Syn 5,5r je smutný kvůli odjezdu od babičky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
11.1.22 07:56

Syn 5,5r je smutný kvůli odjezdu od babičky

Dobrý den.
Chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti.
Bydlíme daleko od prarodičů, ale už od narození syna tam často jezdíme a protože je to daleko, jedeme tam např. na měsíc. Teď jsme tam byli na Vánoce (zase měsíc) a syn je z toho dost smutný. Už den před odjezdem skoro nic nejedl, v den odjezdu také ne, po příjezdu domů jí také minimálně. Říká, že chce zpátky k babičce, že nikam nechce chodit, chce být jen doma, nechce se mu do školky atd.
Já tomu rozumím, že je tam rád. Vždy mu říkám dostatečně dopředu, kdy odjedeme domů a snažím se zmiňovat věci, které má doma rád, kam chodíme, koho vídáme, co děláme. Čím je starší, tím jsou ty odjezdy od babičky pro něj náročnější. Je to situace, kterou nemůže změnit, takže určitě cítí bezmoc a taky ten smutek po babičce.
Chci se zeptat, zda to má někdo podobně, jak dlouho trvá, než se vaše dítě obvykle zase rozradostní doma a jestli nevíte, jak mu to celkově usnadnit.
Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
500
11.1.22 08:12
@Anonymní píše:
Dobrý den.
Chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti.
Bydlíme daleko od prarodičů, ale už od narození syna tam často jezdíme a protože je to daleko, jedeme tam např. na měsíc. Teď jsme tam byli na Vánoce (zase měsíc) a syn je z toho dost smutný. Už den před odjezdem skoro nic nejedl, v den odjezdu také ne, po příjezdu domů jí také minimálně. Říká, že chce zpátky k babičce, že nikam nechce chodit, chce být jen doma, nechce se mu do školky atd.
Já tomu rozumím, že je tam rád. Vždy mu říkám dostatečně dopředu, kdy odjedeme domů a snažím se zmiňovat věci, které má doma rád, kam chodíme, koho vídáme, co děláme. Čím je starší, tím jsou ty odjezdy od babičky pro něj náročnější. Je to situace, kterou nemůže změnit, takže určitě cítí bezmoc a taky ten smutek po babičce.
Chci se zeptat, zda to má někdo podobně, jak dlouho trvá, než se vaše dítě obvykle zase rozradostní doma a jestli nevíte, jak mu to celkově usnadnit.
Děkuji.

Co znamená daleko? To bydlí někde v zahraničí že tam jezdíte na měsíc? A ve školce nevadí že tolik zamešká a vy v práci nechybite?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5415
11.1.22 08:13

Tak není divu, že se mu nechce domů, kde má povinnosti. Vysvětlit, že jsou v životě i povinnosti - vždyť za chvíli bude chodit do školy, tak to tam takto budete těžko jezdit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66332
11.1.22 08:21

Smutno mu je.. ale my jsme a babi v kontaktu a hlavně kluci ví, že tam můžou jet o velkých prázdninách a na to se těší. Jinak máme babi 450 km, ale jsme tam vždy max týden.. výjimka jsou velké prázdniny, to tam kluci jsou dle vlastního přání :think: u nás pomáhají videohovory

Příspěvek upraven 11.01.22 v 08:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.22 08:22

@Meggiska On začal chodit do školky až v 5 letech, takže do té doby byla možnost jezdit tam častěji. Teď jsme tam od začátku školky jeli až na Vánoce na necelé 4 týdny. Není to v zahraničí, ale je to na opačném konci republiky.
@jita22 To se mi úplně nezdá, že by to bylo kvůli povinnostem…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.22 08:24

@martina.se My měli možnost tam zůstat déle, protože muž pracuje z domova. A já jsem na rodičáku. Takže nebyl důvod se po týdnu vracet domů. Kolik je tvým dětem?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní

@martina.se Ano, videohovory také děláme.

• Citovat
  • Nahlásit

Videohovory

Nám pomáhají videohovory. Dají se tak číst i pohádky před spaním❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66332
11.1.22 08:39
@Anonymní píše:
@martina.se My měli možnost tam zůstat déle, protože muž pracuje z domova. A já jsem na rodičáku. Takže nebyl důvod se po týdnu vracet domů. Kolik je tvým dětem?

Nejstarší jezdí k babi od 3 let, prostřední od 2. Teď je jim 15 a 7. Já je tam dovezu a pak vesměs musím domů a makat :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5415
11.1.22 08:51
@Anonymní píše:
@Meggiska On začal chodit do školky až v 5 letech, takže do té doby byla možnost jezdit tam častěji. Teď jsme tam od začátku školky jeli až na Vánoce na necelé 4 týdny. Není to v zahraničí, ale je to na opačném konci republiky.

Tak s ním holt zkusit nějak promluvit: Vidím, že jsi smutný a stýská se ti po babičce. To mě taky. Ale není dobrý přestat jíst, když je člověk smutný, pak mu chybí energie a cítí se ještě smutnější. Mohla bycb udělat něco, abys měl lepší náladu a víc ti chutnalo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
11.1.22 09:02
@Anonymní píše:

My máme babičky přes půl republiky, takže tam jezdíme na víkendy, když jsou nějaké prázdniny, byli tam kluci týden. A samozřejmě se jim od babičky nechce, babička jim věnuje 100% času, je tak jen pro ně (samozřejmě normálně vaří, uklízí) a když přijedeme domů tak občas taky brečí, ale vysvětlili jsme jim, že babička musí taky do práce, že má nějaké doktory a potřebuje se i vyspat 😀 občas si voláme přes video. Kluci mají 2 a 4 roky 🙂 měsíc je prostě dlouhá doba, odvykne si na domácí režim, tak se nedivte že se mu nechce domů..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.22 09:08
@jita22 píše:
Tak s ním holt zkusit nějak promluvit: Vidím, že jsi smutný a stýská se ti po babičce. To mě taky. Ale není dobrý přestat jíst, když je člověk smutný, pak mu chybí energie a cítí se ještě smutnější. Mohla bycb udělat něco, abys měl lepší náladu a víc ti chutnalo?

Přesně to jsem mu říkala. Odpověď byla nic, chci být doma, chci ležet.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.22 09:10

@Meggiska Ano, já vím, že měsíc je dlouhá doba. Přes léto jsme tam byli dokonce déle. Upřímně, jsem z toho docela nešťastná a přemýšlím, jestli tam ten pobyt u nich nezkrátit na max. týden, aby to nesl líp. Ale pak si říkám, vždyť je tam spokojený, tak ho přece nebudeme odvážet domů po týdnu, když my tam zůstat můžeme, prarodiče jsou rádi, děti spokojené. Achjo.

• Citovat
  • Nahlásit
17242
11.1.22 09:12
@Anonymní píše:
On začal chodit do školky až v 5 letech, takže do té doby byla možnost jezdit tam častěji. Teď jsme tam od začátku školky jeli až na Vánoce na necelé 4 týdny. Není to v zahraničí, ale je to na opačném konci republiky.

Osobně bych na Tvém místě zrušila takto dlouhodobé pobyty - čtyři týdny v kuse, to je strašně dlouhá doba, to už dítě odjíždí v podstatě téměř „z domova“… a je jasné, že citlivější děti tohle budou špatně snášet.

Druhý konec republiky není žádné drama, takže by snad nemusel být problém jezdit častěji a třeba vždy jen na týden :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
11.1.22 09:14
@Anonymní píše:
@Meggiska Ano, já vím, že měsíc je dlouhá doba. Přes léto jsme tam byli dokonce déle. Upřímně, jsem z toho docela nešťastná a přemýšlím, jestli tam ten pobyt u nich nezkrátit na max. týden, aby to nesl líp. Ale pak si říkám, vždyť je tam spokojený, tak ho přece nebudeme odvážet domů po týdnu, když my tam zůstat můžeme, prarodiče jsou rádi, děti spokojené. Achjo.

No teď už to stejně asi nepůjde když je v předškolácích ne? Ono je super když je dítě šťastné u babičky, jenže vidíte sama jaký to má dopad. Musí se naučit že celý život nebude jen po jeho aby byl spokojený. Ať si u babičky užije, ale má přece nějaké povinnosti..a má kamarády někde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat