Syn se stále plazí a neleze po čtyřech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Erinye
Kecalka 333 příspěvků 25.11.17 09:52
Syn se stále plazí a neleze po čtyřech

Ahoj holky, prosím o radu a zkušenost :-)

Mám skoro 8 měsíčního syna, který je vývojově jako drak. Pásl koníčky uz v porodnici, ze zad na bříško šel ve třech měsícich, postavil se v sedmi a plazí se asi od 4. No jenže se furt plazí, a to už dost rychle, ale nechce lézt po čtyřech. Na nozickach peruje tak od pěti měsíců a vypadá to, ze brzy bude sedet. Jen nevím, jestli mu neublíží to, ze spravne neleze..on se proste plazí nonstop po celem byte, ale ze by chtel lezt…

Mela jste to nektera, take tak?

Dekuji..

Přečtěte si článek: Miminko 8 měsíců: Klubou se první zoubky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

hanaross
Kecalka 151 příspěvků 1 inzerát 25.11.17 09:57

Ani jedno moje dítě nelezlo po čtyřech taky se hlavně plazili, ale pak začaly hned chodit, no a dnes jsou z nich sportovci, jeden hokejista a dcera děla sebeobranu kde je důležitá i gymnastika, na vývoji je to nijak nepoznamenalo

Martis83
Ukecaná baba ;) 1620 příspěvků 25.11.17 10:01

@Erinye a jaký máte podlahy? Pokud máte všude hladké povrchy jako dlažbu, vinyl, plovoucí podlahy, tak ty kloužou a líp se na nich plazí než leze. Fajn je aspoň v jedné místnosti koberec.

Erinye
Kecalka 333 příspěvků 25.11.17 10:01

@hanaross děkuju!

Hazentla
Zasloužilá kecalka 995 příspěvků 25.11.17 10:02

Ahoj, dítě které nelezlo jsem byla já :D Znám to pochopitelně jen z vyprávění. Naši už taky měli trochu obavy, v devíti měsících jsem vůbec nelezla. A pak, jednoho dne jsem se spíďalila mámě z klína a rovnou do chůze za ruce :palec:

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1921 příspěvků 25.11.17 10:02

@Erinye jo, první syn byl na tom dost podobne. Lézt po 4 začal během 9.mesice…mozna koncem osmého začínal perovat…bud v klidu, jeste ma času dost, on se rozleze ;)

Uživatel je onlineHelileli
Závislačka 3039 příspěvků 25.11.17 10:04

Moje děti se plazily, možná i kvůli všudypřítomným plovoucím podlahám. Po čtyřech lezly až v době, kdy obcházely nábytek. Jeden ze synů ani po roce ještě neseděl, pak si velmi vratce sednul, mozek to vyhodnotil, že jako chyba, pak začal lézt po čtyřech asi měsíc či dva a pak teprve začal využívat sed, když měl střed těla pořádně zpevněný.
Já myslím, že pokud se dítě vyvíjí stabilním tempem, nechává se mu dostatek prostoru pro samostatný pohyb a nekazí se choditky, hopsatky, voděním za ruce na opičku, tak si na to všechno přijde samo v souladu se svým tělem.

Tunrida
Hvězda diskuse 48017 příspěvků 25.11.17 10:04

Však v pohodě. Piluje plazení, peruje, přijde i to lezení. Však je mu teprve 8 měsíců, nic mu neutíká.

Uživatel je onlinezudina
Ukecaná baba ;) 2223 příspěvků 25.11.17 10:05
@Erinye píše:
Ahoj holky, prosím o radu a zkušenost :-)

Mám skoro 8 měsíčního syna, který je vývojově jako drak. Pásl koníčky uz v porodnici, ze zad na bříško šel ve třech měsícich, postavil se v sedmi a plazí se asi od 4. No jenže se furt plazí, a to už dost rychle, ale nechce lézt po čtyřech. Na nozickach peruje tak od pěti měsíců a vypadá to, ze brzy bude sedet. Jen nevím, jestli mu neublíží to, ze spravne neleze..on se proste plazí nonstop po celem byte, ale ze by chtel lezt…

Mela jste to nektera, take tak?

Dekuji..

Pasl konicky uz v porodnici? 8o

Erinye
Kecalka 333 příspěvků 25.11.17 10:09

@zudina Jj, uz drzel hlavu, doktori se na nej chodili divat :)

Erinye
Kecalka 333 příspěvků 25.11.17 10:09

Mame vinyl, tak je to asi i tim…

Hadumi
Extra třída :D 13557 příspěvků 25.11.17 10:16

Syn se plazí od 5m. a plazil se tak dalších 5m.!, tak 14 dní víc leze, než se plazí. Plazí se symetricky? Jinak my chodíme na rhb a cvičiteka říkala, že v nekobercových bytech to dětem trvá déle. Od jeho cca 7m. mi říkala, už brzy poleze a trvalo mu to :lol:

vin
Ukecaná baba ;) 1303 příspěvků 25.11.17 10:18

.

Příspěvek upraven 26.11.17 v 10:00

iva.kar
Stálice 58 příspěvků 25.11.17 10:18

Určitě bych mu pořídila koberec - takový ten dětský… měla jsem to u dcerky taky tak a hodně jsem se snažila jí pomáhat, aby na to přišla, protože lezení je hodně důležité a mnohem zdravější pohyb než plazení… je dobré nechávat je „lézt“ v prostředí, kde mají překážky - takže na koberci/na zajištěné posteli atd. jim naházet polštářky, plyšáky a tak a ony tím, jak se plazí, jsou nuceni se jakoby zvedat… dobré je také dávat mu pod bříško overball, když se plazí… ale tu podlahu bych pořešila určitě :palec: :mavam:

xeva
Kecalka 108 příspěvků 25.11.17 10:20

Má čas. Pokud péruje a vypadá to, že si sedne, tak bych tipla, že nejpozději za měsíc poleze. Zatím je pro něj výhodnější plazení. :)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >