Syn 4 roky špatně mluví ve školce si sním děti nehrají

19.1.21 16:59

Syn 4 roky špatně mluví ve školce si sním děti nehrají

AHOJ Maminky, jsem už nešťastná. Syn má 4 roky a špatně mluví, už rok chodí do školky a žádná změna, půl roku navštěvujeme logopedii, trénujeme mluvení, cvičíme s jazykem a stejně mu nejde rozumět a neváže celé věty, zatím nás na žádné vyšetření paní učitelka z logopedie neposlala že máme ještě čas.
Ja mu rozumím protože jsem zvyklá na jeho slova ale okolí bohužel ne. Do toho se špatně obléká se vším chce pomoci, že mu to nejde tak se rozčiluje a vzteká. Nejhorší je že si s ním děti ve školce nehrají, vím to od kamarádky která má syna ve stejné třídě, prý protože mu nerozumí, učitelky ty to vůbec neřeší. Když pro něho přijdu do školky sedí sám a hraje si třeba s autem ne v kolektivu. Teď mě každý ráno pláče a do školky nechce chodit. Prosim o radu co mám dělat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9013
19.1.21 17:05

Proč si s ním nehraje syn kamarádky? Ten ho zná?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
19.1.21 17:06

A poprosit učitelky, ať ho víc zapojí do kolektivu? Snaží se sám zapojit, nebo čeká, až ho někdo pozve do hry? Syn taky špatně mluvil, skoro vůbec když nastoupil a v kolektivu se začlenil v pohodě, ale snažil se, hodně se zapojoval a i to ho rychle donutilo to mluvení vypilovat, protože pro nej samotného bylo to mluvení překážka :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.1.21 17:18
@karkarka píše:
@karkarka píše:
Prý si hraje taky s ostatníma dětma a ne s ním když moc nemluví. @Kriss Tina
@Kriss Tina píše:
A poprosit učitelky, ať ho víc zapojí do kolektivu? Snaží se sám zapojit, nebo čeká, až ho někdo pozve do hry? Syn taky špatně mluvil, skoro vůbec když nastoupil a v kolektivu se začlenil v pohodě, ale snažil se, hodně se zapojoval a i to ho rychle donutilo to mluvení vypilovat, protože pro nej samotného bylo to mluvení překážka :think:

Myslím že spíž čeká až ho pozvou děti k sobě ale určitě to proberu s učitelkou, přijde my že oni to u nás moc neřeší. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3236
19.1.21 17:19

U nás je holčička cizinka, co fakt řekne sotva pár českých slov a děti si s ní hrají, to bude spíš učitelkami, nebo jestli tam není ještě jiný problém…

a taky nechápu proč si s ním nehraje kamarádky syn…ikdyž nutit samozřejmě děti do kamarádství nejde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
19.1.21 17:22

Nejsem si úplně jistá, že by to mluvení bylo tak velkou překážkou. Náš prostřední taky hodně špatně mluví, pomalu se to lepší, ale pořád nic moc, s kolektivem ale nikdy problém neměl. Děti se spolu mí domluvit i bez dokonalé řeči, většinou začnou tomu druhému rozumět líp jak učitelky, takže v tom bych úplně problém neviděla. Náš malej ale třeba sám o sobě je takový introvert a nepotřebuje být v klubku dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
19.1.21 17:25

@Margéta 1 řekni té ucitelce, ono jsou děti, které zas kolektiv nevyhledavaji, když si sám hezky hraje, tak tak muze působit. Asi bude muset i syn udělat první krok a snažit se zapojit, já když to vidím u nás, tak ani u předškoláků to nejsou žádné velké debaty, spis řev, skřeky, zvuky aut nebo střelby :mrgreen: problém bych viděla spis v tom, ze je zdrženlivý, stydí se, boji se zapojit nebo neví jak. To by mohla pomoct ta učitelka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62093
19.1.21 17:26

Chce si syn s nimi vůbec hrát,? Zapojuje se? Můj se třeba izoloval dost často sám a učitelky ho nenutily

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.1.21 17:26

@welovefashion právě že jsem se ptala proč si s ním nehraje, řekl my že má i jiný kamarády s kterýma třeba hrají bojovku nebo jiné hry a nás malý se prostě nezapoji. Je společenský a hravý, děti má rád, chodíme na hřiště, dokud nebylo vše zavřené tak máme kroužky a tam jsem problém nikdy neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.1.21 17:29
@martina.se píše:
Chce si syn s nimi vůbec hrát,? Zapojuje se? Můj se třeba izoloval dost často sám a učitelky ho nenutily

To nevím, myslím si že ho znám a děti má rád, ale také dokáže si vyhrát hidně sám… mám jen obavy z toho mluvení že je to pro něho těžký a nechci mu udělat z že školky noční můru..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
19.1.21 17:31

Špatná mluva vsama o sobe většinou nebývá překážkou v kamaradstvi. Hledala bych příčinu jinde. Ono pokud kluk sedí stranou a čeká, že za ním někdo prijde a řekne pojď si hrát s námi… to se asi nedocka. Musí být sám aktivní, zapojit se do hry. A hlavně by to měly dělat učitelky, takže jako první řešení bych viděla rozhovor s učitelkama. Syn si taky hrával sám, řekla jsem to učitelkam a ty vypozorovaly, že on se vždycky naštve, že si děti nechtějí hrát podle něho a poslouchat jen jeho, tak radši odejde a hraje si sám. Tak jsem mu to vysvětlila, hodně jsme o tom mluvili, učili se dělat kompromisy, učitelky taky dost pomáhaly…teď má kamarádů víc než dost. S druhým synem si zas moc nechtěli hrát proto, že je ADHD, hodně impulzivni, slon v porcelánu…no nedivím se jim. Ale i toto učitelky pomohly vyresit a kamarády nakonec má. Ne moc, porad je to proste poděs, ale sám si nehraje. Zkus najít tu příčinu, ptej se syna a hlavně učitelek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.1.21 17:33
@Kriss Tina píše:
@Margéta 1 řekni té ucitelce, ono jsou děti, které zas kolektiv nevyhledavaji, když si sám hezky hraje, tak tak muze působit. Asi bude muset i syn udělat první krok a snažit se zapojit, já když to vidím u nás, tak ani u předškoláků to nejsou žádné velké debaty, spis řev, skřeky, zvuky aut nebo střelby :mrgreen: problém bych viděla spis v tom, ze je zdrženlivý, stydí se, boji se zapojit nebo neví jak. To by mohla pomoct ta učitelka.

Děkuji moc jsem z toho úplně v koncích. Trénujeme mluvení, hrajeme pexeso, společně hry, do toho ta školka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24091
19.1.21 17:34

Nektete deti ve skolce (a pak i ve skole) mluvily priserne, cizince taky meli. A nikdy teda vylozene vylouceni z kolektivu nebyli. :nevim: Syn si logovad u spoluzaku zacal vsimat az po 7 roce (ve smyslu konstatovani, ze ten a ten jeste neumi R ci jinou hlasku a nekterym pak pri cteni neni rozumet) a mame znameho, co kokta, a nase jinak velmi vsimava a vsetecna decka to zatim zcela stoicky prechazi.

Fotbal, na honenou, hrabat na piskovisti, stavet z lega zvladaji decka i bez mluveni.

Edit: A syn si loni hodne vyhral v druzine s dysfatickym o rok starsim chlapeckem, a taky v tom problem nebyl.
Jediny koho se vylozene stranil byl na dovce autisticky chlapecek, ktery vydaval hlasite skreky a mel zachvaty vzteku. Toho tam vsechna decka vyhodnotila jako „nejakej jinej gang“ a nesnazila se s nim sblizit.

Příspěvek upraven 19.01.21 v 17:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.1.21 17:36
@Midaku píše: Špatná mluva vsama o sobe většinou nebývá překážkou v kamaradstvi. Hledala bych příčinu jinde. Ono pokud kluk sedí stranou a čeká, že za ním někdo prijde a řekne pojď si hrát s námi… to se asi nedocka. Musí být sám aktivní, zapojit se do hry. A hlavně by to měly dělat učitelky, takže jako první řešení bych viděla rozhovor s učitelkama. Syn si taky hrával sám, řekla jsem to učitelkam a ty vypozorovaly, že on se vždycky naštve, že si děti nechtějí hrát podle něho a poslouchat jen jeho, tak radši odejde a hraje si sám. Tak jsem mu to vysvětlila, hodně jsme o tom mluvili, učili se dělat kompromisy, učitelky taky dost pomáhaly…teď má kamarádů víc než dost. S druhým synem si zas moc nechtěli hrát proto, že je ADHD, hodně impulzivni, slon v porcelánu…no nedivím se jim. Ale i toto učitelky pomohly vyresit a kamarády nakonec má. Ne moc, porad je to proste poděs, ale sám si nehraje. Zkus najít tu příčinu, ptej se syna a hlavně učitelek.

Děkuji mockrát za radu.. Právě jsem si říkala že to že mluví špatně nemá takový vliv na hraní si mezy sebou, vždyť to jsou děti..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
19.1.21 17:37

@Margéta 1 spis trenujte tu samostatnost, ono i na tom hřišti nebo kroužku má tebe za zadkem, ale sám v kolektivu se bude chovat jinak no :think: to mluvení půjde taky lip, když bude mít kamarády a bude ho to nutit komunikovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat