Syn 7 měsíců velmi špatně spí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Martina7689
Povídálka 42 příspěvků 1 inzerát 26.05.19 13:14
Syn 7 měsíců velmi špatně spí

Ahoj maminky,
Mam na vás dotaz prakticky 2 měsíce jsem už v noci nespala, syn má necelých 7 měsíců a v noci se mi budí co 1,5-2h déle nespí už nevím co mám dělat před spaním dostává kaši poté i mléko z prsa ale i přesto je za cca hodinu vzhůru a řve dokud se znovu neprisaje. Dudlík nechce to je řev, zuby ho nejspíš taky neboli protože nezabírá ani čípek ani sirup. Může mi nějaká zkušená maminka poradit co dělám špatně? Moc děkuji za Vaše rady

Reakce:
Zesta
Zasloužilá kecalka 646 příspěvků 26.05.19 13:24

@Martina7689 Ahoj, já měla se synem přesně to samé… okolo 7-8 měsíce se najednou začal hrozně často budit, myslela jsem si, že to je růstový spurt, který brzy odezní, proto jsem ho poctivě kojila několikrát za noc (od narození byl na spodní váhové hranici, tak určitě i proto). Pak jsem si začala zapisovat, kolikrát za noc vstávám, protože ráno mi to úplně splývalo a nebyla jsem často schopná se ani dopočítat… a bylo to přesně jak píšeš, co 1,5h, max. 2h, to už byl luxus. Doktorka se tehdy zhrozila, že jsem si ho rozmazlila, že to vůbec spurt není, ale normální zvyk a že pokud mu to neutnu, tak to bude dál zkracovat…což už by v našem případě znamenalo, že nespí skoro vůbec. Tak jsme ho nechali pár nocí proplakat a opravdu víc než 2× za noc nedostal…a světe div se, to „peklo“ trvalo asi týden, ale pak jako když utne a přestalo to :mavam: byla to oooobrovská úleva!

Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 26.05.19 13:38

Ahoj, spi s tebou v pokoji? Mela jsem to s malou stejne. V 7 usnula, ve 21:30 vzhuru a uz jsem nemohla odejit. Nepustila me z postele. Byla prisata az do rana. Mezi tim se 10× vzbudila a pofnukla, kdyz ji vypadlo prso z pusy. Byla jsem hotova a hrozne nastvana. Pak jsme se prestehovali a putovala hned prvni noc do sveho pokoje. Sla v 7 spat a cekala jsem na 21:30, az zacne brecet. Byla jsem rozhodnuta ji to odnaucit. Nic se nedelo, spala v 10, 11, o pulnoci… vzbudila se ve 4 rano. Nakojila jsem a spala do rana. Nema moc tvrdy spanek. Myslim, ze kdyz jsme byly spolu v jednom pokoji, tak jsem ji rusila a kdyz se trochu probrala a videla me tam, tak chtela proste ke me. Urcite je to blby zvyk. Jestli mas moznost vlastniho pokojiku, zkusila bych to. Jestli ne, domluvila bych se s partnerem, at k nemu v noci vztava. Uklidnit, pohladil a nechal. Nakojila bych treba 1×, max 2× za noc. Aby si navykl. Drzim palce. Je to na palici no…

Tarjei
Závislačka 4895 příspěvků 26.05.19 13:51

Vzala bych si ho k sobe do postele. Ani kocka nespi jinde nez kotata.

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1420 příspěvků 26.05.19 14:27

Zkuste i bez kase. Treba zeleninovy prikrm bez masa. Kase je tezka, sacharidy muze ji hure travit. Ale treba to bude stejne i tak

Viki89
Povídálka 22 příspěvků 26.05.19 14:37

A kolik naspi přes den a jak dlouho bdí před nočním spánkem? Ukládas ho na prsu? Souhlasím s maminky v tom, ze se zvykl uklidňovat v noci prsem, kdyby se naučil uklidňovat jinak, tak by nejspíš se rak často budit přestal…

Martina7689
Povídálka 42 příspěvků 1 inzerát 26.05.19 16:06
@Lumíkovec píše:
Ahoj, spi s tebou v pokoji? Mela jsem to s malou stejne. V 7 usnula, ve 21:30 vzhuru a uz jsem nemohla odejit. Nepustila me z postele. Byla prisata az do rana. Mezi tim se 10× vzbudila a pofnukla, kdyz ji vypadlo prso z pusy. Byla jsem hotova a hrozne nastvana. Pak jsme se prestehovali a putovala hned prvni noc do sveho pokoje. Sla v 7 spat a cekala jsem na 21:30, az zacne brecet. Byla jsem rozhodnuta ji to odnaucit. Nic se nedelo, spala v 10, 11, o pulnoci… vzbudila se ve 4 rano. Nakojila jsem a spala do rana. Nema moc tvrdy spanek. Myslim, ze kdyz jsme byly spolu v jednom pokoji, tak jsem ji rusila a kdyz se trochu probrala a videla me tam, tak chtela proste ke me. Urcite je to blby zvyk. Jestli mas moznost vlastniho pokojiku, zkusila bych to. Jestli ne, domluvila bych se s partnerem, at k nemu v noci vztava. Uklidnit, pohladil a nechal. Nakojila bych treba 1×, max 2× za noc. Aby si navykl. Drzim palce. Je to na palici no…

Nemám jinou možnost než aby spal s nama

Martina7689
Povídálka 42 příspěvků 1 inzerát 26.05.19 16:07
@Tarjei píše:
Vzala bych si ho k sobe do postele. Ani kocka nespi jinde nez kotata.

Nepomáhá ani když si ho vemu do postele je to to samé

Martina7689
Povídálka 42 příspěvků 1 inzerát 26.05.19 16:13
@Viki89 píše:
A kolik naspi přes den a jak dlouho bdí před nočním spánkem? Ukládas ho na prsu? Souhlasím s maminky v tom, ze se zvykl uklidňovat v noci prsem, kdyby se naučil uklidňovat jinak, tak by nejspíš se rak často budit přestal…

Přes den naspi tak cca 4 hodiny za celý den vstává tak v 7 a chodí spinkat cca ve 21.00 dřív neusne usíná s dudlíkem v postýlce ale když mu dám dudlík v noci tak řev dokud nedostane prso :zed:

Tynuska.tyna
Povídálka 32 příspěvků 06.06.19 10:53

Ahoj maminky. Asi 3 den mám to samé, Vojtik má v pondělí 7 měsíců. Uspavam ho na sobě, zazpívám mu a od do 10 minut usne. Jak ve dne tak i vecer… V noci spí sám v postýlce, ale musím ho nejdříve uspat. Sám tam neusne… Přes noc se na mlíčko vzbudí max 2×.
Když ho dám ae do postýlky přes den tak se hned vzbudí, ae už ho chci naučit, aby už usinal sám, ale nevím jak na to.. :,( :,( :,( poradíte?

Váš příspěvek
Reklama