, má rád když ho hladím, venku si s jedním chlapečkem hrál tak, že před ním utíkal a smál se když utíkal za ním. Taky si umí hrát na schovku. Doma si nijak moc hrát neumí, jen s autíčkami.
Měl to tak taky někdo a nakonec to dítě všechno dohnalo a naučilo se? Syn má pomalejší tempo ale vždy se všechno pak naučil. Já jsem včera byla úplně zdrcená po tom co mi tam řekli… máme brát léky s omega kyselinami a za 3 měsíce se uvidí.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7084
6.11.20 10:04

Jakej je socialne? Kdyz se mu neco povede, koukne se, jestli koukas? Koukne, kam ukazujes?
Ja tu zas dostanu pojeb ze strasim ale nas autista se takhle malej taky rehtal ze spani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7084
6.11.20 10:05

A takovy ty obvykly reci o autistech jsou obcas dost hovadina. Ten nas se mnou spal az do sedmi.let v posteli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 10:07

@Tarjei To moc ne, spíš mi ukazuje věci, nebo mi nosí co se mu zrovna líbí. Jako knížku třeba apod.
Když na něco ukážu tak koukne ale málokdy, ne vždycky..
A jak se Váš syn chová? Já vůbec nevím, co takové děti dělají, jak s nimi pracovat, něco je naučit. Popřípadě kdy se to potvrdilo??

• Citovat
  • Nahlásit
7084
6.11.20 10:13
@Anonymní píše:
@Tarjei To moc ne, spíš mi ukazuje věci, nebo mi nosí co se mu zrovna líbí. Jako knížku třeba apod.
A jak se Váš syn chová? Já vůbec nevím, co takové děti dělají, jak s nimi pracovat, něco je naučit. Popřípadě kdy se to potvrdilo??

Spektrum autistickejch poruch je desne siroky, je to od aspergerova syndromu kdy muzou byt samostatni az po tezkou formu s retardaci, coz ma muj syn. Obecne je spojuje socialni nezdatnost, spatna prizpusobivost zmenam a nekdy i potize s reci. To spis ti tezsi, jako syn, je mu 13, necemu rozumi ale nemluvi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7084
6.11.20 10:15
@Anonymní píše:

Potvrdilo se to ve trech letech. Ano naucit se daji ledascos ale vsechno je to na dlouho no.
Btw tykame si tu v diskuzich ;)
Jsou i jiny podobny poruchy, treba dysfazie, to je atypickej vyvoj reci. A to se casem spravi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6358
6.11.20 10:15

Upřímně řečeno, asi něco v nepořádku bude. Třeba kamarádka má šestiletou vysokofunkční autistku a ta se projevovala jako dítě zvláštně, ale ne natolik, aby si nezaujatý pozorovatel udělal obrázek, že je něco špatně. To se projevilo až s nástupem do školky. A v podstatě až s diagnózou dává její chování v mladším věku smysl. Nakonec holka chodí
do montessori školy s asistentkou protože výuku sice zvládá, ale to kolem už ne. Naštěstí se jim podařilo najít cestu jak holce to vzdělání umožnit protože u ní by to byla škoda, myslím že ve vědeckém světě o ní dost možná uslyšíme, má hodně vysoké IQ a když se správně nasměruje :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7084
6.11.20 10:16

Detem s autismem se dela rezim, obrazkama, abx vedely, co se bude dit a byly klidnejsi. A komunikuje se podobne, system se jmenuje Vymenny obrazkovy komunikacni system.
Umel syn neco co se reci nebo socialna tyka, co pak zmizelo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7084
6.11.20 10:17

@Heivka cim.lehci forma, tim pozdejs se to obvykle pozna no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16586
6.11.20 10:25

Ahoj, my to zrovna zaciname resit s mladsim, neukazuje funkcne, nerozumi (jen par slovicek), mluvila par slov, ale prestala. Ocni kontakt slabsi, stereotypni chovani, chuze po spickach, trepe velmi casto rukama, miluje balonky a drobne predmety, ktere si radi. Pouziva mou ruku jako ukazovatko. Na druhou stranu, napodobuje, krmi lzickou tatinka, mazli obcas panenku, jezdi s auticky, vari v kuchynce. Takze jsme ve strehu, psychologa budem resit tak za pul roku.

Starsi syn je autista, ten byl na tom tehdy urcite hure, tam je to videt v socialnim chovani hned i dnes. Nastesti celkem zvlada skolu, mluvi, celkem rozumi. Sebeobsluha je horsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1513
6.11.20 10:26

Me prijde dulezite, jestli komunikuje. Jestli se teda na vsem domluvite i beze slov. A co jemna a hruba motorika? Hraje si na neco? Treba muj mladsi podobne stary syn si hraje, ze si jako opeka parky-nosi jako drevo, rozdelava ohen a jako napichuje parky na klacik a opekaje. Nebo si hraje na obchod a prodava mi zmrzlinu. A vymysli si to sam. Starsi syn, ktery neni uplne v poradku, tak si v tomto veku max neco stavel nebo jezdil autama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.11.20 10:28

Já tě asi taky nepotěším. Můj starší syn byl v hodně věcech stejný jako ten tvůj, teď v lednu mu budou čtyři roky a stále nemluví :(. Diagnózu ještě nevíme, ale já to laicky vidím na kombinaci dysfázie a autismu. Ale jinak je to opravdu šikovný kluk :D.

Odkuď jsi? Kdybys cokoliv potřebovala, klidně se i jenom vypovídat, tak mi můžeš kdykoliv napsat zprávu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7084
6.11.20 10:29

@Margery to je prusvih s tou ztratou recovejch dovednosti..tyjo drzim palce. Ja mam zdravouse, pak tezkyho autistu a nejmladsi ma tezkou dysfazku a adhd, dlouho to vypadalo, ze ma taky PAS, ale jen napodoboval brachu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 10:29

@Tarjei Vím, že před tím než mu bylo rok uměl opakovat jajaja a máma. Ale jak začal chodit začal vnímat další věci, tak už se o řeč moc nezajímal :?
A nikdy nedělal třeba pápá, paci paci a podobné věci. Teď když mu ukážu že si třeba plácneme tak to udělá. Nebo že dělá ťuky ťuk na dveře.

• Citovat
  • Nahlásit
7084
6.11.20 10:31

@Mala.ještěrka hele ta rec ale spada do triady PAS, to ani nemusi byt dysfazka navrch..asi to bude i tezky rozlisit, jestli je to all inclusive nebo darek navic ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama