Reklama

Syn 2,5 roku začal být závisláček

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

PetulkaKol
Ukecaná baba ;) 1235 příspěvků 28.12.16 11:01
Syn 2,5roku začal být závysláček

Zdravím maminky popřípadě i tatínky. Chci vás tímto požádat o radu jak zmírnit popřípadě se úplně zbavit závislosti na matce.
Mám dva syny, jednomu 4,5roku a druhému 2,5.Se starším nikdy problémy nebyly na žádné frontě. Mladší byl od narození na mě dost upnutý, ale to se zlomilo cca v půl roce.Od té doby byl schopný sám fungovat (v rámci schopností).Nikdy nebyl nebyl problém, když byli na pár nocí u babiček. Jediné co mladší nesnesl, když ho hlídal někdo cizí. V létě jsem začala chodit na brigády cca od 15-22hod.Byl s tatínkem a krom hysteráku při odchodu bylo vše o. k. a hned se srovnal.Co začal nový školní rok a starší začal chodit do školky, tak jsem s mladším trávila všechen čas doma a věnovala jsem se mu.Od té doby začalo peklo. Vše pouze máma. Vyslíct, oblít, nakrmit, rozsvítit na záchodě, uspat a pod. Jakmile chce něco udělat partner, hned spustí hysterický záchvat, který není k utěšiní, dokud nepříjdu já a neudělám to. Kolikrát nechci ustoupit a nechat to tak, ale bohužel mi po chvili ten jekot tak leze na nervy, že ustoupím a udělám po jeho.Je mi jasný, že si asi ví, že to vždy vyšlo tak proč v tom nepokračovat. Ale ten jekot a záchvaty jsou tak hrozný, že s tím neumím bojovat.Na Mikuláše odevzdal dobrovolně čertovi dudlíky a začal teror i v noci. Dokud ho měl, usínal sám v pokojíčku bez jaké koliv známky pozornosti a spal celou noc. Teď kolikrát usíná i hodinu s tím že vymrňuje a vymýšlí zamínky jak nespat. V noci se budí s brekem co dvě hodiny, tím budí staršího, který se pak nasáčkuje k nám do postele. Jenže když k němu pošlu partnera, přidá na intenzitě a to je pak vzhuru celý panelák. Musím přijít já a v lepším případě stačí lehnout si do již prázdné postele staršího. V horším musím být u něj v posteli a v tom nejšílenějším mě odvede do obýváku a spíme na sedačce. Vím, že jsem mu dost ustupovala, protože jsem za celý den rarašení nechtěla poslouchat další jekot.Asi jsem si tím hodně zavařila, ale teď, když se ani nevyspím a hlavně vidím, že starší se taky vzdává svých priorit jen proto, aby byl brácha v klidu mě začíná dost štvát. Kolikrát bych nejradši šla koupit opět dudlík, aby byl klid aspoň v noci. Nechci staršího házet na druhou kolej a hlavně chci, abych nebyla otrokem mladšího (a nejen já).Dost se to odráží na mém chování a jsem jak časovaná bomba. Prosím máte někdo podobnou zkušenost???Pop­řípadě jak začít proti tomu bojovat???Mám zkusit jesle???Už jsem zoufalá :-( Děkuji za názory a hlavně rady.
P. S.sorry za román, ale zkrátit to moc nešlo. Spíš ještě víc rozepsat :-)

Reklama

Reakce:

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9971 příspěvků 28.12.16 11:08

Separační úzkost, přečti si o tom něco.

Jinak mám zkušenost, že na děti, které jsou „pohoda, pohoda“, to taky někdy přijde, že „máma, máma“. Na mou dceru třeba ve čtyřech.

Já bych mu nějakou dobu vycházela vstříc, možná se to v něm nastřádalo od toho půl roka, kdy jsi odcházela, možná si prostě chce dokázat, že Tě může mít pro sebe (což nikdy neměl)… každopádně bych tomu nějaký čas dala. Třeba bych se s ním domluvila, že půjdeš spávat k němu (prostě už večer), třeba do bráchovy postele (a větší k tatínkovi), a že on Tě nebude rušit, jinak že odejdeš… nebo tak něco.

Určitě bych mu ale pár měsíců dala, potřebuje nějakou jistotu, a tak mu ji dopřej. Většímu to na chvíli vysvětli. Do jeslí bych určitě nedávala.

hofka
Extra třída :D 14972 příspěvků 28.12.16 11:18

U nás to má tříleťák, musela jsem ho i odhlásit ze školky kde měl fakt hoooodně blok a doufám, že se to v té hlavě dopeče rychle, protože jsem kvůli tomu bez peněz:-)

ka2ka
Extra třída :D 12663 příspěvků 1 inzerát 28.12.16 11:40
@hofka píše:
U nás to má tříleťák, musela jsem ho i odhlásit ze školky kde měl fakt hoooodně blok a doufám, že se to v té hlavě dopeče rychle, protože jsem kvůli tomu bez peněz:-)

nápodobně u nás taky tříleták vždy samostatný, nebyl problém být u babičky, bavit s s cizími lidmi, šel do školky ze začátku pohoda pak ze dne na den konec a je to normální přísavka i se chodí chovat což nikdy v životě nedělal

martina.se
Hvězda diskuse 56922 příspěvků 28.12.16 11:50

@PetulkaKol je to zcela normální - když jsme doma oba, musí vše dělat maminka :lol: nehrotim to, maluch začal chodit do školky, já do práce, proč mu to víc komplikovat. přejde.. u nás je problém jen tehdy, když jsme doma oba- chlap i já.. jak jsem s malým doma sama, je zlaté dítě, jak chlap, tak to samé ;)

3HE
Generální žvanilka 21811 příspěvků 28.12.16 11:57

Zkusila bych spát s ním v jedné posteli… buď staršího k tatínkovi do ložnice nebo tatínka do pokojíčku… a neb nechat staršího v pokojíčku a mladšímu dát postel do ložnice. já spím s dětmi pořád - jsou jim 6 a 4roky.

Ono se to nezdá.. ale to spaní dělá hodně… on nechce usnout, protože ví, že pak odejdeš…

Jedna vícečetná matka sem jednou napsala větu, kterou mám v těchto případech v hlavě…

Děti jsou jako hrušky, až uzrají, tak odpadnou :srdce:

3HE
Generální žvanilka 21811 příspěvků 28.12.16 11:59

Náš 3,5letý to má takto - ve dne všechno tatínek a v noci jen maminka :srdce:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Ruská herečka zmlátila při televizní debatě jednu z divaček! Co jí provedla?

Devětačtyřicetiletá ruská herečka Evelina Bledansová v debatě hovořila o tom,... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama