Syn nosí domů poznámky z chování, jak řešit?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
1.11.21 14:39

Syn nosí domů poznámky z chování, jak řešit?

Zdravím maminky,
syn je druhák na ZŠ, loni jsme s jeho paní učitelkou řešily, že je zamlklý a otloukánek. Děti se mu smály a on to blbě nesl.
Letos se to ale obrátilo a syn přinesl už druhou poznámku za vyrušování, nekázeň v hodinách a o přestávce.
On sám mi tvrdí, že vedle něj paní učitelka posadila kluka, se kterým se provokují a dělají spolu kraviny. Ten kamarád dostal poznámky taky. Nerozumím tomu, proč tedy sedí spolu, když dělají bugr, ale tak si je posadila právě paní učitelka.

Nevím, jak to řešit, domluva v klidu evidentně nepomáhá, chvíli na něj platil zákaz počítače, ale přijde mi, že synovi je vše tak nějak jedno. Vše mi odkýve, slíbí nápravu a stejně to pokračuje dál.

Doma s ním problémy absolutně nemám. Ale přinést dvě poznámky za 14 dní mi přijde trochu moc.
Děkuji za každou radu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
153
1.11.21 15:04

Zkusila bych se pozeptat přímo paní učitelky - jak moc zlé je jeho zlobení, co přesně dělá a proč sedí s dalším zlobidlem v lavici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17072
1.11.21 15:11
@Anonymní píše:
Zdravím maminky,
syn je druhák na ZŠ, loni jsme s jeho paní učitelkou řešily, že je zamlklý a otloukánek. Děti se mu smály a on to blbě nesl.
Letos se to ale obrátilo a syn přinesl už druhou poznámku za vyrušování, nekázeň v hodinách a o přestávce.
On sám mi tvrdí, že vedle něj paní učitelka posadila kluka, se kterým se provokují a dělají spolu kraviny. Ten kamarád dostal poznámky taky. Nerozumím tomu, proč tedy sedí spolu, když dělají bugr, ale tak si je posadila právě paní učitelka.

Nevím, jak to řešit, domluva v klidu evidentně nepomáhá, chvíli na něj platil zákaz počítače, ale přijde mi, že synovi je vše tak nějak jedno. Vše mi odkýve, slíbí nápravu a stejně to pokračuje dál.

Doma s ním problémy absolutně nemám. Ale přinést dvě poznámky za 14 dní mi přijde trochu moc.
Děkuji za každou radu.

Tohle je potřeba řešit konkrétně s učitelkou – domluv si s ní schůzku a tam nejlépe zjistíš, jakého rázu ty problémy opravdu jsou. Kromě jiného se můžete domluvit, aby chlapce rozsadila, prostě najít jak příčinu, tak řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
1.11.21 15:12

Mě to připadá, jako by byl rád, že s ním teď někdo kamarádí více, než třeba rok tomu,
když píšete, že byl spíš tichý. Takže je rád za každou pozornost. Děti z města se navíc většinou v první třídě všechny neznají, teď už jsou starší, znají se, tak vymýšlejí kraviny, více si dovolí. Děti z vesnice, kde jsou jedny první třídy, druhé atd. jdou většinou společně ze školky a už jsou kolektiv.
Každopádně bych paní učitelce řekla, že pokud by kluci v hodinách dělali dále blbosti, ať je rozsadí, což je to nejjednodušší, co může udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25218
1.11.21 15:24

Zeptej se učitelky, co přesně vyvádí, s kým, případně, pokud se spolužákem v lavici, tak jestli je může rozesadit. A synovi dát tvrdě najevo, že takhle ne. A nemá se nechat vyprovokovat. Vysvětlit, že každá akce má reakci, a on ty své reakce musí korigovat, nemůže dělat bugr jen proto, že ho někdo pošťuchuje.
Ale nebyla bych tak striktní v rychlých soudech, možná se tvůj malej bez tvého dohledu nechá stáhnout, nehlídá se, dělá blbosti.
Jak si to napsala tady, dvě poznámky za dva týdny, to už je opravdu hodně, já bych mu naložila „práci“, když má tolik energie, že může dělat bordel ve škole, tak může hned jak opustí učení umýt nádobí, dojít s košem, na nákup a večer místo pohádky si dát třicet dřepů :nevim: No a souběžně s tím bych to řešila s tou učitelkou, jak to je nebo není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
1.11.21 15:38

Toto bych řešila na několika úrovních. Snažila bych se promluvit si se synem, co se děje. Řešila bych s paní učitelkou a případně i třeba s osobou, která toto v rámci školy řeší (školní metodik prevence, školní psycholog…záleží škola od školy). Může to být banalita, ale taky nějaký problém, který když se nepodchytne včas, tak se to s ním povleče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27050
1.11.21 16:49

Proč to neřeší s učitelkou? Opravdu není překvapení, že zákaz čehokoliv nemá výchovný efekt, když sedí s pro něj rušivým elementem.
A ucitelka bude taky kapanek mimo, řešit tyto věci primárně poznámkami. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3503
6.11.21 09:39

Poznámky považuji za přežitek. Mnohem efektivnější je sejít se s učitelkou a řešit, co se děje, než podepisovat její výlevy, že syn vyrušuje. O co si tím chce učitelka říct? Že si máš vzít v práci náhradní volno a jít do třídy, zkáznit kluka a udělat za ni její práci? Dobrý učitel nepotřebuje psát poznámky a zná řadu nástrojů, jak si ve třídě zjednat pořádek. Mizerný ano (viz Robert Čapek, se kterým jsem v tomto a mnohém jiném za jedno - mrkněte na jeho blog Líný učitel).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat