Syn 2,5 měsíce začne plakat ve stejný čas

57
27.3.16 07:11

Syn 2,5 měsíce začne plakat ve stejný čas

Maminky jdu si k vám pro radu možná i pomoc :roll:
Mám syna 2,5 měsíce plně na UM, budí se pravidelně ve 3 max. 4 hodiny ráno na jídlo, ale každý den ve stejný čas, coz je cca hodinu po tomhle jídle se vzbudí a brečí, cvičíme s ním, jsme vzhůru, na hodinu usne a zase to samé, tak s ním vstanu a je klid… Už nevíme co s tím :( dostává espumisan, biogaiu a u každého jidla trochu fenykloveho čaje. Přes den ani večer na prdy netrpí, je hodný… Nemyslím si, ze by to bylo prdikama, ale kdyby nebylo tohodle buzení, tak spí úplně krásně. Já uz jsem ale fakt unavená být každý den od 3 ráno vzhůru :(
Díky moc za každou radu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11131
27.3.16 07:37

A myslis, ze se budi nejakou bolesti nebo proste proto, ze je vyspany?

v tomhle veku jeste nemusi mit zabehly rezim den-noc. pres den spi jak? nepomaha pritulit k sobe do postele a nejak zklidnit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
27.3.16 08:06

@Ali-Ali no dřív spal od 5 odpoledne do půlnoci a pak strasil celou noc, že byl vyspaly. Tak jsme ho začali mezi 9-10 večer budit, vykoupeme, naji se, je chvíli vzhůru a pak spí právě zase do těch 3 někdy 4. Nechápu, že vydrzel spát 7 hodin do půlnoci a ted by byl po 4-5 úplně vyspalý? Jestli jo, tak uz nevím kdy ho dávat spát, aby to vycházelo alespoň do 6 :roll: zavádět jakýkoliv režim je ještě asi úplně zbytečné.. Když si ho vezmu k sobě do postele, tak to taky nepomáhá… Jen když s ním prostě vstanu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11131
27.3.16 08:15

@Martiss
tak ja jsem naprosto nerezimova a moje deti si rezim udelaly vylozene oba sami :D ale kolem toho 3 mesice uz si prave sami najeli na to, ze spali dvakrat pres den a pak celou noc (no tech 6, nekdy 7hod). takze brzo urcite neni, otazkou je, jak mu to pomalicku zmenit.
mi starsi spaval dlouho (snad cely rok) mezi 10-1 a pak 5-8 a na noc usinal kolem pulnoci - to byla celkem pruda, ale neslo s nim hnout a nechtela jsem to resit nejak dramaticky, protoze jsme mela strach, ze to bude horsi. za to spal do 7 rano.
mladsi spala pres den driv (a kratsi dobu), vecer usinala pred 10, ale zas hooodne dlouho vstavala kazdy den v 5 rano.

zkus si nejak spocitat, kolik ted naspi za cely den, kolik z toho je pres den, kolik pres noc a jak by to slo pomalicku pomenit. dat spat pozdeji, upravit rezim prochazek atd. spis si tak udelat plan do budoucna, za chvili s prcekm bude vetsi sranda, zacne pomalu reagovat na hracky atd, pak je vetsi sance ho nejak usmernit - udrzet vzhuru nebo naopak utahat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1775
27.3.16 08:24

Mě připadá, že je vyspalý - aspoň posdle toho co píšeš. Mám dceru taky 2,5 měsíce a taky se budí přesně ve stejnou dobu. Ale od porodnice se snažíme dodržovat večerní režim. cca v 7:30 koupání a v 8 do postele. Budí se na minutu přsně 2:15 - to jí nakojím a pak spí do 5 až 5:30. A když jsem ji včera dala spát v 7 (kvůli změně času), tak se zase přesně vzbudila ve 2:15 tzn. 3:15 po novým času…

já bych ho zkusila dát spát v těch 5 odpoledne, ale cca nejdéle v 7 ho vzbudila, nebo podle toho jak vydrží být vzhůru (dcera teď už vydrží být vzhůru od 6:30-7) - ale má ještě 2 sourozence, kteří ji dost zabaví :-) a zkusila ho hodinu nechat vzhůru (koupání, hraní si s ním atd) a pak dala kolem 8 spát. ta 9-10 je dost pozdě :-(. Mě přijde, že on od těch 5-12 má noc, a pka už se jenom tzv. dopeče a je vyspalý. takže to musíš posunout.

ale v tohle věku se to bude ještě tisíckrát měnit :-) držím palce, ať se to co nejdříve změní a máte klidné spaní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1158
27.3.16 08:31

Já jsem zase totálně režimova a obě moje děti mají režim takřka od začátku. Spát chodí mezi sedmou a pul osmou. Kdybych dávala syna (3 měsíce) dávat spát v pět, tak bude taky hodně brzy vypsanej. I tak mi vstává v sedm v pul osmé a jednou se v noci budí. Dřív vstával v pul desáté a to byla pohoda. Starší syn na mě, když byl malej, zkusil, jednou ze je v pul páté vyspanej. Normálně chodil v sedm jako vždy. Ale já jsem ras, dala si špunty do uší a spala dal. Trvalo půl hodiny než se vyrval, druhej den deset minut a třetí den už ho ani nenapadlo se vzbudit. Já ho učila, že dřív jak v sedm z postele nelezem ani jeden a teď má rok a půl a když se vzbudí dřív, sleze si z postele a jde si hrát. Já ztlumim chuvu a spím s mladším dal. :D jinak mladší trpí hodně na prdiky. Kojím a je jedno co jim. Kroutí se u jídla děsně. Nejhorší je to právě po noci, kdy se nehybe a to pak celý dopoledne tlačí. Ve třech měsících to vygradovalo a bohužel nepomůže cvičit, nic. Sice prdi krásně, ale stejně furt. Já do myslím, že by spal dal, kdyby ho to břicho netlacilo. Už mám i najity polohy ve spaní, kdy mu to jde nejlíp i ve spánku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
27.3.16 08:43

Můžu se zeptat, v kolik hodin se syn narodil?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
27.3.16 08:49

No je pravda, že když v těch 5 max 6 odpoledne usne, tak má tak tvrdý spánek, že i když ho pomalu budime a třeba přeneseme na přebalovací pult, tak furt spí. Tohle udělat přes den, tak je okamžitě vzhůru. Hlavně on takhle odpoledne usne sam přesně na čas i když si hraje. Dříve jsme zkoušeli rezim v 6 vykoupat, najist a v 7 uz spal, ale zase vstaval o půlnoci nebo v 1, najedl se a ve 4 uz zase vstaval :D ta hodina mu je souzena nebo ja uz nevím.. Zkusíme holt zas jiny rezim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
27.3.16 09:21

@Týnička ve 23:18 :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
27.3.16 09:27

Aha, tak nic :D slyšela jsem, že některé děti se budí v době svého porodu. Ale to očividně není tento případ :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1158
27.3.16 09:50

Zkuste to třeba posunovat o půl hodinky každý den a dojdete k tomu, že tvrdě usne v osm. Syn spava dopoledne hodinu max a potom po obědě od jedné nejpozději do čtyř a pak jde až v těch sedm půl osmé. Hodinka mezi spanky by mu nestačila, aby potom tvrdě spal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25151
27.3.16 09:54

Moje segra kdyz byla mala tak do pul roku zacla rvat v 10 vecer a skoncila ve 2 rano uplne bez priciny, kazdej den ve stejnou dobu. Muj malej zas brecel vzdycky kolem 6 vecer taky zadna pricina kazdej den stejne, asi ve 4 mesicich to delat prestal… mozna mate stejnou situaci a proste z toho vyroste :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
27.3.16 11:02

Přes den mi toho doma právě moc nenaspí, spí max. hodinku po jídle, jinak je vzhůru. Usne na delší dobu jen v kočárku a když odpoledne přijdeme z procházky, naji se a právě od 5 spí jak zabity :) zkusím ho nejak držet vzhůru, aby zkusil chodit spát max v tech 8 no… Ale nejde mi do hlavy, ze ma tak tvrdý spánek klidně i na tech 7 hodin a v noci vydrží max ty 4 hodiny spát.. A to všude čtu jak děti po sunaru vydrží spát i celou noc jak je zasytí, u nás je asi něco „špatně“ :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26339
27.3.16 17:32

@Martiss A nechceš toho trochu moc, aby Ti pár měsíční prcek spal alespń do šesti? Obě děti měly poměrně dlouhá (několikaměsíční období), kdy vstávaly v pět ráno. Holt maminka nemohla vychrupkávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
27.3.16 18:14

@Svistice nemyslím celou noc, ale nějak aby to vycházelo, aby ještě spinkal a ne byl ve 3 vyspaly ;) šlo mi o to jestli nemám třeba špatný režim nebo jestli to měl nekdo stejně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat