Syn nemá ve školce žádné kamarády

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.18 13:39
Syn nemá ve školce žádné kamarády

Ahoj holky, syn 3,5 roku nastoupil od září do školky. Celkem se mu tam líbí, ale poslední dobou mu třeba nevadí, když se do školky nejde. Už se ani na ní tolik neptá, sám o ní nemluví. Má tam jen jednoho chlapečka, který si s ním hraje. A to taky ne vždycky. Jinak neví ani, jak se děti jmenují, říká, že si hraje spíš sám, občas s dětmi při kolektivní hře. Což mi potvrdila i učitelka. Školka dává i každou chvilku na internet videa, fotky a třeba u tancování, kdy každé dítě má někoho, tak moje dítě je samo???? Ze začátku třeba za ním přišly děti, když přišel do třídy, pozdravit, teď vůbec. Nevím čím to je, prej je hodný, není žádný raubíř. Nejspíš je to tím, že je takový opožděnější, nevím. Když se ho zeptám, jestli se těší do školky, řekne že jo. Ale jde vidět i na těch fotkách, že je takovej stranou, nebo jak to říct. Je mi to nějak líto, možná řeším kravinu, ale chtěla jsem, aby tam byl rád, mluvil o kamarádech jako ostatní děti. A on nic. Tak jsem se chtěla zeptat, zda to některá měla stejně, zda se to urovnalo. On zná jméno jen toho kloučka, i mě třeba nadšeně vypráví, jak si hráli, ale není to pořád. S ostatními dětmi se třeba nepozdraví ani v šatně, což je zvláštní

Reakce:

smurfka
Nadpozemská drbna 29799 příspěvků 26.10.18 13:43

řekla bych tohle paní učitelce, promulivila si s ní o tom, že tě to trápí a jestli ona i může říct čím to je, ( jak ho vidí ona v povaze, chování ) a když tak ji poprosila, aby ho někam do dvojice vždy dala ( při těch tanečkách - pokud není lichý )…
co takhle pozvat pár kamarádů někam na hřiště, dětského centra, oslavu, hellowen párty atd..aby se poznali i jinak než ve školce..

KKatka23
Echt Kelišová 8268 příspěvků 26.10.18 13:46

A jak se chová v jiným kolektivu, když jste třeba venku s kamarádkama a jejich dětma? já mám taky tři a půl letou a od září začla chodit do školky -. nejdřív se strašně těšila a eď už taky hcce být zas se mnou doma. ale nemám pocit, že je to tím, že by jako neměla kamarády nebo tam strádala. ona je taková povaha, že je ráda i sama - někdy si hraje s dětma někdy si hraje sama, prostě jak má náladu. někomu je příjemnější být spíš v rohu. že nechce do školky je spíš u nás tím, že my jsme hodně aktivní, furt jsme venku, tak ona chce jít s náma na výlet nebo tak no. máme spoustu známých s dětma, tak nemá rozhodně nouzi o kamarády :nevim:

nini77
Ukecaná baba ;) 1649 příspěvků 8 inzerátů 26.10.18 13:49

Určitě to probrat s učitelkou (ale už jste o tom mluvily). Hodně záleží samozřejmě na povaze. Pokud se syn hodně ostýchá, může mu pomoct, ale jestli nemá zájem zapojit se, těžko se s tím něco udela. Možná to chce jen čas. Některému dítěti to prostě trvá déle než se dokáže orientovat ve větší skupině, než pochopí všechny pravidla. Ale určitě na tom zapracovat ve spolupráci s učitelkou.

svycarka
Echt Kelišová 7601 příspěvků 26.10.18 13:52

Znam pripad v blizke rodine,diagnoza veskera zadna,kamarada jednoho,ale spokojeny byl. S vekem se socialni kontakt vyrazne zlepsil,ale jiny je proste porad :srdce: muzes nechat vysetrit přes psychologa,ne­urologa,slysi dobře? drzi ocni kontakt? Strani se,pokud pribehne ke hre vic deti?Strani se celkove vetsi spolecnosti?…Nebo mozna je to proste hloubavy samotar a je to jeho charakter :kytka:

smudlinky
Závislačka 2548 příspěvků 347 inzerátů 26.10.18 13:53

je to normální chování 3 letého dítěte, dcera nastoupila do školky ve 3 letech, celý první rok seděla bokem a sledovala spíš děti jak si hrají, než by si s někým hrála. Když jsme se na to učitelky ptali, říkala, že je to běžné chování malých dětí + si hledají stejně staré kamarády.
Syn nastupoval do školky taky v necelých 3 letech, hrál si převážně sám, max. měl 2 kamarády o kterých se sem tam zmínil. Letos chodí druhý rok do školky, změnil školku a zatím taky neví jak se jmenuje kamarád se kterým si hrál !-) V říjnu je ještě brzo řešit že nezná děti kamarády, vždyť tam chodí chvilku. Děti se s ním zdravily a loučily až spíš v druhém pololetí, kdy se už víc znaly.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17373 příspěvků 20 inzerátů 26.10.18 13:54

Mě přijde docela brzo dělat nějaké závěry. Mám děti společenské, ale nějací stálejší kamarádi se u syna vyprofilovali až tak po půl roce docházky. Dcera je ve státní školce od září a asi posledních 14 dní zmíní 2 holčičky. Ale prý si s nima moc nehraje. Obecně si myslím, že ji kolektiv v nejmladší třídě moc nezaujal (je zvyklá hrát si se staršími a tudíž mnohem kooperativnějšímí a inventivnějšími dětmi). Takže nějaké zdravení/vítání v šatně se spolužáky neexistuje. Zato se k ní vrhají kluci z předškoláků, se kterými se zná skrz bratra.
Nicméně pokud chceš pro kluka kamaráda, tak zkus ziniciovat nějaké setkání s někým ze spolužáků i mimo školku.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.18 14:21

On kamarády mimo školku má, ale zase, s pěti má nejraději tři. Kdy se spolu honí, blbnou… Jinak se dvěmi dětmi ze školky už byl u nás. To si hrály pěkně, ale ve školce už zase ne. Když se ho někdo zeptá, jestli se mu líbí ve školce, řekne že jo, ale tím to končí. Sám o ní nemluví. Třeba fo herničky, když jdeme, tak je nějakou dobu u mě, než se rozkouká. Pak si hraje sam, občas s dětmi, když se někdo k němu přidá.

Strecha
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 26.10.18 14:21

A neni to brzy? Muj syn ma take 3,5roku a taky si hraje spis sam. Myslim,ze je to u tech malych deti v MS zcela normalni :think: Kor kdyz je i povahove spis klidnejsi ;)

ThinkPositively
Kecalka 325 příspěvků 26.10.18 14:21

Neprijde mi na tom nic zvlastniho. Syn temer ctyri roky, do skolky chodi druhym rokem, ve skolce si hraje spis sam, je tak zvykly jelikoz sourozence nema, sama p. ucitelka mi rekla, ze si hraje radeji sam, naopak kdyz se k nemu nekdo prida, zacnou se mezi sebou hasterit, brat si hracky… Ma tam sve kamarady, ale nevyhledava je pokazde. Kdyz delaji neco kolektivne, to se zapojuje. Doma zminuje ruzna jmena ale vetsiou ve smyslu „ten delal to a to“. Rano kdyz prijdeme taky pro nej nebezi zadni kamaradi. Neresim to, prptoze je spokojeny a na nic si nestezuje, to ze je radeji sam prece nevadi, ja osobne jsem taky samotar, takze bych popremyslela jestli proste neni takove povahy. Jinak samozrejme o tom mluvit s p. ucitelkou, ty vi nejlip, jak se dite pres den ve skolce chova… Ale urcite bych nehledala problem kde neni. Pokud syn ani neplakava, to ze o skolce nemluvi, to mi prijde normalni. My jsme rok chodili s brekem, ted si konecne zvyknul ze chodit do skolky se musi. Proste je rad ze je s mamou! :-)

selia
Ukecaná baba ;) 2019 příspěvků 8 inzerátů 26.10.18 14:23

Já si taky myslím, že je to docela normální, pokudje trochu introvertnější, nikdy nebude mít davy kamarádů a vždy mu chvíli potrvá, než nějakého najde, a v téhlesituaci (porpvé vlastně ponechán „sám na sebe“ v tak velkém kolektivu). Můjs syn chodí do školky třetím rokem, každý rok měl ve tříde jedno dítě, se kterým kamarádil, ostatní ani nepozdraví (i kdyžoni jeho jo), a ten první rok to trvalo snad do Vánoc, než k té první kamarádce přišel.

Levandulina
Kelišová 5585 příspěvků 18 inzerátů 26.10.18 14:34

A synovi to nějak vadí? Náš je taková povaha, že si ve školce dokáže vyhrát i sám. O dětech ze školky se nic nedozvíme, To nic nevypráví.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 09:19
Máme to podobně

Ahoj, vrátila jsem se ze školky a dost jsem zklamaná. Řeším stejný „problém“ jako ty. Mám syna, byly mu tři roky teď. Postřehla jsem rozdíly v chování k mému synovi u dětí ale i u učitelek. Kdokoliv přijde do třídy, dostane se mu srdečného pozdravu. Kromě mého syna. Jen jedna jediná paní učitelka nedělá rozdíly. A syn má kamaráda jednoho, na kterého se do školky těší. Jinak se ho děti straní a v šatně se nezdraví. Syn teda není žádný kliďas. Je hodně aktivní, rád vymýšlí lumpárny a je ze všech největší. Je mnohem živější než ostatní. Mrzí mě jako mámu, že nemá více kamarádů, že se s ním děti nechtějí příliš paktovat. Nevím ani, jak on to celé vnímá. Dokonce je možné, že mu to je jedno a trápí to jen mně. Přemýšlela jsi o tom takto? Že jsou děti spokojenější samy, ikdyz mi bychom je rady viděly v obklopeni kamarádů? :think: :nevim: každopádně mě to taky trápí, ale možná to jen je nějaká moje bolístka z minulosti :roll:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Šafářová oslavila Fed Cup s parťačkami i přáteli. Plekanec ale pořád nikde!

Tenisovou kariéru sice pomalu končí, přesto si Lucie Šafářová náramně... číst dále >

Bude náhrada za Českého slavíka, bez Gotta a Bílé. A s neznámými lidmi

Definitivní Ortel pro Českého slavíka? Jenom několik týdnů poté, co... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >