Syn má svou hlavu s nočníkem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PrichystalovaA
Povídálka 20 příspěvků 28.04.19 21:00
Syn má svou hlavu

Zdravím maminky. Jdu si k Vám pro řadu a různé vychytávky ohledně nočníku. Syn 2,5 roku '' bojkotuje'' nočník. Dle mého je na nočník vyzrálý dost. Jen je na to líný stejně jako to má s jídlem, oblékáním apod.(Dodnes ho oblékám, zvládne si jen nasadit ponožky, vyzout boty a krmím ho v 90% já) Teď mě ale docela tíží ten nočník, protože jsem přesvědčená, že na to má. Syn vydrží bez nehody klidně 2/3 hodiny. Když je bez pleny, většinou si zaleze někam do kouta, nebo se někde schová, kde vykoná potřebu, ale to už ho většinou nestihnu dát na nočník. Vždy oznámí, že udělal aa a chce převléct. Ví, že máma i táta na záchodě dělají aa. Často s ním o nočníku mluvím. Zkoušeli jsme hromadu věcí. Za chození bez plen má slíbenou skluzavku. Nakoupila jsem mu slipy s obrázky Mimoňů(které miluje) s tím, že je přece nechce počůrat apod. Zkoušeli jsme mu i nočník schovat do stanu, aby měl na to svůj klid a nefunguje nic :/ Máme doma hrací nočník, dětskou verzi WC i redukci na klasický záchod(tam nechce být vůbec, bojí se). Když se zadaří do nočníku jásáme, radujeme se, on si zatleská, někdy dostane lentilku za odměnu… Na nočníku vesměs vydrží nějakou chvíli, ale nejde mi ho tam držet 2,3 hodiny, než se vyčůrá a sám dobrovolně si tam nikdy sednout nejde :( Budu moc ráda za rady a triky, jak ho popostrčit :)

Příspěvek upraven 28.04.19 v 22:07

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Šmoulice
Kelišová 7319 příspěvků 28.04.19 21:06

Nijak. Dej mu pokoj :roll:
Nechápu tady to popostrkování. Bych se nedivila, kdyby si z toho tvého neustálého nátlaku udělal nějaký blok :roll:

mrazik6
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 1 inzerát 28.04.19 21:09

@Šmoulice Pokud bude chodit do školky, pak má toto popostrkování důvod. Dítě s plenou nepřijímají.

Labuť19
Kecalka 236 příspěvků 28.04.19 21:10

A co když bude celý den bez pliny? Třeba kdyby se takhle párkrát počůral do kalhot, tak by mu to mohlo vadit a vzít nočník na milost. :)

prekvapenana2
Kecalka 317 příspěvků 28.04.19 21:10

Já dceru nechala doma nahatou a byla ji prostě pořád za zadkem… A když začala čůrat nebo kakat tak sem ji capla a přenesla na nočník… No týden jsem měla pocuranou podlahu(máme lino nebo dlaždice takže pohoda), gauč naštěstí ne ale do týdne chodila sama.. nejdřív teda byla doma úplně dole nahá a až pak sem přidala kalhotky a kalhoty… Jinak teda chodila sama a ani nic neřekla (20 měsíců) a až teď 2,5 si řekne.. ale pořád je to boj venku, to si často řekne pozdě a já ji nestihnu svliknout :?

růžový achát
Echt Kelišová 8589 příspěvků 28.04.19 21:10

A k tomu přišel jak? Jde to odooperovat?

mrazik6
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 1 inzerát 28.04.19 21:10

@PrichystalovaA Máme to velmi podobně. Bývají i dny, kdy se zadaří, ale převážně tlačí do gatí. Věřím v léto, věřte též :D

mrazik6
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 1 inzerát 28.04.19 21:12

@růžový achát :lol: Také jsem rozklikla kvůli vtipnému názvu

Elessa
Kecalka 225 příspěvků 3 inzeráty 28.04.19 21:12

Pockala bych, az bude chtit sam. Delam to tak u naseho syna, proste to nechavam byt. Vidi, ze mama s tatou chodi na wc, vi, co tam delame (co se pohybuje v prostoru, nejsem nikdy na wc sama :lol: ), obcas se ho zeptam, zda taky chce delat cii na wc, odpoved ne mi uplne staci k tomu, abych se zase nejakou dobu neptala :) Ted v lete mam v planu nechat ho behat po zahrade bez plenky - kdyz to zabere, fajn, kdyz ne, proste pockame :) Nijak bych mu to nevnucovala. Myslim, ze kazde dite pozna, kdy k tomu dozral cas. Btw. osobne bych rada i ten nocnik preskocila, protoze mi prijde takove ponizujici pro dite nechat ho vykonavat potrebu treba uprosted obyvaku na nocniku, kdyz my dospeli se za tim ucelem zavirame na wc :D

Příspěvek upraven 28.04.19 v 21:15

statecna.oslice
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 28.04.19 21:13

@růžový achát :mrgreen:

Moji synové mají hlavu s vlasama ;)

Elessa
Kecalka 225 příspěvků 3 inzeráty 28.04.19 21:17
@růžový achát píše:
A k tomu přišel jak? Jde to odooperovat?
:mrgreen:
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1809 příspěvků 28.04.19 21:18
@PrichystalovaA píše:
Zdravím maminky. Jdu si k Vám pro řadu a různé vychytávky ohledně nočníku. Syn 2,5 roku '' bojkotuje'' nočník. Dle mého je na nočník vyzrálý dost. Jen je na to líný stejně jako to má s jídlem, oblékáním apod.(Dodnes ho oblékám, zvládne si jen nasadit ponožky, vyzout boty a krmím ho v 90% já) Teď mě ale docela tíží ten nočník, protože jsem přesvědčená, že na to má. Syn vydrží bez nehody klidně 2/3 hodiny. Když je bez pleny, většinou si zaleze někam do kouta, nebo se někde schová, kde vykoná potřebu, ale to už ho většinou nestihnu dát na nočník. Vždy oznámí, že udělal aa a chce převléct. Ví, že máma i táta na záchodě dělají aa. Často s ním o nočníku mluvím. Zkoušeli jsme hromadu věcí. Za chození bez plen má slíbenou skluzavku. Nakoupila jsem mu slipy s obrázky Mimoňů(které miluje) s tím, že je přece nechce počůrat apod. Zkoušeli jsme mu i nočník schovat do stanu, aby měl na to svůj klid a nefunguje nic :/ Máme doma hrací nočník, dětskou verzi WC i redukci na klasický záchod(tam nechce být vůbec, bojí se). Když se zadaří do nočníku jásáme, radujeme se, on si zatleská, někdy dostane lentilku za odměnu… Na nočníku vesměs vydrží nějakou chvíli, ale nejde mi ho tam držet 2,3 hodiny, než se vyčůrá a sám dobrovolně si tam nikdy sednout nejde :( Budu moc ráda za rady a triky, jak ho popostrčit :)

Počkej, to jako, že „tvůj sen“ je ho tam držet 2,3hodiny, aby se vyčůral?? Jako, syn mi chodí na nočník přes den normálně a ještě mu nejsou dva roky, ale vykoná tam potřebu a někdy opustí nočník dokonce dřív, než potřebu ukončí.. Ale že bysem slyšela, že dítě vydrží celé hodiny slyšet jen o nočníku a vydrží tam sedět, to ne.. :roll:

Ono se taky dost říká, že se nemají používat fyzické tresty, ale třeba, jak jste mu jinak vysvětlovali, že to co dělá není správné a má to být jinak? Syn jednou, když se učil čůrat, šel schválně pod stůl vykonat potřebu, přibližně v tomto věku.. když to udělal po 5 tak dostal mírně přes zadek s vysvětlením.. Od té doby chodil čůrat správně na WC.. No Váš synek vyppadá, že je dost chytrý a vidí, že ti to vadí tak tě tak dělá naschvál… Ale jistě to nevím je to jen hypotéza :D

PrichystalovaA
Povídálka 20 příspěvků 28.04.19 21:20

@statecna.oslice @růžový achát @mrazik6 Jsem ráda, že jsem Vás takhle večer pobavila. Mohla jsem to formulovat lépe, máte pravdu :D Ale myslím, že dotaz Dítě nechce na nočník je tu nejspíš milionkrát a mou situaci se synem to docela vystihuje.

tulipán
Závislačka 4433 příspěvků 28.04.19 21:21

Nejdrive bych plinku proste nedala, jen na noc. Takovepremlouvani, pojistky, jsou na nic, porad ma zadni vratka. At se hlida venku, v obchode - moc udrzi dlouho a po par dnech nepohodli si radsi dojde. Pak bych zkusila nejakeho kamose cca tri roky, co je frajer a umi pocurat travu sam, chodi na zachod jako velkej a trefi se, a hlavne rad se predvede. :jazyk:

Šmoulice
Kelišová 7319 příspěvků 28.04.19 21:22
@Elessa píše:
Pockala bych, az bude chtit sam. Delam to tak u naseho syna, proste to nechavam byt. Vidi, ze mama s tatou chodi na wc, vi, co tam delame (co se pohybuje v prostoru, nejsem nikdy na wc sama :lol: ), obcas se ho zeptam, zda taky chce delat cii na wc, odpoved ne mi uplne staci k tomu, abych se zase nejakou dobu neptala :) Ted v lete mam v planu nechat ho behat po zahrade bez plenky - kdyz to zabere, fajn, kdyz ne, proste pockame :) Nijak bych mu to nevnucovala. Myslim, ze kazde dite pozna, kdy k tomu dozral cas. Btw. osobne bych rada i ten nocnik preskocila, protoze mi prijde takove ponizujici pro dite nechat ho vykonavat potrebu treba uprosted obyvaku na nocniku, kdyz my dospeli se za tim ucelem zavirame na wc :DPříspěvek upraven 28.04.19 v 21:15

Přesně můj názor ;)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama