Syn provokatér - je zralý na školku?

419
5.5.21 18:28

Syn provokatér - je zralý na školku?

Dobrý den, dnes jsme byli na kroužku (konečně :) )! Mám syna, který má 3,5 let. Ráda bych, aby na stejném místě, kde je kroužek, od září docházel do školky. No a pozorovala jsem syna s dětmi. Jednoho chlapečka kopnul (ne silně, že by to bolelo, prostě lehce jako provokace, ale i tak se kluk leknul). A za chvíli už si tam s klukem povídal, brali se za ruku, syn navrhoval, že si spolu budou hrát atd. No a mě zajímá, jestli je tohle v pořádku. Moc si nevím rady, syn je v tomhle tak trochu provokatér a pokušitel. Přitom se mi tedy zdá, že o ty děti fakt stojí, chce si povídat, hrát si.

Nevím vlastně, jestli s ním tu školku zkoušet. Nechci, aby se nějak špatně zapsal. Nebo jsem ho za chvíli ze školky stahovala domů, to by asi byl docela smutný.

Ještě raději podotýkám, že tohle dělá často, není to výjimečná situace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3829
5.5.21 18:30

Učitelka si ho srovná. Jestli je tohle jediný problém, tak hurá do skolky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1167
5.5.21 18:33

No a co chceš vlastně slyšet, jako jestli je na školku zralý? Takové některé děti jsou. Přijde mi, že s věkem se to spíš stupňuje. Učitelky z toho asi radostí zrovna neskáčou, ale to dělá hodně živějších dětí, není to nic, kvůli čemu by přece nemohl chodit do školky. :nevim: Schopnější učitelka si to na místě vyřeší, méně průbojná si bude často stěžovat, ale co ty s tím, že před čtyřma hodina strčil Pepíčka, že jo. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
286
5.5.21 18:44

Podle toho co píšeš mi přijde, že jen neví jak dítě oslovit a vyzvat ke hře.. tak to spolu vymyslete, zkus ho naučit jak jinak by to šlo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19909
5.5.21 18:45

Dítě má vždycky důvod. Nejspíš si s ním chtěl hrát nebo povídat a tohle je způsob jak ho oslovit. Protože na něj zareaguje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21510
5.5.21 18:45

Syn to taky delal, jakoby si tím chtěl získat pozornost, ale učitelka si ho rychle srovnala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31852
5.5.21 19:09
@Dobrej_tym píše:
Dobrý den, dnes jsme byli na kroužku (konečně :) )! Mám syna, který má 3,5 let. Ráda bych, aby na stejném místě, kde je kroužek, od září docházel do školky. No a pozorovala jsem syna s dětmi. Jednoho chlapečka kopnul (ne silně, že by to bolelo, prostě lehce jako provokace, ale i tak se kluk leknul). A za chvíli už si tam s klukem povídal, brali se za ruku, syn navrhoval, že si spolu budou hrát atd. No a mě zajímá, jestli je tohle v pořádku. Moc si nevím rady, syn je v tomhle tak trochu provokatér a pokušitel. Přitom se mi tedy zdá, že o ty děti fakt stojí, chce si povídat, hrát si.

Nevím vlastně, jestli s ním tu školku zkoušet. Nechci, aby se nějak špatně zapsal. Nebo jsem ho za chvíli ze školky stahovala domů, to by asi byl docela smutný.

Do září se s dětmi komunikaci naučí sám. Když mu ty budeš opakovat, že místo konutí má zvolit jiný způsob. Děti jsou v tomhle věku jiné každý měsíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
419
5.5.21 19:13

Děkuji, tohle mě napadlo taky, že asi neví, jak navázat kontakt. Jakmile totiž na něj nějaké dítě zareaguje, baví se nebo si dokonce hraje, tak je nadšený a tyhle věci vůbec nedělá. Ale bohužel na nějaké moje promluvy typu „jak zahájit kontakt“ moc nereaguje. Myslím taky, že je hodně citlivý na to, když mu někdo zasahuje do osobního prostoru. Nesnáší, když se na něj tlačí dítě na prolejzačce a tak.

Tak jsem ráda, že to nevidíte jako překážku pro školku. Školka je to moc dobrá, tak věřím, že to tam nějak zvládnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
860
5.5.21 19:31

@Dobrej_tym Tak hlavně bych si ho srovnala já jako matka i když nato uz je asi pozdě. Přesně kvůli takovým dětem ty moje brečí na hřišti a ve školce. Mám dva kluky a nikdy by je nenapadlo někomu bezdůvodně ublížit 🤷‍♀️ možná mám štěstí, nevím, ale tohle chovají mi u cizích děti fakt hrozně vytaci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
419
5.5.21 19:39

@Fonty Nemyslím si, že to je moje chyba nebo že je se synem něco špatně. Ale závidím, že jste tohle nemuseli řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23997
5.5.21 19:40
@Dobrej_tym píše:

Tak ono je důležité hlavně to, abys tyhle projevy u syna korigovala ty. Co se tobě může zdát jako neškodná snaha navázat kontakt mohou jiní rodiče vidět jako bezdůvodné ubližování dětem, které s gustem řeší a dožadují se nápravy. Pokud to necháš bez odezvy, může to tvůj syn vzít tak, že je to v pořádku okopávat děti. Spíš si myslím, že moc dobře ví, že se to nedělá, pokud mu to tedy někdy někdo řekl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2299
5.5.21 19:42

Takovéhle děti jsem na hřištích a kroužcích nesnášela. Většinou k tomu byla ještě nezasahující matka, protože děti si to vyřeší samy, že ano. :roll: Moje děti zásadně neoplácely, protože ubližovat se nikomu nemá, takže jsem zasahovala já..Radím to dítě to ještě naučit, že seznámit se má jinak, než fyzickým útokem. A tvůj pocit, že to nebolí, je naprosto irelevantní. Taky bys nechtěla, aby tě někdo okopával nebo ano?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
860
5.5.21 19:47
@hanka.br. píše:
Tak ono je důležité hlavně to, abys tyhle projevy u syna korigovala ty. Co se tobě může zdát jako neškodná snaha navázat kontakt mohou jiní rodiče vidět jako bezdůvodné ubližování dětem, které s gustem řeší a dožadují se nápravy. Pokud to necháš bez odezvy, může to tvůj syn vzít tak, že je to v pořádku okopávat děti. Spíš si myslím, že moc dobře ví, že se to nedělá, pokud mu to tedy někdy někdo řekl.

Přesně, souhlas, zrovna včera na hřišti přišel cizí kluk a toho myho kopnul, protože na výzvu pojd si se mnou hrát nereagoval…ten můj utekl tak ten kluk šel a ještě mu na prolezacce dupnul na ruku. Tak jsem klukovi řekla zese to nedělá a šli jsme domů, protože můj brečel a uz si tam nechtěl hrát…a kde měl matku netuším…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3399
5.5.21 19:49

@Lil Kitkatt Mně zase vadí, když má někdo méně živé dítě a automaticky předpokládá, že jsou takové děti zlé a matky neschopné :) Ale myslím si, že být matka kliďase, klidně si to myslím taky. Takže chápu.

Příspěvek upraven 05.05.21 v 19:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3399
5.5.21 19:52

@hanka.br. Já zasahuji a vždy najdu druhou maminku, vysvětlím, co se stalo a omluvím se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat