Syn 3 roky chodí kakat až po 5 dnech

332
3.3.16 17:09

Syn 3 roky chodí kakat až po 5-ti dnech

Ahoj maminky, chci se zeptat jestli je tu někdo z Vás, která řeší taky takový problém. Můj syn v dubnu mu budou 3 roky má problém, že má hrozně nepravidelnou stolici. Už to trvá delší dobu, chodil kakat až tak po čtyřech dnech, podotýkám, že neměl nějak extra velký problém po těch x dnech se vykakat, jen právě občas dělal, že to zadržuje a to tak, že běhá po bytě a nebyl k zastavení, pak ale po těch x dnech ten bobek bez nějak extra velkého tlačení prostě udělal(kakáme do plíny a někdy to hold pustí i ve vaně). Ale samozdřejmě když už to bylo i 5 dnů a každý nám říkal, že to není normální, tak jsem šli k dr a ten nás poslal na dětskou chirurgii. Tam mu dr prohmatal břicho koukl na prdku a napsal mu Duphalac(lactulosa) 2×denně 5ml a dubovou kůrou potírat koneční, že tam má trochu jizvičky a za 14dní kontrola, ale potom Duphalacu se vykakal až za 10dní 8o. Tak to na kontrole říkám dr(zase prohmatal břicho žádnej nález) a on teda že mu dá místo toho Duphaalcu, je to nějaké dětské jakoby projímadlo, které se nevstřebává do krevního oběhu, Forlax- bere jeden pytlíček ráno co se rozpustí ve vodě a on to vypije. A za týden zase kontrola, ve čtvrtek jsem poprvé dala, tak se v sobotu vykakal, ale pak zas kakal až ve středu, ve čtvrtek jsme šli na kontrolu a dr řekl, že máme ještě ten Forlax dávat dalších 14dní. Když jsem se, ale ptala jestli nemůže mít nějaký špatný vstřebávání střev nebo zúžení střeva, tak jen řekl, že po hmatu tam nic necítí a ani na sonu by nic nezjistili a že nějakým vyšetřením střev ho nechce trápit. Tak já má jenom strach, abych se něco nezanedbalo a on pak neměl nějaké porušené střevo, ale zase si říkám, že když řekne dr, že na nic takového to nevypadá, tak mě nezbývá než jen mu věřit :?.
Syn jinak vypadá vpohodě, nepřijde mi, že by ho po tolika dnech bolelo bříško, nijak si nestěžuje, vypadá čile, mě jen prostě nejde na rozum, když tak dlouho nekaká jak je to možné :nevim:.
Tak jestli je tu teda nějaká maminka co řeší nebo řešila také takový problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4266
3.3.16 17:26

Ahoj, moje dcera kakala i po deseti dnech a bohužel v té době už kolikrát došlo k natržení konečníku. A to přesto, že denně brala Lactulosu, jí hodně zakysaných výrobků a dělali jsme vše pro to, aby se vyprázdnila dřív. Většinou to po těch šílených dnech končilo horkou vanou a museli jsme ji nechat vyprázdnit ve vodě.
Po nasazení Forlaxu se to upravilo, ne hned, chtělo to pár týdnů, nicméně teď se vyprazdňuje v průměru jednou za 4 dny a je to paráda.
Takže, pokud syn nemá u vyprazdňování bolesti, ebo ragády na konečníku, tak bych ten čtyřdenní odestup neřešila. Ještě hodně záleží na tom, kolik toho sní, kolik toho vypije. Prostě může mít rychlejší metabolismus a nějaké přebytky holt nemá, tak nemá co vyprazdňovat.
Neboj, pokud lékař opakovaně říká, že je vše v pořádku, tak mu věř. Dávwj synovi Forlax podle rad doktora a uvidíš, že bude dobře. Hlavně syna nestresuj s kakáním, nebo by se mohl bloknout úplně a to by se pak těžko řešilo. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1521
3.3.16 17:29

@katka 84 máme to taky tak, prakticky od tří let - prodlevy 3 až 10 dní. Trvá to dodnes a to je synovi už 10 let. Prostě má jinou peristaltiku, vstřebávání a metabolismus - moc nejí a skoro všechno zužitkuje, takže se „odpad“ tvoří jen po troškách a „vyjde“ ven, až když se opravdu nahromadí ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9410
3.3.16 17:29

@katka 84 nás malej kaka každý 4.den..pravidelně, bez problémů(konečně),tak s dr.jsem to ani neresila :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
332
3.3.16 17:42

@nonina syn vypije v průměru za den ten litr, tak to dr říkal, že je dostatek. Je pravda, že toho moc poslední dobou za den nesní, ale zas se mě zdá, že to není tak, že by nesnědl vůbec nic. I jsem mu dávala švestkový kompot a tu vodu z něj a nic. Tak budem dávat ten forlax a uvidíme. Mě vystrašil i můj pediatr, který mi právě řekl, že 4 dny jsou hodně a že by mohl mít s ním problémy i do budoucna. Kakáním ho nějak nestresujeme spíš se tím stresuju já :(.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
3.3.16 17:59

Náš 14m syn má taky občas 5 dní pauzu, pak kaká na několikrát, nejprve tuhoše, apak normálně, ale nevypadá, že by ho to bolelo, dr říkala ať mu dávám laktobacílky pro začátek, ale ty e mi nechce, po nich to má zelený..tak to zatím neřeším. ale on jí příkrmů málo, tak 200g denně, jinak je kojenej

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
761
3.3.16 19:18

A nejí hodně pšeničnejch výrobků? Nebo čokoládu? Zkus mu dávat hodně vody a zeleninu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4266
4.3.16 04:11

@katka 84 víš, tím, že ho k vůli kakání vodíš po doktorech, tak se do stresu dostat může. Nemysli si, ono to to dítko vnímá. Neboj, pokud nemá problémy při kakání, tak to zřejmě bude jeho interval. Netlač na pilu, vím že je to pro Tebe divné, ale jak vidíš z příspěvků zde, tak to zas tak divné není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
765
28.8.18 23:31

@nonina Můžu se zeptat na dávkování Forlaxu? Brali jste dlouhodobě? My dostali jedno balení, už moc nezbývá, dávám jednou za 2 dny a vyprazdňování zase nabírá zpoždění, třeba teď zase 4 dny. Píšou neužívat déle než 14 dnů, pak tedy raději zkusit Lactulozu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1213
29.8.18 00:46

@kittysha ahoj, syn bral 1× denně, pokud by to nezabralo, přidat půlku večer. Doktor mu rovnou napsal 3 balíčky. Naštěstí to zafungovalo téměř okamžitě.

ttt

Svetr

fda 40 Kč
  • 68

Mikina

fda 40 Kč
  • 68
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4266
29.8.18 05:14

@kittysha dcerka brala 1× denně ty 4 mg - menší dávky pro děti. Posléze (asi za rok) přestaly zabírat, pediatrička napsala 10mg. Po první dávce (jsem nějak nepřemýšlela a rovnou ji dala tu celou velkou dávku) měla chuděrka malá průjem (jeden den) a tak jsem vysadila na pár dní a pak ještě asi rok dávala poloviční dávku denně. Nyní v 10 letech se vyprazdňpvání upravilo na interval cca 3-7 dní a to už lze zvládnout.

Lactulosa je „slabší“ - u nás se s ní začínalo už od miminka, protože zácpa u dcerky je od narození.Pokud syn snese, zkuste mu dát čípek - polovička stačí. Ono upravování chronické zácpy holt trvá dlouho, tak je možné dávat léky na změkčení stolice či projímadla i déle, než je v letáku. Právě proto jsou přípravky jako Forlax na lékařský předpis,aby lékař rozhodl, zda jsou nutná a bezpečná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
765
29.8.18 08:45

@nonina Aha, takže jste dávali opravdu Forlax denně jeden rok?? Jak často po tom kadila? Denně? Ta moje nikdy nekadila denně, spíš tak 1× za týden, jen se to začalo zhoršovat (měla jsem řešit asi už dávno). Doktorka dávala Forlax bez dalšího vyšetřování střev? Ona občas i zadržuje čůrání:-( K doktorce se teď v létě špatně dostává, ordinuje za 3 doktory a vyloženě mezi nemocné nechci - prý volněji bude mít v půlce září:-( tak přemýšlím, jak jí zkusit pomoct sama. Doufám teda, že to není jiný problém - ale pravda, že prostě tu peristaltiku má pomalou od narození. Ale hraje si, hezky jí i pije, jen netuším, kam to dává… jo a čípek jsem párkrát zkusila, ale děsně u toho ječí, brání se (takže ji taky nechci stresovat), po posledním se ani nevykadila. Upravuju stravu, snažím se ať víc pije.. co ta Fructuloza nebo Lactuloza? Nebo zvažuju koupit ještě ten Forlax 10mg, ale zas úplně nechci bez doktorky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4266
29.8.18 14:04

@kittysha no nevím, ale forlax bych bez porady s doktorkou nedávala - navíc je na lékařský předpis. A jinak, ano dává se bez vyšetření střev, podle naší pediatričky ani na gastroenterologii nedávají nic jiného - protože nic lepšího není.Pokud by má dcerka u vyprazdňování netrpěla, asi bych jí ho ani nedávala. Přeci nemusí kakat denně, obvzláště pokud je dítko veselé a i hezky baští a pije.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
765
29.8.18 16:15

@nonina nakonec jsme šli k doktorce a napsala ji 3 balíčky, ať bere 2× denně a po třech týdnech máme dojít a říct, jak to jde, jak často atd. Pokud to nepomůže, aby to bylo pravidelně, půjdeme do poradny.. ona nikdy nekadila denně, o to mi nejde, ale když někdo týden, i když je veselá, tak myslím je to stejné nápor na střeva, že to tam hromadí dlouhodobě..ona si normálně hraje, ji, ale poslední dobou v noci kňoura, občas řekne bolí bříško, víš jak to zadržuje.. no snad to k něčemu povede. Teď jak jsem Firlax vysazovala, přestala i kadit, tak snad když to bude brát dýl, tak se to doufám upraví, uvidíme..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.8.18 22:18

Nezpůsobuje mu to nějaké jídlo? Malý měl zácpu už, když byl kojený (10 dní). Nakonec jsem zjistila, že je to mlékem(kravským, co jsem jedla já). Když jsem ho nejedla, upravilo se to. Ale také k tomu měl atopický exém. Mléko přestalo vadit před druhým rokem. Ještě teď, když jí, co mu vadí, tak má zácpu (teď ve čtyřech je to kakao, citrusy a mák). Kakao už vypadá nadějně. Tak doufám, že se to spraví všechno. Tehdy jsme to řešili laktulosou, ale nebyl to takový extrém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama