Syn se dlouho nenaučil nové slovo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Faris
Stálice 96 příspěvků 29.01.19 19:49
syn se dlouho nenaučil nové slovo

Ahojky. Syn od deviti mesicu pouziva tato slova: mama, tata, dudu, neni, ne, baba, kde je (deje) ham, dej a čiči. Umi je spojovat do kratkych vet (tata neni, de je tata? atd.) Ale to je vše. Je mu rok, a zadne dalsi slovo se za celou dobu nenaucil. Vlastne vcera rekl „ano“ kdyz jsem se ho na neco zeptala. Jinak velice dobre rozumi co se po nem chce, ale neposlechne:) Jak podporit slovni zasobu? Mluvime na nej, knizky ho zatim neberou, nevydrzi u nich.
Diky za rady! :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineSue2008
Kecalka 222 příspěvků 29.01.19 20:04

Podle mě to nejde urychlit. Dceři jsme četli už v bříšku, povídala jsem si s ní, z procházek jsem se vracela s bolavou pusou (co je to? Co?). No a víc povídat začala až dost po druhém roce. Co já se naposlouchala „ona vám ještě nemluví??“. Opravdu netuším, jak bych ta slova z ní tahala násilím :nevim: . Rekla bych, že pokud ti stagnuje se slovíčky, tak se učí něco jiného. :palec:

Mia25
Kecalka 372 příspěvků 29.01.19 20:13

Promin ale proboha co chceš po ročním dítěti? Myslím, že je spousta dětí v jeho věku co neumí ani to co jsi napsala… Mě se dcerka rozpovídala až po roce a půl. Teď ji budou tři a pusu nezavře od rána do večera :)

Kenibor
Nováček 5 příspěvků 29.01.19 20:16

@Mia25 úplně si říkám to samé, myslela jsem, že je to vtip.. Můj syn v 16 měsících neřekne skoro ani jedno slovo, natož aby mluvil ve větách.. Doufám, že se rozmluvi, pořád čteme, mluvíme na něho, ale zatím nic.. Tak uvidím kdy se dočkám :)

Tejule
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 29.01.19 20:17

Buď ráda, že tak hezky povídá, todle dokáže málokteré dítě… To že umí dělat věty, je úplně boží, to můj 18 m syn nedává ani omylem… Tak se hod do klidu a přestaň ho buzerovat a pozorovat ho :wink:

Medičkaa
Kecalka 263 příspěvků 11 inzerátů 29.01.19 20:18

8o to jako uměl tohle všechno v 9 měsících??? 8o tak takhle daleko náš synátor opravdu není a to jsem měla pocit jaký je šikovný… No každopádně bych na něj netlačila, myslím že toho umí spoustu

Payus
Kecalka 424 příspěvků 29.01.19 20:21
@Sue2008 píše:
Podle mě to nejde urychlit. Dceři jsme četli už v bříšku, povídala jsem si s ní, z procházek jsem se vracela s bolavou pusou (co je to? Co?). No a víc povídat začala až dost po druhém roce. Co já se naposlouchala „ona vám ještě nemluví??“. Opravdu netuším, jak bych ta slova z ní tahala násilím :nevim: . Rekla bych, že pokud ti stagnuje se slovíčky, tak se učí něco jiného. :palec:

Pekne receno :)

Pocahonta
Kecalka 321 příspěvků 29.01.19 20:39

Musím si trochu rýpnout, mám někdy pocit, že spousta mamin si představuje, že když se dítě narodí, tak maximálně do roku dítěte musí umět konkrétní slova (úplně nejlépe je spojovat do vět), být odplenkované a chodit už po dvou (ne li skoro běhat). Bože (teď to jméno neberu nadarmo), jak můžete na ty děti takhle ve všem spěchat? Každé dítě má své tempo a samo se rozhodne, co kdy začne… Zakladatelko, buď ráda, že tvoje dítě v devíti měsících alespoň řekne nějaká slova!!!

Kecalka 222 příspěvků 29.01.19 20:49

@Pocahonta maminy by to asi i přežily, ale co babičky, tetičky, kámošky a bezdětné známé (omlouvám se světlým výjimkám). Přece Vašek od vedle už to všechno daaaaavno umí. A to nemluvím o některých supermatkach tady na emiminu. :cert: Je někdy těžké se dopátrat relevantní informace :nevim:

Pocahonta
Kecalka 321 příspěvků 29.01.19 21:08
@Sue2008 píše:
@Pocahonta maminy by to asi i přežily, ale co babičky, tetičky, kámošky a bezdětné známé (omlouvám se světlým výjimkám). Přece Vašek od vedle už to všechno daaaaavno umí. A to nemluvím o některých supermatkach tady na emiminu. :cert: Je někdy těžké se dopátrat relevantní informace :nevim:

V mém okolí to ale hlavně řeší maminy a konkrétně prvorodičky… Ono se snadno řekne nesrovnávat, kord v dnešní době, kdy se s dětmi chodí cvičit, do heren a tak. Ale některé nároky mamin mi přijdou opravdu přehnané…

Kecalka 222 příspěvků 29.01.19 21:16

@Pocahonta vidíš, a mě pomlouvala moje bezdětná švagrová, právě že dcerka nemluví :nevim: . A mamky spíš své dětičky omlouvaji. Ale asi je to případ od případu. A co si budeme nalhávat, málokdo je si ochotný přiznat, že některé věci prostě neovlivní.

Faris
Stálice 96 příspěvků 29.01.19 21:52

@Pocahonta prosim, precti si jeste jednou, na co se ptam. Syn se mezi 9-12 mesici nenaucil nic DALSIHO. V 9 mesicich mi samozrejme prisel sikovny, ale za tri mesice zadne nove slovo. O to mi jde.

Faris
Stálice 96 příspěvků 29.01.19 21:53

@Sue2008 Diky za normalni reakci. Tady zensky neumi cist, ty jedina jsi pochopila na co se ptam:)))

Faris
Stálice 96 příspěvků 29.01.19 21:55

Fakt umel, delal paci paci strasne brzo a jak je veliky a podobne hry..jenze tim to nejak skoncilo:))mezitim se teda naucil chodit, no..:) tak mozna mozecek zavaril timhle a na nova slova neni misto.

Pocahonta
Kecalka 321 příspěvků 29.01.19 22:18
@Faris píše:
@Pocahonta prosim, precti si jeste jednou, na co se ptam. Syn se mezi 9-12 mesici nenaucil nic DALSIHO. V 9 mesicich mi samozrejme prisel sikovny, ale za tri mesice zadne nove slovo. O to mi jde.

Nejsem konfliktní typ, ale musím reagovat. Číst umím, ale přijde mi, že spousta mamin nepoužívá selský rozum… Apropó, když jsme u toho rýpání, ty by sis měla osvěžit diakritiku:-) Ok, tvůj syn v 9 měsících uměl cca 10 slov, takže co by tě dále uspokojilo (během těch tří dalších měsíců) - 1 či více (kolik?) nových slov za den, týden… Musím tě zklamat, takhle to v reálu opravdu nefunguje (samozřejmě můžou existovat výjimky). Prostě se začal vyvíjet v jiné oblasti (to si na začátku nepsala, že se mezitím naučil chodit). Takže teď se třeba začne opět vyvíjet komunikační sféra, a nebo také na delší dobu ne. Mě spíše vytočilo to, jak si příspěvek napsala - kopíruji z tvého příspěvku: „Umi je spojovat do kratkych vet (tata neni, de je tata? atd.) Ale to je vše“. Vyznělo to, jako by ti to bylo málo!!!
Nechci se hádat takhle na noc, musíš se smířit s tím, že některé věci se ovlivnit prostě nedají. Hlavně ať je synátor i ty spokojený.

Příspěvek upraven 29.01.19 v 22:24

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >