Syn pláče, když odchází táta....

Anonymní
10.4.16 08:04

Syn pláče, když odchází táta....

Chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo podobnou zkušenost… Máme dvouletého syna, ještě moc nemluvi, takže komunikace nic moc… a poslední měsíc začal dělat to, že když vidi odcházet manžela, přijde strana scéna. Já jsem s nim celý den, věnuji se mu jak můžu a když jdu pryc já, ani si toho nevšimne. Ani nevíte, jak me to mrzí, že pláče za tátou a za mnou ne :(. Stačí, aby jsme byli v autě a jeli na benzinku, jakmile jde manžel natankovat a zaplatit, syn strašně spustí :( co s tim?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24456
10.4.16 08:08

Nic, přejde to. Pak si na to vzpomeň, až ho budeš vodit do školky, jak ti bylo líto, že za tebou nepláče :lol:
Zjevně tě má jistou (co víc si může děcko přát?), tak nestresuje, když mu na chvíli zmizíš. Ví, že se vrátíš :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9552
10.4.16 08:39

Proč te to mrzí? muzes byt rada, ze na tobe není zavisly. davala bych ho tatinkovi casteji a sla si resit svoje zalezitosti.
jak psala Pipet, az ti bude brečet ve skolce, když od nej budes odchazet, ještě si rada vzpomenes na sceny, když odchazel tatinek. protože to jsou skutecne nervy potom…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8377
10.4.16 09:10

Dospěj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
10.4.16 09:16
@Anonymní píše:
Chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo podobnou zkušenost… Máme dvouletého syna, ještě moc nemluvi, takže komunikace nic moc… a poslední měsíc začal dělat to, že když vidi odcházet manžela, přijde strana scéna. Já jsem s nim celý den, věnuji se mu jak můžu a když jdu pryc já, ani si toho nevšimne. Ani nevíte, jak me to mrzí, že pláče za tátou a za mnou ne :(. Stačí, aby jsme byli v autě a jeli na benzinku, jakmile jde manžel natankovat a zaplatit, syn strašně spustí :( co s tim?

8o To jako fakt chceš, aby brečelo ještě za tebou? Žárlíš na manžela, že je dítěti po něm smutno, to je vše. Trochu si to v sobě srovnej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
10.4.16 09:20

Mě dítě brečí po tatínkovi, jsou jí 4 a půl..Mrzí mě to taky, ale né z důvodu žárlivosti. Pro něj to musí být hrozný, když jde ráno v 8 a vrací se večer v 9.. a večer zase na něj čeká, a prostě neusne dokud on není doma.. A kdy už přijde ten tatínek můj princ.
Nebo mě vytáčí, že třeba odpoledne nechce nic dělat, jen pustit pohádku a čekat na tatínka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22782
10.4.16 09:21

Neblbni. To chceš aby řval za oběma?
Je to celkem normální období. Za tebou neřve, ty jsi jistota. Začíná si uvědomovat, že táta častěji odchází. Je to normální vývoj.
Můj v tom věku brečel za mnou, starší za babičkou a později za tátou..a radši bych kdyby to vzali líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1660
10.4.16 09:48

Za nektere reakce bych dala pesti fakt, asi maminky, co tohle nikdy nezazily :roll:
Zakladatelko, neudelas s tim nic. Mam to stejne se skoro 3 letym synem. Tatu miluje snad od narození, dela nehorazny sceny, kdyz kamkoliv odchazi, a kdyz odcházím ja, tak mi s usmevem zamava. Parkrat jsem zazila, ze brecel i po mne, ale spocitala bych to na prstech jedne ruky… Navic chce byt u taty, i kdyz se mu něco stane (spadne, bouchne se apod.) a jako bonbonek, kdyz odjeli na 4 dny na hory nebo kdyz je na vikend u babi, tak sice vola a říká, ze se tesi, ale doma pak ztropi neskutecnou scenu a nechce ke mne… Vim, jak se citis, mrzi to a strasne moc a taky casto premyslim, jestli me fakt ma rad min než vsechny ostatni…no ale porad doufam, ze postupem casu se to zlepsi, az me tolik neuvidí…a to upozornuji, za tatinek neni z tech, co nebývá doma, je s nama skoro porad (krom prace a sem tam nejakyho vyřizování)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9552
10.4.16 09:54
@EtaOva píše:
Za nektere reakce bych dala pesti fakt, asi maminky, co tohle nikdy nezazily :roll:

a za jaké konkretní reakce? já zažila s první dcerou opravdu hodně, od malička extremně plačtivá a je doted, skoro v 7mi letech.
ale to, co popisuje zakladatelka mi prijde jak kdyby to psalo malé žárlivé děcko, které si vynucuje něčí lásku a pozornost a „pokud nepláče za mnou, určitě mě nemá rád“…ano, jediná rada: dospět :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1660
10.4.16 11:12

@surikataXY zrovna tvoji reakci nemyslím, s tou souhlasím, ve skolce mi ten rev pak urve srdce, to vim uz ted :D…ja nevim, jak to zakl. myslela, jestli jako zarlivost nebo ji to mrzi, jen jsem chtela rict, ze s ni soucitim, pokud ji to mrzi a stve…vim, ze to neni o tom, ze by me malej nemel rad a a asi by me vic mrzelo, kdyby po tatovi ani nesteknul, ale na druhou stranu bych obcas za tu vsechnu peci ocenila trosku vic projeveneho citu…proste to fakt zamrzi, Když se po 4 dnech vrati a breci, ze za mnou nechce :). Chapu, ze je malej, ze je to soucast vyvoje, ze me ma porad, a ze by bylo asi horsi, kdyby na me visel, ale nic to proste nemeni na tom, ze bych si prala, aby ke mne nekdy stastne bezel s otevrenou naruci…nevim, jak to lip popsat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22782
10.4.16 11:25

Já to taky chápu, my to s exmanzelem zažili oba. Po rozchodu starší brečel a odmítal být u mě, chtěl spát u táty pořád. Taky mi to trhalo srdce. No a mladší zas odmítal spát u otce a chtěl být pořád u mě. To zas musel skousnout on. Taky jsem si říkala, to mám za to, že se o něj denně 5 let staram. Ale pamatuju jak po mně mladší brečel když jsem byla jen v kuchyni, když jsem jela pryč na dva dny, jak mě nechtěl pustit a slyšela jsem ho ještě z výtahu.. Ne, fakt radši ať buď nebrečí vůbec, nebo po někom jiným. Děti nás milují, i když po nás nebrečí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1660
10.4.16 12:49

@andelka83 jojo, souhlasim, rikam si to pokazde, ze me ma rad prece i tak a on mi to obcas nejakou malickosti najevo dava, ale je toho poskrovnu :). A 100% by bylo horsi, kdyby na me visel a neudelal by ode me ani krok - mel takove velmi kratke obdobi, kdyz jsem byla tehotna s druhym a bylo to opravdu hrozny a srdcervouci, kdyz jsem odchazela na kontrolu a on hystericky brecel a mlatil do dveri 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9552
10.4.16 13:19

@EtaOva hm, tak na jednu stranu ti je lito, ze ti syn neprojevuje vice lasky (otázkou je, jak ma male dite projevovat lasku :think: ) a na druhou stranu jsi s nim zazila obdobi, kdy hystericky brecel a mlatil do dveri, při tvem odchodu a rvalo ti to srdce…

marne premyslim, co konkretne u tebe teda řešíš? evidentne ti vadi obe moznosti a syn by se mel projevovat jako milující dospelý - nebude na tobe viset a hystericky brečet a zaroven ti bude denne dokazovat lasku slovy a činy :roll:

nechte děti dětma, oni sami se vyvíjejí, utváří si sociální vztahy, vazby, učí se sami ze svých reakcí i reakcí okolí. nechtejte po nich, aby se chovali podle vasich očekávaní, to ani nejde, neprošli si tou cestou jako vy :nevim:

pokud dite breci, ze odchazi tatinek a laskyplne ho víta, tak jim to doprejte. ja to beru jako moznost „vzit roha“ a věnovat se sama sobe.
když je mym detem zle, spatne apod., tak nakonec volají me - maminku, kterou jinak mají na háku…tak to proste je, nehroutím se z toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1660
10.4.16 14:11

@surikataXY hele klid jo, ted si to rozpatlala a chytla ma za kazdy slovo a cely to pretocila. Klasika emimino, ze :roll:… Nevim, jestli mas pocit, ze ja tady neco velkyho resim…neresim, jen pisu, ze si obcas postesknu nad tim, ze za mnou syn temer nebreci, nechodi, kdyz se mu něco stane (tve dite ano, tudiz ty tu zpetnou vazbu mas) a kdyz se vrati po x dnech, tak za mnou vůbec nechce…mam z toho skakat radosti? Opravdu je to tak divny, ze me to zamrzi a snim o tom, ze se za mnou iednou stastne rozbehne? Copak jsem psala, ze po nem neco chci? Psala jsem, ze pocity zakl. chapu, a ze jsem na malou chvilicku zazila i úplně opacne obdobi a bylo to jeste horsi. Psala jsem, ze vim, ze me ma rad i tak, a ze se to podle me zmeni, az nebudu clovek, se kterym travi 99% sveho casu…tak nechapu, co resis ted ty…jako delat ze me blbku a psat poucky o socialnich vazbach, dospělích, detech atd. nemusis, na to mam odbornou literaturu a vlastni rozum ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9552
10.4.16 20:12

@EtaOva s tim, ze bys za nektere příspěvky dala ranu pesti, jsi začala ty, ja nevidim zadny prispevek, ktery by si ranu pesti zaslouzil. proto jsem rozpitvala tvoje příspěvky, nic vic, nic min

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama