Syn se chce odstěhovat, musím mu platit byt?

Anonymní
30.11.20 10:08

Syn se chce odstěhovat, musím mu platit byt?

Dobrý den, prosím o radu. Mám z prvního manželství syna (23 let), který bydlí s námi a studuje VŠ ve stejném městě, kde bydlíme. Jenže teď přišel s tím, že jeho otec mu zařídil byt po babičcce. Syn se toho hrozně chytl a přišel s tím, že se odstěhuje. V tom bytě není pračka ani kuchyňe, takže mi řekl, že si bude chodit prát k nám a jestli bych mu nevařila. Otec na něj posílá 4 000, ty mu budu posílat. Syn po mně chce, abych mu posílala další 4 000 já. Myslíte, že je to má povinnost?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19032
30.11.20 10:13

Ani náhodou. Resp. bych mu řekla částku, kterou mu jsem ochotná dávat. V podobné výši jako při bydlení doma. A zbytek ať si zařídí..pračku kuchyń atd.

Bydlet v bytě, když má kde být, není žádná povinnost rodičů. Pěknej vych..ánek.

Příspěvek upraven 30.11.20 v 10:16

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5508
30.11.20 10:16

Ať si najde brigádu? Tak jako to dělají ostatní..něco bych mu přispěla, ale určitě žádnej full servis, myslím, že už je dost velký aby se postaral. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14989
30.11.20 10:17

Ne, není to tvoje povinnost. Máš vyživovací povinnost na syna, ale pokud jaksi může bydlet u tebe, tak vážně není potřeba mu platit nájem, zejména kdyby si k tobě jezdil pro servis a jídlo. V okamžiku, kdy by se zcela osamostatnil a tudíž by k tobě chodil pouze na návštěvu -předem domluvenou, jídlo jen pokud by se ti chtělo a jako slušně vychovaný hoch by na návštěvu přinesl kytku a flašku, tak by měl nárok na nějkou část výživného, pokud se soustavně připravuje na budoucí povolání.

Předpokládám že v bytě po babičce bude platit jen energie, ty bys mu vyvářela a prala k tomu by měl 8000 kapesného.
Panáček si tu dospělost představuje dost jednoduše.

At si najde brigádu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16552
30.11.20 10:19

Tvl ty nechceš přispět synovi studujícímu VŠ 4 tisíce, to jsi pěkná krkavčí matka. Kdyby bydlel na koleji, tak to platíš taky. Navíc uvítej, že se chce odstřihnout, bude perspektivnější pro ženský, protož nebude maman.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2546
30.11.20 10:20

Vyživovací povinnost vůči němu samozřejmě máš a 4000,– mi přijde celkem adekvátní, pokud nejsi samoživitelka v nouzi. Platit byt a vybavovat ho mu samozřejmě nemusíš. Pokud mu budeš dávat ty 4k, tak už bych mu nefinancovala jídlo ani nic jiného. Ať si najde brigádu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25438
30.11.20 10:21

Jako že se u vás bude stravovat, prát a ještě mu budeš platit? :mrgreen: vtipný. Něco mu přispívat budeš muset, ale on by naopak měl tobě za služby a jídlo. Když chce bydlet sám, měl. by se taky otáčet sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3758
30.11.20 10:22

Tak pokud může bydlet doma, nemusíš mu platit nic ze zákona podle mě (řešila kamarádka), nicméně já bych klidně platila taky 4 tisíce, kdybych chtěla, aby se odstěhoval, ale doma bych mu rozhodně nevařila a neprala. Pokud ano, odečetla bych mu to z těch 4 tisíc. Ale záleží, jak jsi na tom s penězi. Rozhodně bych mu já osobně ale nedělala služku :D Syn je docela vtipnej: "Mami chci být samostatnej, ale budeš mi vařit a prát :lol: ". To prostě není jako kolej…, i když si to syn tak představuje asi. Tím, že studuje ve stejném městě, kde bydlí, tak smůla. Záleží prostě na tobě a jak se dohodnete…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25438
30.11.20 10:23
@pohledzdruhestrany píše:
Tvl ty nechceš přispět synovi studujícímu VŠ 4 tisíce, to jsi pěkná krkavčí matka. Kdyby bydlel na koleji, tak to platíš taky. Navíc uvítej, že se chce odstřihnout, bude perspektivnější pro ženský, protož nebude maman.

Vždyť mu bude dál vařit a prát, akorát bude mít svobodu pohybu, takže maman bude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19158
30.11.20 10:23
@Anonymní píše:
Dobrý den, prosím o radu. Mám z prvního manželství syna (23 let), který bydlí s námi a studuje VŠ ve stejném městě, kde bydlíme. Jenže teď přišel s tím, že jeho otec mu zařídil byt po babičcce. Syn se toho hrozně chytl a přišel s tím, že se odstěhuje. V tom bytě není pračka ani kuchyňe, takže mi řekl, že si bude chodit prát k nám a jestli bych mu nevařila. Otec na něj posílá 4 000, ty mu budu posílat. Syn po mně chce, abych mu posílala další 4 000 já. Myslíte, že je to má povinnost?

Vyživovací povinnost vůči němu máš, to je fakt. Pohybuje se to tak 10%-15% z tvého platu. Tak bych mu dávala tu částku, ale ponížila bych mu to o jídlo, co mu budeš kupovat, o částku na vaření a o částku na praní a žehlení (hezky suroviny, energie a hodinová mzda pro tebe). Žádné dohadování, hezky v klidu bych mu předložila plán a ať bere, nebo nechá být ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
30.11.20 10:24

Něco bych mu asi posílala, ale určitě ne 4 000. Taky záleží, kolik vyděláváš. Doma by mu nic nechybělo, jídlo, vyprané prádlo, vše by měl…takže žádný praní, žehlení, vyvařování. Chce se osamostatnit, tak ať je samostatný. To znamená, i se o sebe postarat a vydělat si na to. Takto mi přijde, že si to představuje dost jednoduše…ve finále tě to bude stát víc, než kdyby byl doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16552
30.11.20 10:26
@pikola píše:
Vždyť mu bude dál vařit a prát, akorát bude mít svobodu pohybu, takže maman bude

OK, řekl bych mu, ať si pořídí pračku a pere si a vaří, k matince jen na pozvání, ale kdyby po ní chtěl soudně výživné, ona by musela platit daleko víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16552
30.11.20 10:28
@LBureska píše:
Něco bych mu asi posílala, ale určitě ne 4 000. Taky záleží, kolik vyděláváš. Doma by mu nic nechybělo, jídlo, vyprané prádlo, vše by měl…takže žádný praní, žehlení, vyvařování. Chce se osamostatnit, tak ať je samostatný. To znamená, i se o sebe postarat a vydělat si na to. Takto mi přijde, že si to představuje dost jednoduše…ve finále tě to bude stát víc, než kdyby byl doma.

On nemá povinnost bydlet u maminky. A soudně určený výživný by bylo určitě vyšší než 4000 tisíce. Kdyby chlap měl platit na VŠ dítě alimenty jen 4 tisíce, to by tady bylo povyku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
30.11.20 10:28

Ne nic, máš rozmazleneho syna. Vetsina deti jiz od 18 si chodi po brigadach a pri tom studuje a promin v 23 by me hamba fackovala, abych po rodicich chtela penize.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
384
30.11.20 10:29

To bych mu raději sehnala pračku z druhé ruky a plotýnku na vaření a ať se stará sám. K tomu bych mu pak dávala ty 4 tisíce. Případně by si uvařit a vyprat mohl u mě, ale nákupy jídla na vaření a praní prádla by si musel obstarat sám. Byla bych ochotná mu to prádlo, když uschne, sklidit že sušáku někde na hromadu. Občas mu nechat bokem jídlo, třeba po větším víkendovém vaření, nebo bych ho o víkendech zvala na oběd. Zbytek už musí řešit sám, když chce bydlet sám. Myslím, že ve 23 letech je už na to starý dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat