Syn se bouchl do hlavy při pádu na zem

184
6.1.20 22:17

Syn se bouchl do hlavy při pádu na zem

Dobrý večer,
Děti už v životě pár úrazů měly( pád z gauče z malé výšky, pád z kola, skok ze zvýšené postele a pád na břicho na okraj sedačky vedle postele) vždycky následovaly výjezdy na pohotovost a rtg. Při poslední návštěvě pohotovosti asi před půl rokem jsem si řekla, že se pokusím hned nehysterčit a budu pozorovat…jenže…před 2 hodinama se náš starší pes počůral na lino v kuchyni. Hned jsem šla pro mop a vytřela to, jenže v ten moment se zatavil odvlhčovač, co v zimě máme puštený, aby udržoval určitou vlhkost v bytě a já blbec šla vylít nádržku s vodou, aby se zapnul a hned podlaha byla suchá. V ten moment, když jsem odešla na pár sekund se přiřítily do té kuchyně moje děti a samozřejmě jim ujely nohy a oba spadli. Dcera spadla dobře, syn se třískl do hlavy. Podjely mu nohy a spadl na záda. Hrozně brečel, já jsem byla v šoku, hned k němu letěla a začala ho konejšit. Zadny vytok z nosu či uší, zornice stejné. Bohužel se mu začalo chtít spát, což by nebylo nic divného i bez pádu, ale usnul moc rychle a i když ho mám v plánu budit, tak se třesu strachy. Říkal mi totiž, že ho to spíš bolí na čele. Jsem přesvědčená, že spadl dozadu a začínám přemýšlet, jestli to něco neznamená, nějaké odražení nebo tak. Synovi jsou 4 roky. Omlouvám se za delší příspěvek, ale nějaký názor by mi pomohl. Samozřejmě kdyby se mi něco nezdálo, hned jedeme na pohotovost, budu ho hlidat, ale… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

111
6.1.20 22:23

V tvé situaci bych určitě jela na pohotovost. ALE jsem matka, která má během chvíle v hlavě milion tragickych scénářů a nemohla bych usnout a v hlavě by mi znělo, že lepší j et zbytečně, než si něco celý život vyčítat :roll: vim, že holky tady ti asi poradi, ať si v klidu a neplasis :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12175
6.1.20 22:27

@BlueFox dcera když měla otřes mozku, tak také usnula hrozně rychle, po probuzení jí nefungovaly ruce ani nohy, byl to odpolední spánek, hned jsme jely do nemocnice, byly jsme tam 3 dny, podstoupila nějaká vyšetření, ale léčba žádná nebyla
být tebou bych raději jela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
6.1.20 22:28

@tmeren No, já jsem právě hodně úzkostlivá a zatím jsme vždy jeli, ale taky pořád rentgenovat hlavu…,když by to stejně krvácení do mozku asi neukázalo, spíš nějakou fisuru lebky. Určitě ho budu budit a zkoušet jak reagují zornice a on celkově. Nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34091
6.1.20 22:29
@BlueFox píše:
Dobrý večer,
Děti už v životě pár úrazů měly( pád z gauče z malé výšky, pád z kola, skok ze zvýšené postele a pád na břicho na okraj sedačky vedle postele) vždycky následovaly výjezdy na pohotovost a rtg. Při poslední návštěvě pohotovosti asi před půl rokem jsem si řekla, že se pokusím hned nehysterčit a budu pozorovat…jenže…před 2 hodinama se náš starší pes počůral na lino v kuchyni. Hned jsem šla pro mop a vytřela to, jenže v ten moment se zatavil odvlhčovač, co v zimě máme puštený, aby udržoval určitou vlhkost v bytě a já blbec šla vylít nádržku s vodou, aby se zapnul a hned podlaha byla suchá. V ten moment, když jsem odešla na pár sekund se přiřítily do té kuchyně moje děti a samozřejmě jim ujely nohy a oba spadli. Dcera spadla dobře, syn se třískl do hlavy. Podjely mu nohy a spadl na záda. Hrozně brečel, já jsem byla v šoku, hned k němu letěla a začala ho konejšit. Zadny vytok z nosu či uší, zornice stejné. Bohužel se mu začalo chtít spát, což by nebylo nic divného i bez pádu, ale usnul moc rychle a i když ho mám v plánu budit, tak se třesu strachy. Říkal mi totiž, že ho to spíš bolí na čele. Jsem přesvědčená, že spadl dozadu a začínám přemýšlet, jestli to něco neznamená, nějaké odražení nebo tak. Synovi jsou 4 roky. Omlouvám se za delší příspěvek, ale nějaký názor by mi pomohl. Samozřejmě kdyby se mi něco nezdálo, hned jedeme na pohotovost, budu ho hlidat, ale… :,(

Děti jsou celkem nerozbitný, jestli hned řval, tak otřes mozku neměl. Zvracel? Nebo se mu chtělo zvracet?
Já bych nikam nejela, ale moje dítě to není, že.

Příspěvek upraven 06.01.20 v 22:30

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
111
6.1.20 22:29
@stinga píše:
@BlueFox dcera když měla otřes mozku, tak také usnula hrozně rychle, po probuzení jí nefungovaly ruce ani nohy, byl to odpolední spánek, hned jsme jely do nemocnice, byly jsme tam 3 dny, podstoupila nějaká vyšetření, ale léčba žádná nebyla
být tebou bych raději jela

To muselo byt šílené! :oops: bych za jedno odpoledne strachy zešedivěla!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1551
6.1.20 22:35

Na brachance spadla policka s knizkama, hned zacal zvracet a trast se, dojeli do nemocnice, a zadna lecba neprobehla, prospal se tam do vecera, kontrolni rtg a poslan dom, pres vikend se z toho vykuliroval. Ja bych ani nebudila a nechala ho vyspat, jen bych kontrolovala teplotu, dech. Jak nekdo psal deti jsou fakt nerozbytny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
6.1.20 22:35

@Baba Nezvracel a ptala jsem se ho několikrát, jestli se mu nechce zvracet a prý ne. Mně je hlavně divné, proč si stěžuje na bolest hlavy na čele, když jsem přesvědčená, že upadl na týl, byla jsem v šoku, ale měla jsem pocit, že jsem ho zvedala ze zad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12175
6.1.20 22:37

@tmeren bylo to hrozné, ona chtěla jít, a nešlo to, tak se začala tak nějak plazit a padat a křičela hrůzou, jela jsem s ní v říjnu v nazouvácích s holýma nohama a v tričku, jak jsme prostě byly doma oblečené, jediné co jsem drapla, byla kartička pojišťovny,
vypadalo to jako nějaký záchvat nebo mrtvice, v nemocnici pak teprv zvracela a byla spavá unavená, ale druhý den už jí nic nebylo, naštěstí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12175
6.1.20 22:39

@tmeren a nikdy jsem netušila, že při otřesu mozku člověk - dítě ochrne, i když přechodně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.20 22:39
@Baba píše:
Děti jsou celkem nerozbitný, jestli hned řval, tak otřes mozku neměl. Zvracel? Nebo se mu chtělo zvracet?
Já bych nikam nejela, ale moje dítě to není, že.Příspěvek upraven 06.01.20 v 22:30
:palec: S dítětem jsem byla na pohotovosti jednou a to tekla krev. Takovych pádů na hlavu po uklouznutí máme za sebou neúrekom. Ale jsem zdravornik a asi i nezodpovědná matka, tohle hysterčení a vymýšlení těch nejhorších scénářů je mi cizí. Ale jak je chytře zmíněno nade mnou, mé dítě to není.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34091
6.1.20 22:41
@BlueFox píše:
@Baba Nezvracel a ptala jsem se ho několikrát, jestli se mu nechce zvracet a prý ne. Mně je hlavně divné, proč si stěžuje na bolest hlavy na čele, když jsem přesvědčená, že upadl na týl, byla jsem v šoku, ale měla jsem pocit, že jsem ho zvedala ze zad.

To ani nemusí být z té rány, ale třeba až pak z toho řevu :nevim:
Popadaných dětí sem viděla dost - palandy, z lavičky na beton, z tátových ramen, z klouzačky… a maximálně z toho byla nějaká fisura.
Nám prostřední blboun zboboval 8 betonových schodů :roll: Hned řval, tak jsme nikam nejeli. To samý s nejmladším, ten zas slítnul z schodů na rozhledně. Kolik jich bylo sem šťastně zapoměla. Matka Herodes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34091
6.1.20 22:42
@stinga píše:
@tmeren a nikdy jsem netušila, že při otřesu mozku člověk - dítě ochrne, i když přechodně

To spíš při otřesu míchy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.20 22:44

Vidím, že jsi z toho nervózní - na Tvém místě bych proto na pohotovost zavolala, popsala situaci a oni už Ti poradí, zda ho nechat vyspat a jen sledovat, nebo raději přijet..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
6.1.20 22:44

@Peggy54 To je prostě hrozně těžký. Někdy ten úraz může vypadat příšerně a nic z toho není, pak si myslíš- to nic nebude… a je to vážný. Když mu před tím půlrokem délali 3 projekce na rtg a na můj dotaz rtg sestře, že dnes jsou ty rengeny šetrné, cílené ( chtěla jsem trochu uklidnit) mi řekla, že je to omyl a není to pravda, tak jsem si řekla, že kdyby něco v budoucnu, že prostě víc vyčkám( něco jiného by bylo při okamžitých přiznacích, že je zle- bezvědomí, zvracení, zmatenost, vytok z uší,…)
Ale prostě ležím vedle něj a je mi…víte jak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama