Syn dnes odešel žít ke svému otci

Anonymní
31.1.16 17:43

Syn dnes odešel žít ke svému otci.

Žila jsem ve vztahu s balkáncem, narodil se nám syn. V jeho 6 letech jsem požádala o rozvod, byl to boj. Kluk zůstal žít se mnou.
Nebylo to snadný, ale dodržela jsem nám zázemí, splácela dluhy po rozvodu, dokonce pak udělala i rekonstrukci bytu. Peněz moc nebylo, ale bylo nám fajn. Občas teror od bývalého, kluk dost často brečel, protože bývalej mu vždy nasliboval hory doly a když mělo dojít na čin, tak žekl, že na to nemá. Dost věcí jsem zaplatila já, nemohla jsem vidět kluka brečet.
V prváku na střední škole mi kluk řekl, že chce na internát, že se doma nemůže učit. Měla jsem v té době roční dcerku a nového přítele. Řekla jsem synovi, že pokud bude mít dobré výsledky, že od druháku může jít bydlet na internát. A protože je měl, tak pak na intr šel.
Já si zažádala o zvýšení alimentů, abych to zvládala finančně. Kluk šel na internát, přestal se učit, začal kouřit a pít. Má slušné alimenty od otce 3700kč.
druhákem ještě prolezl, celý prázdniny jsem mu platila doučování.
ted mi přinesl vysvědčení, kde byly 3 pětky a 5 čtyřek, ostatní 3, jedna 2 a jedna 1. Řekla jsem mu, že jde okamžitě domů, že alimenty používá na pivo, cigarety a hulení, i to jsem zjistila, že kouří marihuanu. Nejdřív souhlasil.
Ale dnes ráno se sbalil a oznámil mi, že jde k tátovi. Stála jsem jak opařená, pak jsem mu pomohla zabalit a šel.
Ted nevím, co zařídit dřív. Řekl mi, že po mě bude chtít alimenty ve výši, jaký mu dává otec. Jsem nezaměstnaná, po skončení rodičovský dovolený jsem nedostala zpět svou práci. Navíc, můj přítel se mezitím stal mým mužem a dostal práci v německu, chci tam odjet za ním žít.
Mám tu byt, držela jsem ho pro syna, plánovala jsem, že sem do čech budu jezdit jednou za 2-3 týdny, abych byla k dispozici.
Můžete mi někdo poradit, kam mám jít, kde nahlásit, že syn se mnou nežije? A mám mu sama posílat nějaký alimenty, anebo ne a čekat na to, jestli si to zařídí sám. Najednou vůbec nevím, co dělat. Jediný, čeho jsem byla schopná, že jsem si vyměnila zámek u dveří, protože nestojím o to, aby sem přijel s bývalým mužem. Bývalej mě i syna fyzicky i psychicky týral, nerozumím tomu, proč za ním kluk jde? prosím Vás, nesudte mě, potřebovala jsem se vypsat, bolí mě srdce, potřebuji nějaké praktické rady, co dál?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

598
31.1.16 17:49

At si šel, jeho volba, pokud nebudete mit papir od soudu NIC NEPLATĚ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4611
31.1.16 17:50

Taky bych hned nic neplatila, až to bude soudně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
31.1.16 17:51

Tak alimenty se vypočítávají z příjmů, takže pokud nemáš stejný plat jako bývalý, tak ty samé alimenty platit nebudeš. Zajdi na ospod, nahlas že syn odešel k otci a asi na soud na vyměření tvých alimentu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18160
31.1.16 17:54

No to jsou bobanci, za nas se z domova utikalo na vlastni naklady a hosanek by chtel po mamince 4tis kapesne za odmenu, ze propada :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
barakaaa
31.1.16 17:56

Je-li nezletily a pripravujici se na vykon povolani, dojdi na OSPOD, pomohou. Mrzi mne to. Je caste, ze deti jdou k agresorovi, v jejich ocich je ten silnejsi (to ale uz zrejme neni vas pripad, bude tam vice faktoru). Zkus kontaktovat otce, dohodnout se, zvazte mediaci…jestlize mate soudni rozhodnuti o peci, alimentech, doporucuji to zmenit dle situace, ktera bude. Treba se jedna jen o zkrat…drzim palce a preji hodne sil.

• Nahlásit
  • Citovat
5812
31.1.16 17:56

No, tak hádám, že 18 mu ještě nebylo, takže o tom, kde bude tak něják rozhoduje soud… no takže výměna zámků byla poněkud předčasná…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7594
31.1.16 17:57

Pokud si soudně neurčíte alimenty, neplatila bych nic. Ikdyž se pak může stát, že alimenty se pak budou muset doplatit zpětně třeba.. Jinak zatím bych synovi volala, jak se věci mají, je totiž i možnost, že si s otcem nesedne a za týden se rád vrátí zpátky domů…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23414
31.1.16 18:02

Bez soudu nic neplať. Jako nezaměstnané s dalším dítětem ti určitě nedají alimenty jako od otce, takže toho se taky bát nemusíš. Já bych v tom momentálně nechala syna vymáchat, chtěl si jí k otci, ať si jde, ale nedávat mu nic navíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6345
31.1.16 18:05

@barakaaa s tímhle naprosto souhlasím. A alimenty bych posílala, neříkám, že takovou částku (snažila bych se o nějakou dohodu), ale posílala, pokud synovi není 18 nebo chodí do školy, máš vyživovací povinnost. Dokud byl doma, stál tě taky nějakou (jistě ne úplně zanedbatelnou) částku :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17568
31.1.16 18:07

Já jenom nechápu - tys ho chtěla stáhnout z intru a zároveň se stěhovat do Německa? A on by teda bydlel kde? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28830
31.1.16 18:08

@Gosi
No je ve tretaku, takze mu asi bude 17-18.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
31.1.16 18:16

Probrala bych to na OSPOD, ale jinak bych se tím nezabývala, soud bych nekontaktovala. Pokud syn není zletilý, alimenty by nešly jemu, ale dostával by je jeho otec, pokud nějaké chce, ať si zažádá o svěření syna do péče a o stanovení výživného. Soud samozřejmě přihlédne k tvé situaci, kluk může chtít třeba zlaté hodinky každý měsíc, ale pokud na ně nemáš, tak ti to žádný soud nestanoví. Synovi bych napsala, abys to měla písemně, že jeho rozhodnutí žít s otcem tě sice mrzí, nicméně že ho respektuješ, ale že je oficiálně soudem svěřený do tvé péče, s jeho pobytem u otce souhlasíš, a pokud změní názor, aby tě o tom informoval. Rovněž bych písemně požádala ex i syna, aby tě pravidelně informovali o jeho studijních výsledcích a že věříš, že si známky ve škole zlepší. :hug:

• Citovat
  • Upravit
69308
31.1.16 18:18

No a já bych mu zase peníze posílala, máš k němu vyživovací povinnost. Ale adekvátně z tvého příjmu, žádný tolik, jako otec, takhle svět nefunguje. Navíc on nemá co se sebrat a jet k otci, máš ho v péči ty, ty zodpovídáš. Takže bych napsala SMS zprávu ex, že syn odešel k němu, ať mi potvrdí, že je u něj a zítra hezky zašla na OSPOD to nahlásit, pokud mu tedy není 18, a poradit se, co dělat. Posílal bych mu řeknu 2000, a počkala do soudu.

Srdce tě musí bolet, je mi to líto, jenže je už velkej, nezbyde než ho nechat nabít si tu hubu pěkně sám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
31.1.16 18:19
@Gosi píše:
No, tak hádám, že 18 mu ještě nebylo, takže o tom, kde bude tak něják rozhoduje soud… no takže výměna zámků byla poněkud předčasná…

Souhlasím, že rozhoduje soud, co se týká druhé věci, to vnímám jako ochranu před bývalým. Kdyby jí tam napochodoval…udělala bych to samý, mám s násilníkem zkušenost.

Jinak si myslím, že je to ze synovi strany nějaký šprajc, zkouší. Moje dcera tohle chtěla praktikovat ve 13,ale tam to ještě nemohla moc ovlivnit. Naštěstí je to pryč, ale taky mě to bolelo. Drž se!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama