Syn nemá polovinu druhých zubů

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
SussiK
Ukecaná baba ;) 1227 příspěvků 03.01.19 20:52
Syn nema polovinu 2.zubu

Ahojky, zajimalo by me, zda nekdo z vas ma podobnou zkušenost a jak jste problem pripadne resili.
Na zacatku skolniho roku nam detska zubarka zjistila, ze syn(7let) nema polovinu 2.zubu.4 mu uz vypadli a rostou nove, par jich je jeste,,schovanych" ale zbytek proste neni a nebude :?
Ted nas poslala na ortodoncii, e chce konzultovat s odbornikem jak pokracovat dal, urcite rovnatka a podobny srandy nas neminou. nezazil jste nekdo? jaky jsou pak postupy,?
Zubarka zatim rekla jen to, ze se musi co nejlepe udrzovat mlecne, pak se musi casto kontrolovat a sledovat aby mu zustaly spravne mezery aby si mohl nechat dat pozdeji implantaty na mista, kde mu zubz nevyrostou. a ze vice podrobnosti a postupu si rekneme az po konzultaci na ortodoncii.tam mame pristi tyden konecne termin a ja z toho zacinam byt nervozni.na co se ptat? Co si ohlidat?
Diky :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pedigka
Ukecaná baba ;) 1799 příspěvků 03.01.19 20:58

Kolik zubů nemá založených? Mléčné zuby vylezly všechny?

SussiK
Ukecaná baba ;) 1227 příspěvků 03.01.19 21:03

@pedigka mlecne vylezly vsechny, zalozenych nema 14

SussiK
Ukecaná baba ;) 1227 příspěvků 03.01.19 21:07

Tady rentgenovy snimek

chaela
Ukecaná baba ;) 1599 příspěvků 2 inzeráty 03.01.19 21:09

Mně teda chybí zuby jen dva, ale opravdu důrazně doporučuju ihned po vypadnutí těch mléčných, po kterých druhé nebudou, dát mezerníky a udržovat dostatečně velké mezery a rovné zuby. U mě to nikdo neřešil a zuby mi do té mezery lehly, kousat se na nich samozřejmě nedá. Rovnání teď po x letech bude dost zdlouhavé a náročné.
Pokud to rozmístění stálých zubů dovolí, vykašlala bych se na implantáty a zkusila můstky. Aspoň někde. Lze udělat na jeden zub i dva umělé, nebo mezi dva zuby dát tři umělé. Je to lepší, než implantáty v kosti.

boltova
Kecalka 144 příspěvků 03.01.19 21:13

@chaela
Taky uvazuju nad srovnanim zubu (31let), muzes ki orentacne rict, co to u tebe obnaselo?

iiiv
Extra třída :D 11046 příspěvků 03.01.19 21:14

třeba mu ty mléčné zůstanou do dospělosti. :nevim:

chaela
Ukecaná baba ;) 1599 příspěvků 2 inzeráty 03.01.19 21:17

@boltova Zatím nic. Mám se zuby hrozný problémy, teď se řeší důležitější věci a až bude vše hotovo, vrhneme se na to rovnání. Prý dostanu rovnátka a až se zuby srovnají, dají se tam buď implantáty nebo můstky, dle stavu zubů. U mě je bohužel možnost, že to zuby nedají a buď se rozpadnou nebo pod rovnátky zkazí. Jelikož jsou zuby úplně vodorovně, bude rovnání trvat hodně dlouho.

AvaF
Kecalka 112 příspěvků 03.01.19 21:24

„@SussiK“: Já tedy vidím rozhodně méně chybějících založených zubů, než 14…

SussiK
Ukecaná baba ;) 1227 příspěvků 03.01.19 21:28
@iiiv píše:
třeba mu ty mléčné zůstanou do dospělosti. :nevim:

To by bylo sice idealni,ale uz ted mu rostou krive takze rovnatkum se nevyhneme vubec.
@chaela mezerniky myslis jako mustky? To jsem pochopila ze mu tam doktorka chce davat az mu budou vypadavat mlecny, jenze problem je, ze treba dole nema i 4 zuby vedle sebe pak to asi nebude za co uchytit

No mam z toho hruzu uz ted,jen chci abychom nic nezanedbaly a on si pak v dospelosti nemusel komplet rovnat celou pusu ale treba ,, jen" doplnit implantaty

AvaF
Kecalka 112 příspěvků 03.01.19 21:30

@SussiK Dole tedy vidím nezaloženou jen dolní pravou pětku a pak jeden ze řezáků…

SussiK
Ukecaná baba ;) 1227 příspěvků 03.01.19 21:33

@AvaF to je mozny,ja se v tom absolutne nevyznam, asi jsem si to blbe zapamatovala:think: byla jsem celkem v soku :oops:
Nektery 2.uz ma venku, myslim ze 4, vim ze se doktorka ,, smala"(ne ve zlym), ze mu chybi takovych zubu, ktery by potreboval, ale zuby moudrosti ma :roll:

SussiK
Ukecaná baba ;) 1227 příspěvků 03.01.19 21:34

@AvaF vsechny 4 predni dolni zuby nema 2.

chaela
Ukecaná baba ;) 1599 příspěvků 2 inzeráty 03.01.19 21:37

@SussiK Mezerníky jsou vlastně rovnátka, co se cpou do mezer mezi zuby, aby tam ta mezera zůstala. Do některých mezer by můstky šly, ale asi ne všude. Přece jen je to dítě, bude to mít na strašnou spoustu let. A implantáty jsou sice děs, chudák by si s tím užil, ale pokud se ujmou, tak je to na pořád a měl by pak teoreticky pokoj. Zkusila bych nacpat můstky, kam to půjde, zbytek asi ty implantáty. Pokud má někde dva zuby vedle sebe, lze můstek nasadit na oba zuby a tím by třeba šly udělat hned dva chybějící. Ale to řekne zubař, já nejsem odborník.

iiiv
Extra třída :D 11046 příspěvků 03.01.19 21:37

moudrosti jsou 8
Ale dolní 1 a 2 mají parádní kořeny, nevypadají, že by se jim chtělo ven

Příspěvek upraven 03.01.19 v 21:40

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Propadák Koptashow: Dopadne hvězda Sněženek a machrů stejně jako Mareš?

Česká televize začátkem roku 2019 spustila novou talk show. Moderátorem... číst dále >

Bourala opilá. Policie potvrdila Dádě 2,5 promile za volantem a hrozí jí tři roky vězení

Je to černém na bílém. I když donedávna zpěvačka Dagmar Patrasová (62)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >