Syn bobkuje i 10krát denně, co s tím?

22.7.15 22:39

syn bobkuje i 10 krat denně,co s tím ?

Zdravim maminky. Syn 2,5 roku od té doby co chodi na nocnik, neustale bobkuje. Myslela jsem ze se mu to postupne srovna, ale uz je to vic jak pul roku. Dam ho na nocnik, sedi treba pul hodiny a nic neudela, a jen vstane a za par minutek zastavi, zatne pulky a zadrzuje to, vetsinou vypadne bobek ale fakt malinkej, a to je takhle porad dokola i 10krat denne. Nevim jestli se boji, nebo co. Bobky nema tuhe, stravu se mu snazime upravovat, a podle dr.mame dava probiotika, a zatim zadna zmena. Mate s tim nektera taky zkusenosti? Zkousim to po dobrem uz i po zlem, ze mu zabavim hracky, domlouvam mu, on mi vse odkyve a slibuje a pak druhej den na novo. Nemuzu s nim nikam poradne jit, porad u sebe musim mit ubrousky a nahradni trenky. V lekarne mi taky nic neporadili, nevite co delat? Dekuju za kazdou radu :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8959
22.7.15 22:44

Jo, je to psychický a prostě to budete muset společně překonat.. Zákazama to vše jen prohlubuješ. Syn má 2 roky a začal trpět zácpou ve chvíli, kdy jsme začali zkoušet nočník atd. Takže je plně na plínách :zed: a jsem ráda, kdy se do nich podělá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9020
22.7.15 22:47

Přesně tak, přestat ho s tím stresovat nebo se to může ještě víc zhoršit. Prostě mu to ještě na nočník nejde, musíte vydržet, do patnácti na něj chodit nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Patricia89
22.7.15 23:01

Taky myslím. Hele známá má holku, bude jí šest a na noc má plínu. Že prej se v noci nevzbudí. A to teď půjde do školy…
Hele mě holka ve dvou letech řekla, že plínu nechce a byla bez ní. No a kluk. Dva roky, plíny pořád má. Vyčurá se jen před koupáním. A na velkou? To vůbec. Nechce o nočníku ani slyšet.
Takže ho moc nestresuj. On na to přijde, jen potřebuje čas…

• Citovat
  • Upravit
7016
22.7.15 23:17

Mne takto bobkoval syn do zachodu a preslo to, kdyz jsem mu rekla, at se utira sam. Bylo to vynucovani pozornosti, kdyz zahlasil, ze kakal, tak jsem se vsim sekla a bwzela utrit zadek.
Ja bych ho cilene nevysazovala, at si chodi sam, nech mu holy zadek, zustante par dnu prevazne doma a vydrz, nekomanduj, nevysiluj.
U nas pak byly par tydnu vecne spinave slipy, ale postupne se to naucil. Z deseti kozich bobku byla zase normalni stolice 1×-2× denne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
22.7.15 23:42

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.10.17 09:44

Bobkování

Saresinka1986 jak to u vás prosím dopadlo? Máme už nějakou dobu stejný problém ???? už nevím co s tím! Díky za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.10.17 09:47

Bobkování

@saresinka1986 jak to u vás prosím dopadlo? Máme už nějakou dobu stejný problém ???? už nevím co s tím! Díky za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11452
8.10.17 11:22

Aaa, to mel syn nekdy ve trech…netusila jsem co to je, az mi doktorka vysvetlila, ze je to strach z kakani. Hned jsem si vzpomnela, ze pred timhle, kdyz kakal, tak plakal…ony to deti pak zadrzuji, a tim, ze to zadrzuji, tak jim to pak po troskach utika…pomohlo zavest rutinni chozeni na zachod, na zacatku za pomoci cipku. Kazde rano cipek, posadit na zachod a premlouvat, uklidnovat, za vysledek chvalit. Chvili to trvalo, nez byl uplne v klidu, ale to bobkovani prestalo skoro hned…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.10.17 18:30

@Lenka_Hal kdyz on ma uz hruzu z toho, ze mu dam cipek. Aby mi neprestal kadit uplne ???? chjo, to je fakt veda!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11452
8.10.17 18:36

Nam doporucila dr nejaky vlakninovy preparat, ja zvolila cipek, protoze vysledek je rychly a jisty. Klidne to zkus s tou vlakninou, nebo nejakym jidlem…dulezite je tim kazdodennim ritualem zlomit ten strach. K cemuz muze samozrejne pomoct i „ten zachodovy uspech“.Je to veda, ale ja byla stastna jak blecha, ze dr vi, co presne je to za problem. Drzim palce, at se to vyresi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.10.17 18:39

Moc dekuji za radu! Zitra jedem k doktorce, tak se ji jeste zeptam… Predstava, ze to bude trvat dyl me desi!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama