Syn má ze školky trauma

Anonymní
31.5.21 12:37

Syn má ze školky trauma...?

Ahoj, prosím o Vaše názory. Jsem na mateřské s dcerou (1). Syn (4) začal od ledna chodit do školky. Jinak byl s námi doma. Nejdříve to bylo v pohodě, ale jak to bylo teď dlouho zavřené, tak se mu nechce a každé ráno brečí, že nechce a že tam nemá maminku a tatínka. Už večer, před spaním je z toho špatný, že tam musí… Chodí tedy jen na 3 dny. Chci si ho ještě užít a když jsem doma, tak mi to přijde škoda. Zároveň si ale myslím, že kolektiv potřebuje. Občas je dle mého rozmazlený a nenechá ségru chvíli na pokoji, nechce jí nic půjčit atd. Je tedy velice chytrý, ale celkem i zlobivý. Někdy je zas zlatý. Co myslíte, přejde to nebo si ho mám nechat doma? Učitelka říkala, že ho mám dávat na celý týden, to ale nechci… Děkuji za reakce:)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6389
31.5.21 12:40
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o Vaše názory. Jsem na mateřské s dcerou (1). Syn (4) začal od ledna chodit do školky. Jinak byl s námi doma. Nejdříve to bylo v pohodě, ale jak to bylo teď dlouho zavřené, tak se mu nechce a každé ráno brečí, že nechce a že tam nemá maminku a tatínka. Už večer, před spaním je z toho špatný, že tam musí… Chodí tedy jen na 3 dny. Chci si ho ještě užít a když jsem doma, tak mi to přijde škoda. Zároveň si ale myslím, že kolektiv potřebuje. Občas je dle mého rozmazlený a nenechá ségru chvíli na pokoji, nechce jí nic půjčit atd. Je tedy velice chytrý, ale celkem i zlobivý. Někdy je zas zlatý. Co myslíte, přejde to nebo si ho mám nechat doma? Učitelka říkala, že ho mám dávat na celý týden, to ale nechci… Děkuji za reakce:)

Musis se rozmyslet. Bud jej tam dej na cely tyden brek nebrek. Zvykne si. Nebo jej tam nedavej ted vubec a posli jej od zari na cely tyden at se klidne vzteka. Doma si jej usmerni a vymez mu hranice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18802
31.5.21 12:41

Dávala bych ho…ve 4 letech už by to mělo být v pohodě…dávala bych ho celý týden a domů by chodil po obědě, pokud je to možné…potřebuje pravidelnost, aby si zvykl…aspoň tak to bylo u nás…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3586
31.5.21 12:50

Zkouší, co vydržíš. Taky bych ho dávala raději na dopoledne každý den nebo nechávala doma třeba jen v pátek. Evidentně se mu tam nic zlého neděje, když ho necháš doma, tak to bude v září horší, protože bude vědět, že jsi doma s mladším sourozencem a bude to jen horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13122
31.5.21 12:52

Davala bych. Respektive mela jsem stejnou situaci a davala jsem na 5 dnu do obeda. Dcera tam chodila s nechuti az do posledniho dne predskolaku, ale kolektiv potrebovala jako sul.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
395
31.5.21 12:57

Ja bych vytrvala… ted už toho moc nevyresis, za chvíli jsou prázdniny. Od září bych dávala klidně cely týden na dopoledne, věřím ze je to pro takhle velké dítě přínosnější než cely den s mámou a batoletem. Dcera (4,5) je taky první rok ve školce, ja doma s mladším. Bohužel kvůli covidu tam spis nebyla než byla :( začátky jsme měli náročnější, ale brzo se to srovnalo a zacala to tam mít rada a těšit se. Ono děti potřebuji ten režim, což bohužel letos moc není.
Až si zvykne, najde si tam kamaráda nebo particku, bude spokojenější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14362
31.5.21 13:00

Ve 4 letech bych asi dávala, ale asi by bylo lepší celý týden, chodit domů po obědě. Pokud teda nemáte časté setkávání s jinými dětmi (nemyslím jen hřiště, ale např. sraz kamarádky/dek s jejich dětmi), pak bych uvažovala nad tím, že byste to zkusili zase od září zda nebude posun a nedozraje :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8615
31.5.21 13:24

Podle mě je jedno, jestli tam chodí na 5 dní nebo na 3, stejně budou vždycky dny, minimálně ty víkendové, kdy bude doma. Tvůj syn žádné trauma nemá, zkouší hranice, což je v tomhle věku běžné, určitě bys mimo školky našla ještě příklady, kdy se projevuje podobně. Upevni mu hranice, vlídně ale bez diskuzí a určitě to přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13122
31.5.21 13:34

@Hoa Mai Treba to taky neprejde jako u nas, coz ovsem neznamena, ze to ve vysledku nemuze byt pro dite prinosne. Dcera se ve skolce nudila… Je hodne akcni a ja si to dovedu predstavit, co ji trapilo - rikala, ze dlouho trva, nez se vsichni oblecou, nez se vsichni svlecou, nez se vsichni usadi a ze pry cely den ve skolce na neco ceka. Ta to umela popsat dobre :mrgreen:. Ale neumela interagovat s detmi a to by se bez deti byla nenaucila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 13:36

On tam právě i spí a myslím si, že mu to prospěje. Doma už neusne ani za nic. To už snad od 2 let nechce spát, ale jsem asi měkká. A po obědě by to zas ani nešlo kvůli malé, ta usíná kolem půl 12. Nejhorší je, že ví, že jsem doma s malou a ptá se, proč on nemůže být s námi doma…já mu teda říkám, že jdu k doktorce, tatínek do práce a tak, ale to nejde do nekonečna.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 13:44

@Hobitka no to mám právě taky trošku strach, aby se tam nebudil. Chodí k malým dětem a je oproti ostatním fakt hodně napřed. Tak jsem taky uvažovala, zda nepodat žádost o přeřazeni do starších, ale nevím, zda by to nebylo ještě horší…a zda tam vůbec chodí spát, to mu zas prospěje, bych řekla. Rozumově je teda napřed, jinak zas co se týče samoobsluhy, tak to je lenoch…

• Citovat
  • Nahlásit
193
31.5.21 13:50

Ja bych mu nelhala, ze jdu k doktorce atd, proste bych rekla, ze od 3 let se chodi do skolky… a ze sestricka pujde ve 3 letech taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20756
31.5.21 13:50
@Anonymní píše:
On tam právě i spí a myslím si, že mu to prospěje. Doma už neusne ani za nic. To už snad od 2 let nechce spát, ale jsem asi měkká. A po obědě by to zas ani nešlo kvůli malé, ta usíná kolem půl 12. Nejhorší je, že ví, že jsem doma s malou a ptá se, proč on nemůže být s námi doma…já mu teda říkám, že jdu k doktorce, tatínek do práce a tak, ale to nejde do nekonečna.
špatně! Žádný výmluvy, velký děti chodí do školka a basta.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14362
31.5.21 13:54

Trvala bych na svém a řekla, že už je velký kluk a velké děti chodí do školky, že ségra taky bude chodit až bude v jeho věku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
783
31.5.21 14:10

Dcera nastoupila v září, čerstvě tříletá, já jsem doma s mladší. Těšila se, zvykala si postupně, chodila nejdřív v deset domů, po dvou týdnech už vydržela do oběda. Říkala, že se tam nudí a dlouho to trvá, ale zvykla si. Naposledy byla před Vánoci a pak šla až v květnu. První den trochu s brekem, pak už v klidu. Ale ona je taky akční a ve třídě i s dvouleťáky, takže se taky někdy nudí. Ale teď se už i těší.
Chodí od pondělí do čtvrtka, pátek má na odpočinek a každý den po obědě. Pokud jsi doma, brala bych ho po obědě, bude to pro něj snesitelnější a spaní můžete zkusit od září.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat