Syn-časté zvracení, horečky. Dr House.

Anonymní
21.2.20 06:39

Syn-časté zvracení, horečky. Dr House.

Hezké ráno, prosím o zachováni anonymu. Imlouvam se za nadpis, ale už mě nic jiného než Dr House nenapadá. :think: Syn 13, poslední měsíc mu náhle přijde slabost, bolení břicha, následně zvracení. Horečka. Trvá to asi 2 dny, pak odezní. Byli jsme u dětské, kde 2× nazvala prostě nevolnosti… Minulý týden, ale syna že školy odvezla rychlá, se stejným problémem, dokonce omdleval. Upozorňuji, že syn chodí do školy rád, naopak, když nemůže jít, tak je nešťastný. Posledního půl roku je na dietní plánu od výživové poradkyně, hlídám v diabetologicke pořádně. Podařilo se mu cukr ustalit a zhubnul. Výsledky měl pred pár dny naprosto v pořádku. V nemocnici se na nic nepřišlo, proč má takový problém. Naopak jsem byla poučen o stravě :roll: a prý to má z přejídání, což jsem ihned zamítla, syn se opravdu moc snaží, dodržuje dietu a naopak ho musím hlídat, aby jedl. Zadala jsem o testy na Abkm (má jeho sestra) a bylo mi zamítnuto, prý je to zbytečné. :roll: Břicho ho bolí pořád, teplota zvýšená. Je zkrouseny a bez nálady. A já už nevím, co dělat. Mám opravdu pocit, že něco není dobré a argument lékaře, že se syn prejida neberu. Dám ruku do ohně za to, že to tak není. Můžete mi poradit, kde se obrátit?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

149
21.2.20 07:02

Co zkusit kolonoskopii nebo gastro? Mně v 16 dělali gastro, kde se přišlo na zánět žaludku. Bývala jsem často nemocná, nikdo nemohl na nic přijít a tak jsem šla na kolonoskopii, kde přišli, že mám zánět střev tzn. že tělo nemohlo vstřebávat dostatečně látky a živiny = oslabená imunita a zvýšená nemocnost.
Nebo zkusit jiného lékaře to taky často pomůže. Taky alergo testy udělat.
Jinak ještě mě napadá Crohn? Zaměřila bych se na tu gastroenetero

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.2.20 07:16
@Lucie1903 píše:
Co zkusit kolonoskopii nebo gastro? Mně v 16 dělali gastro, kde se přišlo na zánět žaludku. Bývala jsem často nemocná, nikdo nemohl na nic přijít a tak jsem šla na kolonoskopii, kde přišli, že mám zánět střev tzn. že tělo nemohlo vstřebávat dostatečně látky a živiny = oslabená imunita a zvýšená nemocnost.
Nebo zkusit jiného lékaře to taky často pomůže. Taky alergo testy udělat.
Jinak ještě mě napadá Crohn? Zaměřila bych se na tu gastroenetero

Luci to mě napadlo jako první, gastro a alergo. Zadala jsem o to v nemocnici. Ale neúspěšně :roll: :roll: nevíš, muzu syna objednat sama, či přes dětskou?

• Nahlásit
  • Citovat
18565
21.2.20 07:18

No ten crohn mě napadl taky, nebo slepák?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18565
21.2.20 07:19
@Anonymní píše:
Luci to mě napadlo jako první, gastro a alergo. Zadala jsem o to v nemocnici. Ale neúspěšně :roll: :roll: nevíš, muzu syna objednat sama, či přes dětskou?

zkus to přes obvodní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
149
21.2.20 07:22
@Anonymní píše:

Nejlepší je to vzít přes obvodní. Já dělala na plicním a zaskakovala na alergu občas a brali jsme i lidi bez žádanek, ale přednost měli objednaní a ti čekali třeba i 3 měsíce.
Jako nejlepší je mít tu žádanku. Pak si zjistit kde je nějaký dobrý odborník, já jezdím 80km.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
149
21.2.20 07:25

@ka2ka Slepák by poznali, jedině, že by se to teprve nějak rozjíždělo. Zkusit, zatlačit na pravé straně břicha (v místě kde bývá slepák) dvěma prsty a rychle pustit. Tak by se to mohlo poznat.
Ale já bych se spíš přikláněla k tomu Crohnu, nebo třeba i nějaké intoleranci lepek.
Ještě třeba i mononukleoza?? U mě na ni nepřišli hned, vlastně spíš takovou náhodou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18565
21.2.20 07:29
@Lucie1903 píše:
@ka2ka Slepák by poznali, jedině, že by se to teprve nějak rozjíždělo. Zkusit, zatlačit na pravé straně břicha (v místě kde bývá slepák) dvěma prsty a rychle pustit. Tak by se to mohlo poznat.
Ale já bych se spíš přikláněla k tomu Crohnu, nebo třeba i nějaké intoleranci lepek.
Ještě třeba i mononukleoza?? U mě na ni nepřišli hned, vlastně spíš takovou náhodou.

právě za dva dny to přejde a pak zase rozjede takže i ten slepák by to mohl být ten je záludný

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.2.20 07:30

Holky byl u chirurga a slepak prý ne. Vadí mi, že když už je v nemocnici, poprosím je o vyšetření. Tak ho neudělají :nevim: a argument, že se prejida :roll: ač jim ho vyvratim? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.2.20 07:31

Kamarádka měla něco obdobného. Po čase zjistili nějakou bakterií v žaludku. Ale trápila se s tim dost dlouho, než se našla příčina.

• Nahlásit
  • Citovat
149
21.2.20 07:33
@Anonymní píše:
Kamarádka měla něco obdobného. Po čase zjistili nějakou bakterií v žaludku. Ale trápila se s tim dost dlouho, než se našla příčina.

Helicobacter? Ten by to taky mohl být.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18133
21.2.20 07:34

Já bych si klidně řekla i o testy na celiakie, to je takový chameleon.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
149
21.2.20 07:37
@Anonymní píše:
Holky byl u chirurga a slepak prý ne. Vadí mi, že když už je v nemocnici, poprosím je o vyšetření. Tak ho neudělají :nevim: a argument, že se prejida :roll: ač jim ho vyvratim? :roll:

Všechno je to o přístupu.. Prošla jsem x oddělení a jsou lékaři a personál, kde jsou vstřícní a milí a z toho tam byli pěkní blbci. :roll:
Zašla bych k tomu PL. Tak přejídání se, to by neměl ty horečky. Má nadváhu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3126
21.2.20 07:41

Musite si sama zaridit gastroenterologii a imunologii případne. Bohužel stav zdravotnictví není v nejlepsi kondici…Muze to byt cokoliv. Potravinove alergie, zanety zaludek, streva (crohn, kolitis), slinivka, kameny,…je toho mraky a musite na vysetreni. Nečekejte a jednejte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.2.20 07:43
@Lucie1903 píše:
Všechno je to o přístupu.. Prošla jsem x oddělení a jsou lékaři a personál, kde jsou vstřícní a milí a z toho tam byli pěkní blbci. :roll:
Zašla bych k tomu PL. Tak přejídání se, to by neměl ty horečky. Má nadváhu?

Nadváhu má, ale opravdu se velmi drží, sám chtěl zhubnout. Jsme pod dietní poradkyni. Jídlo chystám já, jak píšu naopak ho musím hlídat, aby jedl. Nerada bych, aby sklouzl k anorexii apod.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama