Tuhá stolice, bojí se vyprázdnit

Anonymní
17.5.20 11:49

Syn (2roky) tuhá stolice, bojí se vyprázdnit

Zdravím.
Syn má od doby co jí příkrmy tvrdou stolici a tím pádem se bojí to vytlačit protože ho to bolí. Jediné co pomáhalo byl forlax, ale doktorka mi řekla že mi to už dávat nemůže, příští týden má jít na odběry, že prý se musí zjistit čím to je. Stravu má normální. Jen nejí pečivo a ovoce. Zeleninu v polévce atd sní. Ovoce mu odšťavňuju, zkoušela jsem i mrkev s jablkem, aby mu to změkčilo stolici ale nepomohlo to.
Dnes dopoledne usnul, vzbudil se na to že se mu chtělo tlačit. Takže jsem mu musela stlačit nohy k břichu aby zatlačil… když už kousek z něho vyšel tak mu zůstal otevřený zadek, úplně fakt jako hodně roztáhlý a z každé strany měl hovínko… tlačil ale nešlo to ven, tak jsem vzala vlhčený ubrousek a musela jsem to povytahovat ven.. ulevilo se mu ale ještě mu tam toho hodně zůstalo, jenže už fakt hodně plakal a nemohl.. já už vážně nevím co dělat, zítra ráno jdu k doktorce, vždyť tohle přeci není normální? Nechce už ani jíst, jak má plné bříško… měl taky někdo stejný problém? Jak to řešit?? Doktorka nás chce pak poslat do gatsro poradny..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8473
17.5.20 11:57

Mrkev přece staví ne? Nebo si to sněčím pletu. :think:
Teď ti tu nikdo neporadí asi nic extra, kromě hodně pít a to ovoce by prostě měl začít trošku jíst-meruňky, švestky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
143
17.5.20 11:59

U nás pomohla kineziologie. Úplně jsem se k tomu sice neupínala, ale pak jsem byla mile překvapená. Syn zadržoval stolici, když už byl bez plen a pak to měl tvrdé a bál se kakat, protože ho to bolelo. Trápili jsme se s tím docela dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3255
17.5.20 12:03

My davali Dulcosoft. Jetojako lactulosa ale setrnejsi. Zabralo to, odstranilo blok a je po problemu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.5.20 12:07

@Sany80s uvařená mrkev zavtrzuje, doktorka mi poradila ji odšťavňit spolu s jablkem, prý to pomůže. A jestli ne tak na ty odběry no.. :(
jinak se snažím mu pořád dávat ovoce, ale on ne. Ani meloun, ani jahody. Přitom je to sladké. A čokolády také nejí, sladkosti mu nejedou.. Nevím jak to ovoce do něj dostat tak aspoň šťávy z toho dělám…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.5.20 12:08

@Alyss1 děkuji moc, koukla jsem na google a zkusím to. Je to volně prodejné?

• Nahlásit
  • Citovat
3255
17.5.20 12:15

Ano. Trva to chvili nez tozabere, ale jinak super.

A samozrejme probiotika…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3854
17.5.20 12:15

Nedávno jsem to stejně prožila se synem. Pomáhá hodně ovoce a zeleniny, velmi málo sladkostí, kaší. Pít svestkove a merunkove šťávy. Hodně se hýbat. Kdyby to ale bylo dlouhodobě a strava nepomahala, určitě řešit. U nás pomáhá ta strava, takže hldiam, co ji, a je po problému.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4046
17.5.20 12:25

Muzu doporucit vlakninu pro deti s probiotiky Topnatur a Hylak. Zeleninova jidla zahustuju ovenyma vlockama. Musi se hodne povarit. Zkousela jsem i kapky BioGaia, Apolaktik, Biopron a nemelo to vubec zadny efekt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
17.5.20 12:34

Dcera trpí na zácpu od miminka. Jí pomáhá hodně pít, švestky (má nejraději domácí sušené), jogurty s probiotiky a každý den pravidelně zkoušet jit na záchod (i když z toho na začátku nic nebylo, teď po roce už chodí sama). Když jí to nešlo vytlačit, napustila jsem ji teplou vanu a kadila na bobku do vany, ona se ta stolice změkčila a šlo to. Chce to být důsledný v tom jídle, když jsme polevili, zase byla zabetonovaná. :? V té vaně se jí to líbilo a odbouralo ten blok, tolik ji to nebolelo a byla uvolněná, pak samozřejmě vše umýt… jsou to chuděry, ať je lépe. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30036
17.5.20 12:41

Lactulosa je volně prodejna a k dlouhodobejsimu použití.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
17.5.20 12:46

Já nedám dopustit na probiotika, apolaktik či jakékoli jiné. Dát jednoduse do pití. Zkusila bych tuhle cestu. Efekt se však ukáže, až po delším užívání. Vysadit je možné vždy. Ale zkusila bych aspoň tři měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2863
17.5.20 12:54

Hodně pít, 100procentni ovocné šťávy s vodou, dobře prijimane jsou ovocné přesnídávky a čerstvé ovoce pomixovane (doporučuju směs jablko, mrkev, jahody a maliny). Jogurt plnotučný bílý taky super pomocník/pokud odmítá, tak smetanový.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.5.20 13:11

Forlax se dá koupit i pro dospělé a sáček se rozdělí. Doktorka mi vysvětlovala, že to není návykový a mohla jsem dávat až 3× denně. Že díky tomu si zvykne pravidelně kakat a naučí se to i střeva. Měla problémy od narození. Postupně jsem snižovala dávku a po třech měsících úplně vysadila. Když vím, že dcera den nekakala, tak hned dám. Ale to se teď stane, když pár dní nehlídam jídlo.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.5.20 13:15

Určitě po zkušenostech, co sme měli bych forlax v takove situaci dala a nevysadila. Doporučuji nasadit a nenechat trápit. Nebo teď zkusit čípek, ale dceri nepomahal.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama