Syn 5 let, zvažuji rybí tuk na zklidnění.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  07.05.18 08:55
Syn 5 let, zvažuji rybí tuk na zklidnění.

Ahoj maminky, máme dva syny 2 roky a 5 let. Starší syn je odmalička hodně aktivní. Vždy měl problém s posloucháním. Běžně opakuji i 10×, aby mě poslechl. Ve školce si stěžují, že syn neposlouchá. Už nevím co s ním. Doma vysvětlujeme, že poslouchat rodiče a paní učitelky musí, že jinak to nejde. Vždy nás vyslechne, ale reakce žádná. Opět opakuji vše stále dokola. Když příjde domů ze školky řekne mi i že zlobil a ale že nechtěl zlobit. Už nevím co s ním s přítelem jsme z něj zoufalí. Vše opakujeme stokrát a nic nepomáhá. Je hodně hlučný, když si hraje s mladším synem pořád křičí. Zlý není ani agresivní, ale když mu řeknu nekřič, vidím jak se na mě dívá, ale nevnímá. A tak se to opakuje pořád dokola. Už na to nemáme nervy a občas teda i dostane na zadek. :oops:

Tak se chci zeptat, jaké máte zkušenosti s rybím tukem nebo b6 s magnesiem. Budu ráda za poznatky případně když mi sem hodíte i link na produkt. Slyšela jsem, že se potom děti trochu zklidní a jsou vnímavější. :think: Děkuji :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Hanka1
Extra třída :D 12989 příspěvků 07.05.18 08:59

Ze ty jsi v patek koukala na Rafťáky? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

jessikka
Extra třída :D 10435 příspěvků 07.05.18 09:02

Jak kdybys psala o mém synovi. Mimo jiné hodně pomohl tuk ve formě Esprico, dále Bachovky a popravdě, hodně na sobě pracuju já a vidím, jak ho to pozitivně ovlivňuje. Teď je mu 5,5 a udělali jsme (záměrně píšu množné číslo) ohromný pokrok. Vždy bude mít sklony k paličatosti a snaze dělat si věci po svém, ale vím, že bude dobrý :-)
Klidně víc info do SZ, zde čekám příchod rýpalek, co vědí nejlíp, jak vychovávat cizí děti ;)

Příspěvek upraven 07.05.18 v 09:04

jessikka
Extra třída :D 10435 příspěvků 07.05.18 09:02

Příspěvek upraven 07.05.18 v 09:02

AliTad
Kelišová 5218 příspěvků 07.05.18 09:02

Omega kyseliny, béčka i hořčík podporují správnou činnost nervové soustavy. Pomoci to může. Na zklidnění jako takové je nejvíc hořčík, pravidelně ho beru i já. S tím béčkem opatrně, ve větších dávkách může působit myslím i stimulačně.

AliTad
Kelišová 5218 příspěvků 07.05.18 09:04

@jessikka Konkrétně s Espicem opatrně. Slyšela jsem i zkušenost, že to na někoho působilo právě opačně (nevím, jestli nějakému barvivu?). Takže vyzkoušet, co komu sedne.

7654
Povídálka 39 příspěvků 07.05.18 09:06

Ahoj, hodne me zajima, jak na sobe pracujes, jestli podle nejake knizky nebo nekam chodis? A ty bachovky? Zajimala jsem se o ne v souvislosti se svymi vztekajicimi se a palicatymi detmi taky, ale tak nejak si rikam, ze to neresi pricinu, ta bude nekde v nas rodicich, proto me tvuj prispevek moc zaujal a doufam, ze me trochu nasmerujes ????

@jessikka píše:
Jak kdyby jsi psala o mém synovi. Mimo jiné hodně pomohl tuk ve formě Esprico, dále Bachovky a popravdě, hodně na sobě pracuju já a vidím, jak ho to pozitivně ovlivňuje. Teď je mu 5,5 a udělali jsem (záměrně píšu množné číslo) ohromný pokrok. Vždy bude mít sklony k paličatosti a snaze dělat si věci po svém, ale vím, že bude dobrý :-)
Klidně víc info do SZ, zde čekám příchod rýpalek, co vědí nejlíp, jak vychovávat cizí děti ;)

mau-mau
Závislačka 3026 příspěvků 07.05.18 09:06

Rybí tuk i magne b6 mu můžou jen prospět, takže to klidně zkus ;) Pokud má vážnější záležitost, ADHD, nepomůže to tak, aby se to projevilo. My bychom toho museli sežrat tak 20 kilo, aby by se naše robě zklidnilo, protože to už by mu bylo fakt zle a roztěkanost by zmizela :mrgreen:

mau-mau
Závislačka 3026 příspěvků 07.05.18 09:09
@AliTad píše:
@jessikka Konkrétně s Espicem opatrně. Slyšela jsem i zkušenost, že to na někoho působilo právě opačně (nevím, jestli nějakému barvivu?). Takže vyzkoušet, co komu sedne.

Esprico je červené, taky jsme zkoušeli. Mělo to tedy stejně bezvýznamný efekt jako cokoli jiného, EYE Q nebo i zahraniční drahé. Ale jestli v tom Espricu není to barvivo z těch broučků :lol: :lol: to by bylo dobrý :mrgreen:

Anonymní  07.05.18 09:12
@jessikka píše:
Jak kdybys psala o mém synovi. Mimo jiné hodně pomohl tuk ve formě Esprico, dále Bachovky a popravdě, hodně na sobě pracuju já a vidím, jak ho to pozitivně ovlivňuje. Teď je mu 5,5 a udělali jsme (záměrně píšu množné číslo) ohromný pokrok. Vždy bude mít sklony k paličatosti a snaze dělat si věci po svém, ale vím, že bude dobrý :-)
Klidně víc info do SZ, zde čekám příchod rýpalek, co vědí nejlíp, jak vychovávat cizí děti ;)Příspěvek upraven 07.05.18 v 09:04

Ano dělat si věci po svém. To je něco co důvěrně znám! Syn je takovej klon svého tatínka. Je opravdu celej on, jak vzhled a povaha. On si taky vždy v životě dělal věci po svém. Ale říkám si, že je ještě brzy, aby nás neposlouchal. Mrknu na ty Bachovy kapky a ten tuk Esprico. :kytka:

Ještě by mne zajímalo, jak pracuješ na sobě? Já když se synem sama sednu nebo je mladší na hlídání a věnuju se jen staršímu. Je to o poznání lepší, ale jak si ho nevšímám a věnuju se jiné činnosti, tak mi ještě naloží na záda… :roll: :roll:

Anonymní  07.05.18 09:13
@Hanka1 píše:
Ze ty jsi v patek koukala na Rafťáky? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ano koukala a opravdu důvěrně mi to připomínalo našeho syna… :oops: :oops: :oops:

Anonymní  07.05.18 09:16

Holky a co říkáte na rybí tuk mollers v těch gelových tabletkách? :think:

jessikka
Extra třída :D 10435 příspěvků 07.05.18 09:20
@7654 píše:
Ahoj, hodne me zajima, jak na sobe pracujes, jestli podle nejake knizky nebo nekam chodis? A ty bachovky? Zajimala jsem se o ne v souvislosti se svymi vztekajicimi se a palicatymi detmi taky, ale tak nejak si rikam, ze to neresi pricinu, ta bude nekde v nas rodicich, proto me tvuj prispevek moc zaujal a doufam, ze me trochu nasmerujes ????@jessikka píše:
Jak kdyby jsi psala o mém synovi. Mimo jiné hodně pomohl tuk ve formě Esprico, dále Bachovky a popravdě, hodně na sobě pracuju já a vidím, jak ho to pozitivně ovlivňuje. Teď je mu 5,5 a udělali jsem (záměrně píšu množné číslo) ohromný pokrok. Vždy bude mít sklony k paličatosti a snaze dělat si věci po svém, ale vím, že bude dobrý :-)
Klidně víc info do SZ, zde čekám příchod rýpalek, co vědí nejlíp, jak vychovávat cizí děti ;)

Obecně mi hodně pomohla nějaká sebereflexe. Prostě jsem se pokusila na problém koukat jeho očima. A s použitím jen jakýchsi „čistých“ a jednoduchých směrů myšlení, které mají děti - jsou nezákeřné. No a uvědomila jsme si, že vlastně úplně stejně jsem výbušná já, že jsem úplně stejně netrpělivá, že umím být stejně protivná. Jenže u dospělého se nad tím jaksi mávne rukou „ona taková je“, u dětí se je snažíme měnit a lámat k obrazu svému. A to jsou to ještě navíc bytosti, které nemají tolik životních zkušeností a logicky ani nemají tilk mechanizmů, jak si od vzteku pomoci. Vlastně jsme si uvědomila, že nějakou sebekontrolu po něm nemůžu chtít, když jí nemají vlastně ani životem zkušení dospělí.
No a tak jsme si řekla, že zkusím pracovat na sobě - naučím se zpracovávat vztek a další negativní věci, co v sobě mám a co někdy pouštím ven. Kde se ve mně vzaly? No samozřejmě v mé minulosti, opět jsme měla nějaké vzory, opět jsem řešila/byla nucena řešit věci, které mě formovaly. Tak jako každý. A soustu toho mám i vrozeného, jsem prostě impulzivní typ. Ale i to se dá formovat.
Nejdřív jsem chodila na kineziologii, kde mi paní pro syna i pro mě namíchala i Bachovky. Vždy jsme měli na nějakou dobu po sezení doma všichni jednodušší život. Syn mě věrně zrcadlil a já viděla, jak pozitivně na něj působím. teď chodím na regresní terapii, učím se meditovat. Měla jsem možnost si už několik věcí znova prožít a vyrovnat se s nimi a pochopila jsme i některé věci, které jsme si nesla jako křivdy. A pochopila jsem i synovo jednání, proč mě třeba jako malý odmítal. Že to nebylo z nenávisti, jak jsem si v sobě uložila, ale z lásky. A odpustila jsem to sobě i jemu. To už ale zacházím do velkých detailů, to tu nechci psát. Mám před sebou ještě moc práce. A vidím, že to má smysl, že výsledky vidět jsou, že je mi líp, že nejsem tolik negativní.
První ale bylo vůbec uvědomění si a připuštění si, že pracovat na sobě potřebuju i já.

jessikka
Extra třída :D 10435 příspěvků 07.05.18 09:21
@mau-mau píše:
Esprico je červené, taky jsme zkoušeli. Mělo to tedy stejně bezvýznamný efekt jako cokoli jiného, EYE Q nebo i zahraniční drahé. Ale jestli v tom Espricu není to barvivo z těch broučků :lol: :lol: to by bylo dobrý :mrgreen:

U nás to efekt fakt má, doporučeno neurologem i psychologem… Kamarádce to pomohlo i na dítě s ADHD (můj syn diagnozu nemá).
Ale věřím, že to nepůsobí na každého.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 18526 příspěvků 07.05.18 09:50

Synkovi dávám už od loňska EyeQ a rozdíl je viditelný.
Jen teď zjara jsem vynechala asi tři týdny a pak pořídila levnější (obyčejný rybí tuk) a teď po necelých třech měsících sleduju, že se zhoršuje (zvýšila se roztěkanost, nepozornost).
Takže na to prdím a znovu koupím ten EyeQ. Mý i jeho nervy mi za těch pár stovek navíc stojí :lol: :lol:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Podezřelý výstup Skripalové: Mluvila jako robot, Britové ji prý drží v zajetí!

Utekla hrobníkovi z lopaty a úspěšně se zotavuje z útoku nervově paralytickou... číst dále >

Je Janečkova manželka taky sestra? Lidé se smějí jeho milence za nový projekt

Lilia Khousnoutdinová se mediálně proslavila nejvíc tím, že se provalil její... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Vyvinutá Japonka nosí místo podprsenky popruhy od batohu

Hvězdou sociálních sítí se stala vnadná japonská cosplayerka Yui Okada, která... číst dále >

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

Reklama