Syn má ADHD - zvýší mi alimenty?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.16 21:18
Syn má ADHD - zvýší mi alimenty?

Maminky, chci se zeptat. Tříletý syn má ADHD výraznějšího typu - napsáno přímo psycholožkou. Od března půjde na tři dopol. v týdnu do školky, kde bude mít aistenta. Já mám ještě necelý rok mateřskou, ale pak bych ráda natoupila někam jen na poloviční úvazek, abych se synovi mohla individuálně věnovat, nerada bych ho ve školce nechávala až do 17 hod.Chci se zeptat, zda je v této situaci možné poprosit o zvýšení alimentů a o nějaký příspěvek od státu(příspěvek na péči)?Nemáte s tím některá zkušenost? :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
maminka189
Kelišová 5291 příspěvků 31.12.16 21:49

Záleží kolik teď bereš a jaký má otec plat. Já mám třeba na dítě z kombinovaným postižením 1500kč. PNP na ADHDbti asi nedají

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.16 21:51

Alimenty mám 4 500 a ještě mi dva roky musí splácet po tisícovce dlužné výživné. Jinak otec žádný oficiální příjem nemá, protože dělá na černoa bydliště má na místním úřadě :cert: :oops:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.16 21:53

Před pár měsíci jsem se ptala naúřadě na ten PNP a řekli mi, že bych z toho měla platit toho asistenta, ale toho nám platí syn a školka ze svýho rozpočtu :nevim:

maminka189
Kelišová 5291 příspěvků 31.12.16 21:54
@Anonymní píše:
Alimenty mám 4 500 a ještě mi dva roky musí splácet po tisícovce dlužné výživné. Jinak otec žádný oficiální příjem nemá, protože dělá na černoa bydliště má na místním úřadě :cert: :oops:

To ti asi víc nedají

zelenoockaa19
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 31.12.16 21:55

U alimentů záleží kolik máš teď. Příspěvek na péči určitě dostat můžeš, o ten si zažádej. Když zajdeš na úřad práce za sociálním pracovnikem tak ti poradí. Budou posuzovat nakolik syn potřebuje péči jiné osoby. Ale s ADHD nevím zda to úplně dostaneš. Spiš je to první případ kdy slyším o takové diagnóze u takto malého dítěte.

maminka189
Kelišová 5291 příspěvků 31.12.16 21:56
@Anonymní píše:
Před pár měsíci jsem se ptala naúřadě na ten PNP a řekli mi, že bych z toho měla platit toho asistenta, ale toho nám platí syn a školka ze svýho rozpočtu :nevim:

To jo ale pokud se ještě nic nezměnilo, tak PNP se počítá, podle toho co dítě „zvládá“…

zelenoockaa19
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 31.12.16 21:58

@maminka189 ano příspěvek na péči se přiznává dle schopností. Jaké má syn projevy?

kotyk
Echt Kelišová 7944 příspěvků 31.12.16 22:01

Děti čistě jen s ADHD většinou na příspěvek na péči nedosáhnou. Podmínky trošku líp rozepsané než na webu ministerstva najdeš tady http://www.klarapomaha.cz/…vek-na-peci/ Jinak hodnotí se to vzhledem k tomu, co obvykle zvládá v daném věku tabulkové dítko.

U alimentů to můžeš vyzkoušet. Ale záleží na aktuálním stavu dítěte a taky soudci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.16 22:16

Na ADHD asi příspěvek na péči nedostanete, ale záleží na konkrétním dítěti a ne na diagnoze - může být stejná diagnoza a úplně jiný příspěvek. Např. my máme dva syny s Aspergerovým syndromem plus další dg. k tomu - u jednoho nás ani nenapadlo o příspěvek žádat, je na svůj věk správnou mírou samostatný, u druhého máme stupeň 3, protože je na tom mizerně - takže jde o to projít si těch 9 bodů a sama sobě odpovědět, jestli je dítě v tomto ohledu na svůj věk ok nebo ne. Podle toho bych se rozhodla jestli žádat nebo nežádat. Alimenty 4500 se mně na tříleté dítě zdají být dost luxusní, zvlášť v případě, že tatínek nemá žádné přiznané příjmy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.16 22:22

P. S. Píši 9 bodů, v tom vrchním odkazu jich je 10, ale péče o domácnost se posuzuje až od 18 let, takže vás se týká těch 9 prvních bodů.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.16 22:27

Syn má dost nepředvídané chování, proto ten asistent, aby nezranil sebe nebo ostatní a nejdřív jedná, potom myslí, je zbrklej. Jinak je šikovnej, povídavej, s malou pomocí se sám oblíkne, vyčistí si zuby, nají se…je prostě samostatnej s ohledem na svůj věk. PNP mi nabídli přímo na sociálce, jen upozornili, že to trochu dýl trvá.
Alimenty jsou určené asi podle toho, co si tatínek načerno vydělá. V rozsudku mám napsáno, že výše alimentů odpovídá potřebám dítěte s kterým jsou značné výdaje i vzhledem k čadté nemocnosti(nákup léků)a já mám mateřskou jeen 3 700.Přímo je tam paný, že mám se soc. přídavkama celkem 10 tis. a malý má své potřeby a je zvyklý na určitou životní úroveň

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.16 22:39
@Anonymní píše:
Syn má dost nepředvídané chování, proto ten asistent, aby nezranil sebe nebo ostatní a nejdřív jedná, potom myslí, je zbrklej. Jinak je šikovnej, povídavej, s malou pomocí se sám oblíkne, vyčistí si zuby, nají se…je prostě samostatnej s ohledem na svůj věk. PNP mi nabídli přímo na sociálce, jen upozornili, že to trochu dýl trvá.
Alimenty jsou určené asi podle toho, co si tatínek načerno vydělá. V rozsudku mám napsáno, že výše alimentů odpovídá potřebám dítěte s kterým jsou značné výdaje i vzhledem k čadté nemocnosti(nákup léků)a já mám mateřskou jeen 3 700.Přímo je tam paný, že mám se soc. přídavkama celkem 10 tis. a malý má své potřeby a je zvyklý na určitou životní úroveň

Jenže o PNP nerozhoduje sociálka - ta napíše zprávu z šetřen u vás doma, ale posudkový lékař, který jede bod po bodu. Fyziologická potřeba, mobilita, orientace, komunikace, hygiena, oblékání, jídlo…s ohledem na věk. A potřebujete zprávu od odborníků - psychiatr, neurologie, klinický psycholog. Z pedagogicko-psychologické poradny nestačí. A od obvodní lékařky, tu přímo obesílají z posudkového.

silvie1978
Kecalka 319 příspěvků 31.12.16 22:42

Na příspěvek na péči u tříletého dítěte s ADHD s největší pravděpodobností nedosáhneš, zvláště pokud jsi sama uznala, že je šikovný a většinu věcí zvládne sám. Na ÚP radí téměř všem, že žádost je zdarma a proč to tedy nezkusit. Rozhodnutí je tedy na tobě. Pokud požádáš, počítej s tím, že budeš muset k pediatrovi a u nás u dětí s psychickou poruchou vyžaduje lékařka většinou i zprávu z psychologie. Alimenty mi přijdou vysoké, zvláště v případě, že otec je oficiálně bez příjmu.

Doe_Jane
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.16 22:48

Alimenty jsou dost vysoké, to asi nic nezmůžeš :(

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Principál Hrušínský: Kvůli Zemanovi mi lidé vyhrožují a nadávají do dobytků

Jan Hrušínský (63) patří mezi tu část slavných tváří českého showbyznysu,... číst dále >

Rozhovor s Ljubou Krbovou: Na manžela jsem občas dost temperamentní

Sympatická herečka Ljuba Krbová (60) je stálicí v seriálu Ulice. Kvůli tomu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >