Syn 4 roky, co to je za období?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janam89
Povídálka 30 příspěvků 29.09.14 21:33
Syn 4 roky...co to je za období?!!!!

Ahoj holky, potřebuji poradit jak na syna, protože už si nevím rady a je to už na palici. Mám syna 4 roky a holčičku 6 měsíců. Syn je od mala hrozně klidné dítě, spáč, samostatný, všechno v pořádku, od dvou let je vztekloun. To vždy se bylo období 2-3 měsíců, že to bylo strašný jak se vztekal, ale to co předvádí poslední dobou, to už se nedá!
Za prvý je ufňukaný a za druhý, řve!!!,ale úplně bezdůvodně. Třeba dnes…říkám, pojď umyješ si ruce a zase půjdeš ven(sáhl do něčeho od psa :D :D ) a on spustí řev, ale neskutečný. Kdybych ho tahala domů, neřeknu ani slovo, ale tohle, vyčisti si zuby,…mami a řve..taky má, chci, nechci, teď hned!!!A když není po jeho, tak řev. Už jsem z toho zoufalá, já vím, že to jsou asi nějaké reakce, ale, když řeknu, pojď už musíme domů ze hřiště, tak řev. Ne já nechci. To bych ještě chápala, ale jinak…jinak nemyslím si, že to je reakce na sourozence, protože to už bylo předtím a na malou je zlatý!!!Také začal chodit do školky a dobrý. Nebo a to mě taky už leze na mozek je, že říká, mami,..Já:ano??mami a já zase Ano? copak by si chtěl??A mlčí a za chvíli zase mami…ale neřekne co chce a to je děsný. Ale nevím jak na něj prostě. Ignorace???
Máte nějaká podobnou zkušenost??Moc ráda si nechám poradit.
Jo ignoraci zkouším, ale vydrží řvát i půl hodiny, ale to je ječák neskutečný :,( :D
Je to zlato největší, ale to co ted předvádí…už jsem opravdu z toho unavená.
 Jana

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 29.09.14 21:43

Oznamovat konec činnosti s předstihem, za chvíli půjdeme domů, ještě se párkrát sklouzni, zhoupni, udělej poslední bábovku…
A trošku přehrávat „Ježiši, do čeho jsi to sáhnul, do hovínka, no fůůůj, honem to pojď umýt“ atd
A vysvětlovat a vysvětlovat, do zblbnutí, proč co děláme, motivovat drobnostmi.
A stát si za svým, jakmile už jednou řeknu, že odcházíme z hřiště, tak během minuty to hřiště opravdu opouštím, nezávisle na tom, zda dítě jde taky. Sice bude třeba řev, ale dítě si musí zvyknout, že tohle rozhoduje maminka, žádné natahovačky, uprošování, vyřvávání nepomůže.

Mami, mami, to neřeším, mám to tu 3× (děti 5+3+2), když s tím začnou, tak většinou potřebují pozornost, pomuchlám, poňuňám, řeknu, že je mám ráda a zase jdou.

irca11
Kelišová 6068 příspěvků 29.09.14 21:46

To je jen období vzdoru a zkouší co si muže dovolit, vidí že poskakuješ kolem mimča.
asi i trošku žárlí. mě dcera neřvala, ale využila každé mé nepozornosti aby něco vyvedla a jednu dobu byla taková otravná uknouraná ale nějak ji to přešlo. Přišlo mi že si starši dcera prosazuje svuj názor, prostě nechtěla poslouchat, nechtěla dělat nic co jsem po ni chtěla já, prostě čekala kdy ji povolím…třeba pohádku kterou měla v danou dobu…
ale většinou se nafoukla a šla do pokoje a jak se uklidnila tak třeba roztřidila všechny hračky…prostě viděla že nepovolím a že když je nějaký zákaz tak že to trvá. bylo ji 5 let kdy měla tohle období. přitom ma mladší sestru moc ráda všude se sni chlubí ve školce ji oblíkne bundu i boty, opravdu s eo ni stará hraje s sní všechno ji vysvětlí. ale starši dcera zneužívá situace když jsme malou třeba kojila, prostě jak jsem starši dceru neměla na očích tak něco vyvedla nebo byla děsně otzravna ikdyž věděla že klid stači nachvilku a že potom se je budu zachvilku věnovat. děti jsou až moc chytrý a každé se chová jinak.ted je z ní vzorná předškolačka, která je ve školce chválená, poslouchá učitelky a bylo období kdy zlobila, neposlouchala, loudala se, nechtěla se oblékat…ale zasese nikdy nevstekala a neřvala.

irca11
Kelišová 6068 příspěvků 29.09.14 21:48

@Bibi239 jj souhla stát si za svým a nepovolit. a dcera jak mne vždy přemlouvala a slibovala…to bylo opravdu děsné, ještě že ji to přešlo.

janam89
Povídálka 30 příspěvků 29.09.14 21:48

Bibi239…děkuji za reakci.
To oznamování s předstihem, to už jsem také zkoušela, bylo období, kdy to fungovalo a ted mu řeknu, ještě se 3krát zhoupni a jdem…on ano ano, udělá a já teda, že jdem a řev. No ale odcházíme i s tím kraválem :) Asi na tom něco bude, že tím mami, mami vyžaduje pozornost…to mě nenapadlo. Děkuji. On totiž jinak si vydrží v pohodě hrát i dvě hodiny sám v pokojíku, kouká na pohádky, modelínuje, jezdí s autíčky a vůbec mě nepotřebuje, ale pak venku si třeba povídám s mojí mamkou a on to začne dělat. Takže asi strhává pozornost na sebe. To bude asi pravda:)

Spokojení
Ukecaná baba ;) 1299 příspěvků 29.09.14 21:51

Radu nemám, ale u nás je teť období co je to? O něčem si ovídáme a já řeknu třeba něco o kamenech a on se zeptá mami co je to kámen. Vysvětlím, a ohoda. Ale to vzteklounství je u nás taky. Jdeme ze školky, normálně si povídáme, ale sotva dorazíme domů, tak úplně otočí. Manžel na něho promluví, nebo se zetá jak bylo ve školce a kluk odsekne, že se ho nemá ptát, nebo se začne rozčilovat. Když má vypnout pohádku, tak se začne vztekat a řvát. Prcka teprve čekáme, ale řijde mi to, že možná i trochu žárlí na chlapa. Do jeho skoro 3 let jsme byli sami, pak se oběvil „tatínek“ Nevím jak moc si dítě v tomhle věku pamatuje, ale fakt mi to přijde jako že žárlí. Když mě chlap obejme, tak malej se hned přitočí a za každou cenu se snaží vecat mezi nás. :nevim:

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 29.09.14 21:53
@janam89 píše:
Bibi239…děkuji za reakci.
To oznamování s předstihem, to už jsem také zkoušela, bylo období, kdy to fungovalo a ted mu řeknu, ještě se 3krát zhoupni a jdem…on ano ano, udělá a já teda, že jdem a řev. No ale odcházíme i s tím kraválem:) Asi na tom něco bude, že tím mami, mami vyžaduje pozornost…to mě nenapadlo. Děkuji. On totiž jinak si vydrží v pohodě hrát i dvě hodiny sám v pokojíku, kouká na pohádky, modelínuje, jezdí s autíčky a vůbec mě nepotřebuje, ale pak venku si třeba povídám s mojí mamkou a on to začne dělat. Takže asi strhává pozornost na sebe. To bude asi pravda:)

Zkrátka to zkouší, jestli jsi náhodou neusnula na vavřínech :lol: hlavně vydržet, nepovolovat, vymezit si na tyhle aktivity dostatek času, aby dítě nemělo oprávněný dojem, že jste tam příliš krátce. Ono to zas časem pomine

LadySi
Echt Kelišová 7962 příspěvků 29.09.14 21:54

@janam89 Ahojky, tak mám doma takové dítko, syn, 5,5roku a mám ješte další dvě mladší a i přes to, že je chytrý, poslušný atd, tak je to býk a jakmile něco není podle něho, tak vidí rudě, okamžitě vybuchuje, zvýší hlas, obviní okolí, že mu to všichni kazí atd, případně začne řvát, ňámat atd, vztekat se, že mu to nejde, prostě totální zkrat, který by od něj nikdo nečekal. Pořád čekám, kdy to přejde, ale usputuje to hrozně pomalu, chápu u žárlivot, i postavení staršího sourozence, ale je to hrozně unavující. Mezi cizími si to nedovolí, ale doma je pak rodeo, nemám ani chvilku klidu, pořád něco. Doktorka mi říkala, že pomůže jen chválení a chválení a pozornost např i od tatínka, kdy budou dělat jen spolu něco, prostě chlapi sobě.

Pizlam
Ukecaná baba ;) 1575 příspěvků 29.09.14 21:55
@Bibi239 píše:
Oznamovat konec činnosti s předstihem, za chvíli půjdeme domů, ještě se párkrát sklouzni, zhoupni, udělej poslední bábovku…
A trošku přehrávat „Ježiši, do čeho jsi to sáhnul, do hovínka, no fůůůj, honem to pojď umýt“ atd
A vysvětlovat a vysvětlovat, do zblbnutí, proč co děláme, motivovat drobnostmi.
A stát si za svým, jakmile už jednou řeknu, že odcházíme z hřiště, tak během minuty to hřiště opravdu opouštím, nezávisle na tom, zda dítě jde taky. Sice bude třeba řev, ale dítě si musí zvyknout, že tohle rozhoduje maminka, žádné natahovačky, uprošování, vyřvávání nepomůže.Mami, mami, to neřeším, mám to tu 3× (děti 5+3+2), když s tím začnou, tak většinou potřebují pozornost, pomuchlám, poňuňám, řeknu, že je mám ráda a zase jdou.

Vcera nebo dneska jsem tu uz od tebe rady cetla. Jsou velmi zajimave. Nikdy me takovy pohled na vec nikdy nenapadl. Viz. to hovinko :palec: fakt super, beru si z tebe priklad a vyzkousim. ;)

Nerine
Kelišová 5321 příspěvků 29.09.14 21:59

@janam89
Ano, ano, znám ;)
Mám dvě dcerky 4,5 a 1. A přesně před půl rokem, ve věku, který zmiňuješ, to byl horor :D
Je to jakési „období“ a zároveň i reakce na mladšího sourozence, který se začíná více projevovat (a to ho může sebevíce milovat!). Nezbývá, než čekat a být trpělivá :mrgreen: Mně občas ty nervy pracovaly, ale po čtvrt roce to začalo být trošičku lepší :)

irca11
Kelišová 6068 příspěvků 29.09.14 22:00

Já tedy obdivuji nějaké matky které napoprvé zavolaji a dítě seskočí z houpačky z trampolíny a prostě jde bez řečí a prostě hned napoprve. u nás tedy tak napodruhé, předtim prostě vubec… a také předem upozornuji.ale ma dcera je asi divočejší, nebo nevim.ale poslechne.

hofka
Neúnavná pisatelka 15044 příspěvků 29.09.14 22:07

Hele, holka bude mít čtyři roky záhy a zrovna dneska jsem říkala, že má nějaký druhý období vzdoru. Vytočí ji naprostá maličkost, stačí, když ji něco nejde a může jít jen o oblíknutí blbé ponožky. Dřív to bylo taky, ale ve snesitelné míře, teď to nějak stupňuje. Doufám, že to je opravdu jen období, protože jinak je fajnová:-)

3HE
Generální žvanilka 22038 příspěvků 29.09.14 23:00

@janam89 vidím moji dceru :mrgreen: pomohlo mi tohle: http://knihy.cpress.cz/…ouchaly.html

3HE
Generální žvanilka 22038 příspěvků 29.09.14 23:10

@Bibi239 já taky přehrávám… třeba jsem omylem šlápla dceři na nohu a ona hned:„tys mi šlápla na nohu!“ řekla to docela mile, ne nějak rozmazleně nebo jinak… prostě jí bylo do breku, že jsem jí šlápla na nohu… Jenže ona když se rozbrečí, tak to je řev na celé město a řve třeba dvacet minut, pak už ani neví proč :roll: tak nějak si v tom libuje :roll: Zpátky k noze… řekla jem" "Jéé, to byla tvoje noha? o jéje… (a vykulila jsem oči, zatvářila se směšně), já jsem myslela, že to byl kamínek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a ona se hned chytla a smála se, že jsem si spletla nohu s kamínkem… no, ale pak jsem se jí i omluvila, že jsem nechtěla, že jsem nožku neviděla a že si příště dám větší pozor. Bez té komedie předtím, by brečela a omluvu by ani nepřijala. Pak jsem se objaly a pohoda…

Ale každý tomu říká jinak - já to vidím jako dobrou cestu, někdo jiný zase jako rozmazlování :nevim: ale když můžu „udělat“, aby zbytečně nebrečela, tak proč ne, že? :lol:

hofka
Neúnavná pisatelka 15044 příspěvků 30.09.14 12:28
@3HE píše:Ale každý tomu říká jinak - já to vidím jako dobrou cestu, někdo jiný zase jako rozmazlování :nevim: ale když můžu „udělat“, aby zbytečně nebrečela, tak proč ne, že? :lol:

s tím rozmazlováním, já nějak nevím přesně, jak by se mělo rozmazlovat:-) taky se snažím předejít případnému křiku, rozčilení, různými nápady, okecáváním.. manžel to vidí jako rozmazlování. Přitom se jen snažím o zachování klidu a chladné hlavy. Od kdy je to teda rozmazlování a co to vlastně je?:-)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyhazov Klause ml. bude ODS hodně mrzet, Fiala je politické jelito, hřímají lidé

Fakt, že výkonná rada Občanské strany demokratické (ODS) vyloučila ze svých... číst dále >

Vyhazov Klause ml. bude ODS hodně mrzet, Fiala je politické jelito, hřímají lidé

Fakt, že výkonná rada Občanské strany demokratické (ODS) vyloučila ze svých... číst dále >