Syn 20 měsíců - nemluví, nenapodobuje zvířátka.. Poradíte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Terezia.O
Povídálka 12 příspěvků 17.01.19 21:04
Syn 20m nemluví, nenapodobuje zvířátka..

Hezký večer maminky.

Náš malý Ondrášek má 20 měsíců a ikdyž mi okolí včetně paní doktorky tvrdí, že je v pořádku, jen má prostě svojí hlavu, jsem z toho nešťastná. Vím, že se to nemá dělat, ale když pozoruji ostatní děti stejného věku, jsou o tolik napřed. Náš malý nemluví, pouze papa, mama, tata, baba a to velmi málo, ikdyž to umí, spíše vydává jaké si skřeky. Pořád dokola ukazuju zvířátka v knížkách a opakuji jejich zvuky ale vydrží u toho asi 5 sekund. Někdy mě jednoduše ignoruje a prostě nereaguje, když na něj mluvím. Odpovědět umí jen „ne“ kyvanim hlavou, jinak nic. Přesto si myslím, že mi rozumí, protože když řeknu, že jdeme papat, jde rovnou k židličce, když mu řeknu cáky cáky, jde do koupelny. Hraje si spíše sám, někdy tu knížku vezme sám a jde ke mě na klín, ale vážně max na 5 sekund. Ukazuje prstíkem. Papá sám, na ruce je vážně šikovný. Je teda hodně hyperaktivní a chvilku neposedí. Jsem s ním normálně doma, věnuji se mu na 1000%, pořád vymýšlím nějaké aktivity, mezi dětma je také zvyklý. Podle doktorky rozhodně autismus nemá.

Zajímá mě, zda jste měl někdo taky takové dítko (které je teď už větší). Pokud ano, kdy a jak se zlepšilo a zda je normální, či trpí např ADHD.

Děkuji, matka plašilka.

Příspěvek upraven 17.01.19 v 21:12

Přečtěte si článek: Batole a jeho vývoj přehledně

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Dana V
Kecalka 492 příspěvků 17.01.19 21:12

Je to normalni dite, preci nechces, aby ve 20m recitoval basnicky :zed: muj syn ve 20m umel akorat tak mama, tata, eště, ne a vsechny zvirata byla kaka :mrgreen: :lol: ve 2 letech uz zopakoval vsechny slova, co jsem mu rekla a ve 2,5 letech uz mluvil ve vetach. Ted mu budou 3, mluvi naprosto skvele, chodi do skolky, knizky ho zacaly zajimat az ted, kdyz uz jim rozumi.

podaji
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 2 inzeráty 17.01.19 21:13

Matko plašilko :mrgreen: to já bych musela být už být asi v Beřkovicích :mrgreen: náš malý má 3 roky mluvit začal až tak kolem 2,5 roku. A to jen jak píšeš ty ha ha je pes a pak máma táta bába… teď už začíná trochu víc mluvit a víš co? Když se mu nějaké slovo líbí umí ho hned a hned ho používá i když je složité. Když ne tak ho jen zopakuje a víc z něj nedostaneme. Chodíme na logopedii a tam nám potvrdili že je prostě opožděný s řečí a je tak trochu lenoch. Ovšem v ostatních věcech vyniká. Umí celou abecedu, sám si už čte. Umí počítat a rozumí i věcem typu jak správně zapnout pračku myčku :mrgreen: výdrž a pokud by se to nelepsilo začni plašit :mrgreen:

z92
Kecalka 215 příspěvků 17.01.19 21:13

Klídek ;-) naše malá byla to samé, rozpovídala se ve 2,5letech a to zrovna začala tvořit věty, ale do té doby to bylo jak píšeš… všechno přijde, buď v pohodě ;-)

Mollify83
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 17.01.19 21:18

Oba moji synové ,,mluvili" stejně. Pár slabik, vlastní slova a pár zvuků. Úderem 2 narozenin se rozjelo mluvení a nabíralo tempo. Starší je už 3,5 mluví krásně, zpívá, říká básničky. Mladší 2 a čtvrt má krásně našlápnuto za bráchou. Vyprdni se na internet a srovnávání, zbytečně plasis. Knížky čtou rádi, ale rozhodně ne zvířata. Auta, stavební stroje, hasiči. Jsou to kluci :D a pohádky na dobrou noc zvládá čerstvě teprve ten starší ;)

J_Doe
Závislačka 3189 příspěvků 17.01.19 21:20

@Terezia.O Pla­šilko, věnuj se mu, jako doposud, a nesrovnávej!

Mám 4 děti, každý byl jiný, někdo v roce mluvil ve větách, jiný v 2,5 letech nemluvil vůbec. Teď jsou všichni ve škole, a všichni jsou nadprůměrní! :srdce:
ADHD? Ale no táááák, klídek, je to úplně normální dítě. :hug:

Šmoulice
Kelišová 7035 příspěvků 17.01.19 21:24
@Terezia.O píše:
Hezký večer maminky.

Náš malý Ondrášek má 20 měsíců a ikdyž mi okolí včetně paní doktorky tvrdí, že je v pořádku, jen má prostě svojí hlavu, jsem z toho nešťastná. Vím, že se to nemá dělat, ale když pozoruji ostatní děti stejného věku, jsou o tolik napřed. Náš malý nemluví, pouze papa, mama, tata, baba a to velmi málo, ikdyž to umí, spíše vydává jaké si skřeky. Pořád dokola ukazuju zvířátka v knížkách a opakuji jejich zvuky ale vydrží u toho asi 5 sekund. Někdy mě jednoduše ignoruje a prostě nereaguje, když na něj mluvím. Odpovědět umí jen „ne“ kyvanim hlavou, jinak nic. Přesto si myslím, že mi rozumí, protože když řeknu, že jdeme papat, jde rovnou k židličce, když mu řeknu cáky cáky, jde do koupelny. Hraje si spíše sám, někdy tu knížku vezme sám a jde ke mě na klín, ale vážně max na 5 sekund. Ukazuje prstíkem. Papá sám, na ruce je vážně šikovný. Je teda hodně hyperaktivní a chvilku neposedí. Jsem s ním normálně doma, věnuji se mu na 1000%, pořád vymýšlím nějaké aktivity, mezi dětma je také zvyklý. Podle doktorky rozhodně autismus nemá.

Zajímá mě, zda jste měl někdo taky takové dítko (které je teď už větší). Pokud ano, kdy a jak se zlepšilo a zda je normální, či trpí např ADHD.

Děkuji, matka plašilka.

Příspěvek upraven 17.01.19 v 21:12

Matko plašilko :roll:
Máš naprosto normální dítě. Jediný kdo není normální, jsi pouze ty .
Přestaň tak vyšilovat a dej tomu dítěti pokoj. Není cvičená opice, aby dělal nějaké zvuky a opakoval na povel. Až bude chtít, tak začne.

Lidym
Ukecaná baba ;) 2349 příspěvků 3 inzeráty 17.01.19 21:29

:mrgreen: Můj bude mít 2 roky a říká mama, bába, mňám a štěká jako pes. Vzala jsem ho mezi děti a tam z něho vypadlo - moje- ale to asi bylo ojedinělé. Taky jsem z toho byla nervní, ale už se rozmlouvá, tak se uklidňuji.
Starší začal mluvit po 2. roce a do 3. let se tak rozmluvil, že si ho ve školce učitelky chválily, že se dobře domluví.
Jeden chlapeček začal mluvit ve 3 letech a asi jen 10 slov a dlouho mu trvalo - tam byla vývojová dysfázie. Teď má 10 let a mluví normálně.

Janakatabara
Kecalka 206 příspěvků 17.01.19 21:30

@Terezia.O taky Tě chci uklidnit…naše ve 20-ti měsících byla stejná jako tvoje dítko. S mluvením, pozorností, knížkami…teď jí jsou 2 roky a měsíc a konečně je znát pokrok…opakuje slova, spojí dvě slova, konečně říká, jak dělají zvířátka, občas dokonce přinese knížku (dlouho u ní ale nevydrží).
Dnešní společnost chce být „dokonalá“, srovnává, porovnává…a to není správné. Autismus i ADHD se samozřejmě ve společnosti vyskytují, ale poměrně často jsou společností takto označované naprosto zdravé děti.
Neboj, rozmluví se, ty tím dostaneš zpětnou vazbu, že rozumí a pak ho i ty knížky začnou více bavit, když bude umět pojmenovat, co v nich je.

Lucius08
Zasloužilá kecalka 742 příspěvků 17.01.19 21:37

Taky se přidám, a uklidním:) … syn začal mluvit někdy jak měl 2,5roku. Prostě najednou skoro :D . S dětma si hrát nechtěl, bal se cizích lidí… nesměl na něj nikdo promluvit, třeba prodavačka :zed: :D. Dneska má tři roky. S dětma si normálně hraje. Zbožnuje lidi, společnost, je rád středem pozornosti :D. V obchodě pozdraví, odpovídá prodavačkam, rozloučí se. Takže klid ! :kytka:

Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 17.01.19 21:39

Mladší syn v tomto věku mluvil. Dokonce sám od sebe zdravil, děkoval. Já ho pouze fascinovane pozorovala, protože od staršího jsem nic takového neznala, ten uměl ve stejném věku „etě“ a „tůtů“. Toť vše.
V tomto věku jsou mezi dětmi ještě stále velké rozdíly ve vývoji, ale do nástupu do školy se zdravě děti srovnají cca nastejno. A pak už nikdo neřeší, kdo kdy začal chodit, mluvit, nočník a já nevím, v čem se ještě občas matky triumfují.

tumpach
Kelišová 6538 příspěvků 17.01.19 21:46
@podaji píše:
Matko plašilko :mrgreen: to já bych musela být už být asi v Beřkovicích :mrgreen: náš malý má 3 roky mluvit začal až tak kolem 2,5 roku. A to jen jak píšeš ty ha ha je pes a pak máma táta bába… teď už začíná trochu víc mluvit a víš co? Když se mu nějaké slovo líbí umí ho hned a hned ho používá i když je složité. Když ne tak ho jen zopakuje a víc z něj nedostaneme. Chodíme na logopedii a tam nám potvrdili že je prostě opožděný s řečí a je tak trochu lenoch. Ovšem v ostatních věcech vyniká. Umí celou abecedu, sám si už čte. Umí počítat a rozumí i věcem typu jak správně zapnout pračku myčku :mrgreen: výdrž a pokud by se to nelepsilo začni plašit :mrgreen:

souhlas
znám holčičku, která začala mluvit okolo 2 a třičtvrtě roku :), krásně plynule, teď chodí do 3. třídy a nikdo by nepoznal, že začala mluvit tak pozdě

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.19 21:50

@Terezia.O už jsem to sem párkrát psala. Syn ve 20 měsících nemluvil - žádné slovo. Byl neskutečně akční, nevydržel ani u jídla. Ječel, vztekal se, nerozuměl…
Ve 4,5 letech je na úrovni vrstevníků. Ještě v létě jsem si myslela, že nás ADHD nemine - psycholožka naznačovala, že se máme připravit. Aktuálně si myslím, že ADHD nemá. Je pořád akční, ale věkem se lepší.
Vydrž každé dítě je jiné a někdo potřebuje víc času. Věř synovi a on tě určitě překvapí.

Zkai
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 41 inzerátů 17.01.19 21:54

Můj kluk nemluví, ve dvou letech byl poslán na několik vyšetření. Teď je mu 2 a 4m, používá už tři slova, všechny špatně, ale zvuky jsou o dost lepší. Údajně má opožděný vývoj řeči, jinak je zcela normální. Cpu do něj rybí olej, chodí do miniškolky a furt nic moc teda…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.19 22:00
@Anonymní píše:
@Terezia.O už jsem to sem párkrát psala. Syn ve 20 měsících nemluvil - žádné slovo. Byl neskutečně akční, nevydržel ani u jídla. Ječel, vztekal se, nerozuměl…
Ve 4,5 letech je na úrovni vrstevníků. Ještě v létě jsem si myslela, že nás ADHD nemine - psycholožka naznačovala, že se máme připravit. Aktuálně si myslím, že ADHD nemá. Je pořád akční, ale věkem se lepší.
Vydrž každé dítě je jiné a někdo potřebuje víc času. Věř synovi a on tě určitě překvapí.

Tedy mluví pořád hůř, ale má opožděný vývoj řeči, který souvisí s tím, že špatně slyšel. Začal mluvit teprve potom, co se mu zlepšil sluch.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Kůži z těla mu přišili k obličeji! Z první plastické operace se vám zvedne žaludek

Tak jako každé odvětví medicíny se i plastická chirurgie vyvíjela dlouhá léta... číst dále >

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >