Syn mi už skoro rok nechce jíst

31
4.4.21 08:19

Syn mi už skoro rok nechce jíst

Dobrý den. Mam problém takový že syn mě už fakt skoro rok nechce vůbec jíst. Jak mě vidí se lžičkou nebo příborem prostě utíká.. dnes jsem třeba jedla banán tak jsem ještě před ním dělala jak je výborný dala mu kousek na stůl a jen se přišel podívat a oklepal se.. nevím už co s ním. Bojím se aby mu fakt něco nechybělo. Dr má teď dovolenou s ní jsem to už řešila myslela že to jsou zuby ale ty už má teď všechny venku a žádný posun k lepšímu. Byl kojeny pak jsme normálně začali s příkrmy. Jedl krásné do roka měl teda rád jen kupované. Pak začal jídlo odmítat a dala jsem bohužel na rady mojí mamky a zkoušela mu jídlo nutit. Bohužel si myslím že to je ten problém. Ji ovoce, přesnídávky, má kaše s mlékem na spaní i na noc hodně pije ale jídlo jen rohlíky, křupky, ovoce, přesnídávky no a hranolky 8o.. už fakt nevím co s ním. Zkoušela jsem i mu řady jídlo nechat celý den ani se toho prostě nedotkne.. lžičkou jíst neumí ani vidličkou prostě takže vše rukama a nejlíp když něco najde na zemi. To ani snad i…:D cune.. ale prostě jídlo ne. Vařím každý den vidí nás jíst zkouším mu dávat maso, brambory vše.. jednou mi snědl řízek tak jsem z toho měla radost a udělala druhý den další a už ho nechtěl. On se boji ochutnat. Jak mile ochutná tak si chodí pro další kousek. Ale nechci mu to nutit ochutnávat. Hladovění také nepomohlo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12496
4.4.21 08:31

Pokud neni nejak extremne vyhubly, nechala bych ho byt. Muzes zkusit Multisanostol na podporu chuti k jidlu, pripadne pro jistotu nechat odebrat krev, zda nema nedostatek zeleza. Starsi dcerka byla to same, ve 4.5r zacala jist, ucitelka v MS ji rekla, ze ve skolce se jist musi, tak poslechla :mrgreen: (ne kazdy ma asi takove stesti). Pokud dobre chapu, tak mu nebudou ani 2r. Az bude mit vice rozumu, chtela bych po nem, at vse ochutna, jenom jednu lzicku, ale bez debat. Nejedeni je na palici, chapu. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1099
4.4.21 08:31

Jak je starej? Hranolky bych mu teda v žádným případě nedala, ty si nech za odměnu. Dala bych jídlo na stůl a ať si bere. Když bude celý den hlady, jeho věc. Druhý den si už téměř jiste da. Ale normální jídlo, žádný hranolky a krupky. Tim se děcko akorát zaplacne a to normální pak logicky nechce. Můžeš ho vzít na odběry, jestli mu něco nechybí. Existují i nějaké preparáty na podporu chuti k jídlu. Ale myslím, že by nejvíc prospělo celkove to přestat řešit. Proste nachystat jídlo a hotovo. On si jednou da. Žádné zdravé dítě dobrovolne neumre hlady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1620
4.4.21 08:34

A kolik je mu roků že mu dáváš řízek a hranolky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
4.4.21 08:37

@Hobitka právě že nimi. Je normální není právě vůbec hubený když to někde řeknu tak by neřekli že nejí. Má hrozně moc energie. Uvidím co řekne Dr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
4.4.21 08:38

@Midaku říkám zkoušela jsem vše jedl mi i chleba na kostičky a pak třeba prostě zase nechtěl.. nevím co s ním už:D je to lump. Hladovění jsme zkoušeli také. Stejně nechce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
4.4.21 08:41

@mamule42 v květnu mu budou dva roky. Hranolky mu dávám domácí z trouby:) a řízek samozřejmě přizpůsoben dítěti:) peču vše vtroube a trošku sádla:) řízek snědl jednou pak už nechtěl. Já jsem byla šťastná že snědl kousek masa:D a když vám ani aspoň brambory z trouby tak fakt jsem z toho šťastná :D on prostě nechce nic jinak…když na něco sáhne dá to zpátky na talíř a ještě se oklepe jak kdyby to bylo jedovatý :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1566
4.4.21 08:43

Znam az mic dobre…vekem se to zlepsi, ale nekaz mu stravovaci navyky ulitbami typu: nesni ovoce/zeleninu/pecivo, tak sni aspon trochu susenek, cokolady, hranolek atd…protoze ho na to navyknes a on se rychle nauci, ze vymeknes a misto kase na snidani bude mit sladkosti a na obed junk food. Zvlaste pokud neni vyhubly, tak bych nepolevovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
4.4.21 08:45

@Hobitka ten multisanostol vyzkouším. Já už jsem právě ve fázi že řeknu Dr ať mu vezme krev protože se fakt bojím že mu třeba něco chybí. On má teda fakt energie ze nechápu kde ji bere. Jsem ráda že ji aspoň to ovoce. Zeleninu taky nechce. Jedl mě okurky, rajčata a prostě nechce nic. Polévky vařím a stejně zkoušela jsem mu dát vývar i do flašky a cucnul oklepal a zahodil flašku. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
4.4.21 08:45

@kalie sladkosti nedostává vůbec..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.4.21 08:47

Syn měl také toto období. Dávala jsem Multisanostol a čekala. Hlavně nic nenabízej mezi jídly. A hoď se do klidu. Své mamince řekni, ať si milé rady laskavě příště nechá sama pro sebe. Mě otec nutil mléko, dodnes nemůžu mléčné výrobky, protože okamžitě zvracím. Příště dej na svůj rozum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2066
4.4.21 08:52

A co ty hranolky udekat domaci-jakoze nakrajene brambory, mrkev, batata, celer atd. na hranolky a upecene na sucho na pecicim papire jen s troskou olivoveho oleje, nesolit nebo malinko. Na tom neni nic nezdraveho. Ja nemam teda vylozene nejedlika, ale dost se ofrnuje a ja potrebuji aby dobre jedl(protoze pak se chova lepe). Mlete maso na spejli nazvu masove lizatko a hned je to oblibene jidlo. Zkusit aby pomahal s pripravou jidla. Sam si treba napichat spizy. Dite je szarsi, takze ochutnat musi. Ale je mi jasny, ze na uplneho nejedlika takove triky nefunguji. Synovec nejedl 3 dny a potom to vzdali a ten rohlik(ktery jedl) mu dali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.4.21 08:52

Synovi je 7 a nejí už několik let. Jsou dny, kdy sní 5 plátků okurky a nic. Pak jsou dny, kdy ji celkem normálně. Maso nejí 4 roky vůbec.
Krevní testy v pohodě.
Teď tedy má problémy s energií, začal zase spát po obědě, což od 4 let nespal.
Má rád hranolky, tak je má minimálně 2× týdně, ale jen domácí a pečené v troubě. Kromě klasických z brambor mu dělám z mrkve, petržele, celeru, cukety…

@kalie do jakého věku se to zlepší?

• Citovat
  • Nahlásit
1099
4.4.21 08:54

Mám o trochu mladší holku a mela taky období, kdy jist nechtěla. Ale mohla jsme za to já, nechtene. Lezly ji zuby, nechtěla jist, ale hlad mela. Tak jsem jindavala kapsičky, kasičky, krupky… no a zvykla si na to tak, ze pak normální jídlo vůbec nechtěla. A mně než to došlo, byl problém na světě. Řešení bylo jen jedno, proste jsem ji žádný ty blbinky nedala. Nachystala jsem normální jídlo a bylo to. Ona napřed vriskala, pak nejedla a asi po 14 krutých dnech jist začala. Porad to není ono, porad skemra kapsičky a krupky, ale už sni i brambory, nějaký maso, knedlík, chleba, jogurt… chce to prostě vydržet to peklo, než decku dojde, že nic jiného k jídlu nebude. Kdybych byla důslednejsi, nemuselo by to trvat tak dlouho nebo by to už bylo komplet za námi, ale občas jsem fakt ráda, že ji můžu vrazit tu kapsičku a nic neresit. Každopádně už ji vleků normálně, jinak by dal trvalo „řízené hladoveni“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53033
4.4.21 08:55

Dávat vitamín B. To nám doporučila Dr. na endikronologii, aby víc dcera jedla. Ona jí, ale není to vidět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat