Syn nesouhlasí se jménem sourozence

Anonymní
1.12.19 08:55

Syn nesouhlasí se jménem sourozence

Jsem v druhém trimestru těhotenství, a začínám přemýšlet o jménech pro dítko. Vlastně mám v hlavě jména, variantu pro holčičku i kluka, která se mi moc líbí. Pětiletému synovi se jméno pro holčičku líbí, ale to pro kluka vůbec nechce. Ale přitom se mu líbí, ale řekl mi, že kdyz se tak nemůže jmenovat on, tak ani brácha :roll: :mrgreen: :zed:… Zkouším o tom vždycky chvíli nemluvit a připomenout až po čase, ale vždy stejný výsledek. Často tady čtu, že starší sourozenec vybral jméno mladšímu, to nevím, jak by u nás dopadlo, možná by se mladší jmenoval podle nějakého superhrdiny :D.. Dali byste i tak jméno, se kterým vaše první dítě nesouhlasí, nebo byste se toho jména radši vzdali?

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

3047
1.12.19 08:56

Dala bych jmeno jaky se libi me :nevim: Maly sourozenec z toho jeste nemuze mit rozum..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
144
1.12.19 09:00

Dala bych jmeno ktere se libi me a ne ktere vybere petilety syn. Nelibi se mi, jak se dnes vse musi tocit podle malych harantu. At si zvyka, ze neni na svete vse po jeho, zvlast, kdyz se mu to jmeno libi a jen ho brachovi nepreje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1552
1.12.19 09:02

Jasně naše malá chce aby se jmenoval braska zrníčko, čunik a nebo Pepík.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17802
1.12.19 09:02

Proč mu to vůbec říkáš? nemá z toho rozum

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17316
1.12.19 09:03

Dala bych jmeno, na kterem jsme se dohodli s tatinkem. Mam obecne pocit, ze je malym detem, ktere jeste nemaji dostatek rozumu a zkusenosti, davan az prilis velky prostor v rozhodovani o vecech, ktere jim rozhodovat neprislusi. Asi bych se ani neptala na nazor, kdyz se jim nechci nebo nemuzu ridit. Max. bych dala vybrat ze dvou jmen, pokud by nam bylo jako rodicum jedno, jake z nich to bude. Jinak je to proste nase zodpovednost a tim padem i nase vec.

Příspěvek upraven 01.12.19 v 09:05

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.12.19 09:04

Zkus navrhnout jine jmeno pro kluka, jestli s tim souhlasit bude. Jestli to neni tak, ze by radeji segru nez brachu ;) ja osobne bych se na nazor petileteho uz ptala, je to uz pomerne velike ditko. Miminko bude pro nej psychicky narocne, vim o cem mluvim. Sama jsem k patym narozkam dostala segru a pamatuju si, ze to bylo tezky. Mela jsem ji rada, to jo, ale vyrovnavala jsem se s tim dlooouho. Dala bych mu sanci se k tomu vyjadrit a pomoct s hledanim jmena :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
8524
1.12.19 09:05

No podle děti se fakt neridim! Jako navrhly něco, něco krásný, něco příšerny. Vybíráme ale my, rodiče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2778
1.12.19 09:13

Tak nas by se jmenoval Písek. To chtěl. Mluvil o tom porad. Nedali jsme ho. Smiril se s tim. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13935
1.12.19 09:21

Já prostě syna postavila před hotovou věc, žádné ptaní, prostě oznámení, že se bráška bude jmenovat tak jak bude :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12160
1.12.19 09:24
@Anonymní píše:
Jsem v druhém trimestru těhotenství, a začínám přemýšlet o jménech pro dítko. Vlastně mám v hlavě jména, variantu pro holčičku i kluka, která se mi moc líbí. Pětiletému synovi se jméno pro holčičku líbí, ale to pro kluka vůbec nechce. Ale přitom se mu líbí, ale řekl mi, že kdyz se tak nemůže jmenovat on, tak ani brácha :roll: :mrgreen: :zed:… Zkouším o tom vždycky chvíli nemluvit a připomenout až po čase, ale vždy stejný výsledek. Často tady čtu, že starší sourozenec vybral jméno mladšímu, to nevím, jak by u nás dopadlo, možná by se mladší jmenoval podle nějakého superhrdiny :D.. Dali byste i tak jméno, se kterým vaše první dítě nesouhlasí, nebo byste se toho jména radši vzdali?

Samozřejmě bych dala takové jméno, které se líbí mně. Nevím, proč by dítě mělo rozhodovat o tom, o čem si má rozhodnout rodič, rodiče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.12.19 09:33

Zkus navrhnout jiné jméno. Nevím, jak moc se mu to jméno líbí ( asi dost) a možná ho to časem přejde, možná ho to nepřejde a bude to vnímat jako křivdu, že jeho oblíbené jméno má brácha a ne on. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.12.19 09:34

Tak naše děti 5 a 7 let byly ze jména pro třeťátko upřímně zděšené. :) Neříkám, že to pro mě nebyl ještě další impuls dobře si to rozmyslet, protože jméno, které jsme vybrali, není tuctové. Ale rozhodujeme my, rodiče, takže mimino to jméno dostalo. A nedávno my syn povídal, jak se mu to jméno líbí. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19003
1.12.19 09:44

Dala bych jmeni, ktere se libi me a manzelovi. Deti by do toho nemely ci kecat. Maximalne by mohly mit poradni hlas v pripade, ze bychom vahali nezi dvema jmeny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
5213
1.12.19 09:46

Dali jsme jména, která se líbí nám a bylo nám vcelku fuk, co na to říkají naši rodiče. Oni nás taky pojmenovali po svém.

Ani sourozenec nemá do výběru jména nijak zvlášť co mluvit, obzvlášť, když mu je teprve pět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama