Roční syn nesnáší pláč ostatních dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
klenice
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 18.10.14 12:50
Syn nesnáší pláč ostatních dětí

Můj roční syn nesnáší pláč a zvuky ostatních dětí. A to tak, že chytne takový hysterický pláč, jako bysme mu trhali ruce. Začně se klepat, vzlykat až se pláčem málem dusí, slzy jak hrachy. Jinak je to zlaté, usměvavé dítě. Na ostatní zvuky nijak citlivý není, vysavač miluje, štěkot psů mu nevadí, hlasitější mluvení dospělých také ne. Stalo se to doposud párkrát, protože kolem nemáme moc dětí, a nevěnovala jsem tomu moc pozornost. Dnes jsem ale byla u kamarádky, která má o 2m starší dcerku a bylo to peklo. Je mi ho hrozně líto a netuším, co to mohlo vyvolat, je jedináček a dětský pláč ani jiný dětský výskot u nás není kde slyšet. Pravdou je, že do 6m byl dost dráždivé dítě, ale potom jako když utne. Přijde mi, že je hodně malý na nějaký psych. blok. Neříkám, že mám denní potřebu ho družit s dalšími dětmi, nicméně občas bych ráda šla ven s kamarádkama, a ty „bohužel“ děti mají. Poradíte mi?

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65127 příspěvků 18.10.14 13:10

@klenice Přijde mi to celkem normální, moje obě děti to mají taky… starší tedy už hystericky neřve, ale uši si zacpává stále.

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 18.10.14 13:23

Můj první syn má 5let a řev nesnáší pořád a začne hysterčit, blbý je, že má dva mladší bráchy :lol:
Ale takto malé dítě, pokud vím, že bude plakat, tak bych vzala hned do náručí, aby se cítilo v bezpečí. A pokud se naučí dělat „malá“, tak zkusit, aby plačícímu dítěti udělal malá, tj.mohl sám situaci řešit, mnohdy to i fakt pomůže, protože plačící dítě zaujme, že ho konejší někdo jiný jak maminka

Katy 7
Kelišová 5377 příspěvků 18.10.14 13:29

Můj syn byl dřív na tom úplně stejně. Jeho reakce na dětský pláč se změnila, až když se mu narodila sestřička. Po týdnu si na její ozývání zvykl.
Radu jinak nemám.

klenice
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 18.10.14 13:32

@Bibi239 On mi to dělá i když dítě jen radostí výskne, nemusí plakat. Stačí, aby jen vydalo nějaký zvuk a on už začně dělat citron a do chvilky spustí ten svůj hysterák. Jediné, na co se v té chvíli zmůže je, že natáhne ruce, bulí a „mama“. Já ho chovám, konejším a jakmile se uklidní, zase si chce s dotyčným dítkem hrát. :nevim:

lynč
Ukecaná baba ;) 1096 příspěvků 18.10.14 13:39

Jee tak to máme taky a to máme 5letého. No ted mame doma týden malou sestřičku a zatím když ona brečí tak on chytá hysteráky taky. Doufám že si brzo zvykne jinak mě hrábne

Chawa
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 18.10.14 14:26

Podle mě je to normální, přejde to! Může (a nemusí) mít citlivější sluch a třeba i sluch hudební. Tak jako tak kvůli tomu brečet přestane. Syn se bál chodit po lesklé dlažbě v obchodních centrech, přišlo mi to tenkrát dost divné, přešlo to.

Gosi
Kelišová 5813 příspěvků 18.10.14 18:20

Nemůže to být tím, že na to prostě není zvyklý? že jsou dospělý hlučný, už zažil, štěkat psy asi taky, tak už si zvykl, jen jak nebyl moc v dětské společnosti tak ho projevy těch dětí rozhodí?

Radka8
Stálice 78 příspěvků 18.10.14 18:37

Dcera mi to dělala také, začalo to u doktora…díky tomu, že očkovali dítě před námi- a to pochopitlně plakalo, dcerka byla v podstatě neošetřitelná…ani se nedala prohlédnout…
na to konto jsem s ní začala chodit do Centra mezi děti…ze začátku to bylo „za trest“, postupně si trochu zvykla… teď je pár týdnů ve školce a prý se několikrát rozplakala, když tam naříkal nějaký chlapeček, že je mu smutno, tak mu malá sekundovala…jinak ji vadí i jiné hlasité zvuky- vysavač, vrtačka, sekačka… ale podle mě z toho vyroste… :)

klenice
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 18.10.14 20:13

Díky všem za uklidnění, bude to asi tím, že kolem moc dětí nemáme a není zvyklý. Jen mi ho bylo fakt líto :( Budu to postupně zkoušet a uvidím, doufám, že z toho brzy vyroste.

modrousko
Ukecaná baba ;) 1561 příspěvků 22.10.14 23:55

@klenice Mám obdobnou zkušenost, ani ne s pláčem, i když to začne plakat někdy také, ale nesnese vřískot dcerky mé kamarádky. Holčička opravdu intenzivně vřeští a to nejen z pohnutek negativních, ale i pozitivních - vříská si z radosti, třeba že se jí líbí procházka nebo že potkala svého kamaráda. Můj syn v tem moment začne plakat, koulejí se mu slzy a jde se ke mně pochovat. Některé vzájemné návštěvy pak nejsou zrovna na pohodu. Jde to, pokud malá moc nevříská a daří se udržet děti tak, aby na syna fyzicky nešla - vadí mu také, když mu sahá na hlavu, navíc ho kousla. Ale jinak si s ní chce také hrát, obdobně jako je to uvás. Co jsem od kamarádky slyšela, na vřeštění její dcerky reagují i některé jiné děti citlivě. Myslím si, že buď holčička svoje projevy časem zmírní nebo si ostatní budou muset zvyknout na ni - to spíš, setkáváme se dál. Držím palce, ať se to u vás spraví :)

modrousko
Ukecaná baba ;) 1561 příspěvků 23.10.14 00:05

Také mne napadlo, jak píše @Chawa, že by to mohlo souviset s citlivým/hudebním sluchem, kdo ví. Snad si děti brzy zvyknou. Ještě mě napadá, že u nás byly a jsou špatné reakce i na jiný hluk, ale na něco už si zvykl. Ono se to poddá.

klenice
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 23.10.14 09:03

@modrousko Ahoj, je to přesně tak jak píšeš. Včera jsem se viděla s kamarádkou a jejím chlapečkem a na něj reagoval báječně, tak to asi bude v té holčičce. Nehrotím to, nechám tomu volný průběh a uvidím. Jen jsem z toho byla prve dost vyděšená, je to mé první dítě a opravdu jsem nevěděla, co mám dělat a jestli je to normální. Chce to čas.

modrousko
Ukecaná baba ;) 1561 příspěvků 23.10.14 22:54

@klenice Take ahoj :). Rozumim ti, tez mam prvniho a pocity obdobne, kdyz vidim maleho nestastneho. Budeme-li mit druhe, uz budeme ‚otrkanejsi‘, ale stejne nam potomci pripravi neco noveho :)

stankaSR
Kecalka 469 příspěvků 23.10.14 23:05

Ahoj, môj syn tiež nebol zvyknutý na deti a bol z plaču a zvukov detí rozhodený, ale potom som mu začala púšťať na youtube videá s deťmi a zvykol si. Samozrejme k tomu bol konejšivý komentár, aby sa toho nebál.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >

Grossová přišla o ňadra: Lékaři jí zřejmě odeberou i dělohu a vaječníky

Šárka Grossová (39) má za sebou náročnou operaci a dost možná ji čeká další.... číst dále >