Syn ( 6 let) si velmi často myje ruce a bojí se zápachu

Anonymní
21.1.20 10:27

Syn ( 6 let) si velmi často myje ruce a bojí se zápachu

Dobrý den, šestiletý syn si přibližně od konce listopadu začal často umývat ruce. Bojí se, že mu bude smrdět plyšák, kterého má v posteli.
Ruce si myje často i ve školce ( když na něj mákne kamarád :( ) aby cizí zápach nedonesl domů…

Nevím, jak k tomu postavit. Je to nějaké období, nebo se začíná projevovat OCD :,(?
Návštěvu u dr. plánuji, ale chtěla jsem se poradit, jestli se to někomu nestalo a zase nezmizelo.
Za případné odpovědi děkuji. M.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9818
21.1.20 10:48

Nas syn od malicka nesnese spinave ruce. Spotreba mydla je neskutecna. A ma jen jedno konkretni, jina mu smrdi. Napr. kdyz prsi, tak si venku neotevre ani branku od plotu, protoze by mel ruce mokre a spinave :roll: Kazdy tyden zaplni sam jednu pracku 8o. (ale zacina se potit, tak to kvituji). Ma uz 13 a myslim, ze se to nezmeni :nevim: Tahat ho po doktorech nechci. Proste to beru tak, ze to k nemu patri :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1388
21.1.20 10:48

Jine problemy nema? Jak je na tom s cichem, neni citlivejsi? Zavani to obsesi, ale takhle na dalku se to neda urcit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.1.20 10:59
@luci.no píše:
Jine problemy nema? Jak je na tom s cichem, neni citlivejsi? Zavani to obsesi, ale takhle na dalku se to neda urcit.
Čich citlivější má, když vařím tak čuchá co to smrdí, voní…
Příjde mi že na toho plyšáka byl háklivej od malička ( jestli nesmrdí) Když spal mimo domov, tak jsem ho vždy musela vyprat. Ale ted je to jakoby horší, na netu jsem narazila na to OCD a tak ted šílím…
Jinak byl vždycky kamarádský, společenský… mě by po pravdě nikdy nenapadlo, že by mohl mít nějaký psychický problém. Prostě pohodář, hodně citlivý ale oblíbený mezi dětmi.
  • Nahlásit
  • Citovat
9818
21.1.20 11:34

Proc hned psychicky problem? Porad lepsi nez nejake cune :nevim:
Kdyz nekam cestuji a beru si sebou deku (treba v zime do auta), tak ji po navratu domu taky peru. Tak proc by melo byt divne vyprat plysaka? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.1.20 11:43

@cecetka nene, to mi nikdy divné nepřišlo :) Spíš ted to neustálé mytí… Inu, cvičně jsem napsala na net často si myje ruce, našlo to výhradně OCD a do rána jsem nespala :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
1388
21.1.20 11:44

Syn si take casto a dukladne myje ruce (vcetne zapesti). Bohuzel z toho ma ekzem, takze se to snazime eliminovat. Ale on ma PAS, tak to je neco jineho. Na druhou stranu kazdy ma neco. Ja treba neusnu, pokud nejsou dobre zatazene zavesy. To nejsem lina se zvednout a opravit to :lol: Nekdo opakovane kontroluje, zda pri odchodu zamknul,…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
21.1.20 11:50

Mmmm myslím že to nemusí být hned OCD…třeba manžel to má od dětství také, pořád si musí mýt ruce, všude vidí bakterie a špínu, před jídlem je schopný se jít umýt pomalu i dvakrát :) není to žádná hrůza, můžete zkusit psychologa, ale já myslím že je to na nic :nevim: prostě takový je a naštěstí to není žádná pohroma, až na to, že se bobek tím trápí sám..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.20 16:29
@Anonymní píše:
Dobrý den, šestiletý syn si přibližně od konce listopadu začal často umývat ruce. Bojí se, že mu bude smrdět plyšák, kterého má v posteli.
Ruce si myje často i ve školce ( když na něj mákne kamarád :( ) aby cizí zápach nedonesl domů…Nevím, jak k tomu postavit. Je to nějaké období, nebo se začíná projevovat OCD :,(?
Návštěvu u dr. plánuji, ale chtěla jsem se poradit, jestli se to někomu nestalo a zase nezmizelo.
Za případné odpovědi děkuji. M.

Muj manžel si meje ruce snad stokrát denne :lol: podle jeho matky už to tak má od dětství :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama