Syn si našel slečnu z dětského domova. Vadilo by vám to?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
16.10.21 21:33

Syn si našel slečnu z dětského domova, vadilo by Vám to?

Holky a kluci, ráda bych znala názory co nejvíce z vás, jestli by vám vadilo, že si vaše čerstvě dospělé dítě najde protějšek z dětského domova. Já z toho popravdě nadšená nejsem, možná mám předsudky k takovým dětem, ale musím přiznat, že mi to vadí i když se snažím to nedávat najevo. Překvapila mě ale reakce kamarádky, které jsem se chtěla vypovídat, ta mi skoro vynadala a že to přeháním. Manžela to nechává úplně klidným, říká, ať to neřeším, že uvidíme časem, jestli jim to vůbec vydrží, vzhledem k věku pravděpodobně ne, ale mě to stejně není jedno i když si uvědomuji, že to není správně a stydím se. O to víc, po reakcích manžela i kamarádky. Tak by mě zajímalo, jak to vidí ostatní, jestli byste měli podobné pocity nebo se spíše přikláníte na stranu manžela a kamarádky?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2430
16.10.21 21:35

Jde přece o to jaká ta holka je, že neměla štěstí na rodinu přece neznamená, že musí být špatná :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1615

Ja bych asi naopak ji chtela vynahradit to, co nema…rodinu. Co ti jako vadi? Vzdyt za to nemuze, ze se ji rodice vzdali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1671

Vzhledem k věku jim to asi opravdu nevydrží, tak se nemusíš bát, že ti podřadná slečna z děcáku naruší tvou dokonalou rodinu.

Já jsem taky byla v děcáku, btw ;) A nepřijdu si kvůli tomu horší než ty nebo tvůj syn.

Příspěvek upraven 16.10.21 v 21:43

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1982
16.10.21 21:36

Za mě lepší z děcáku než třeba potetovanou, silnou kuřačku, se zelenou hlavou, piercingem všude nebo o deset let starší s děckem. Už si ji viděla, mluvila si s ní?
Neměj předsudky dopředu, za to, že je z dětského domova, přece nemůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12039
16.10.21 21:37

Ano, styd se. Ona za to odkud pochází nemůže. Může být daleko líp vychovana jak nějakej rozmazlenej spratek co má doma první poslední.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
11640
16.10.21 21:39
@Anonymní píše:
Holky a kluci, ráda bych znala názory co nejvíce z vás, jestli by vám vadilo, že si vaše čerstvě dospělé dítě najde protějšek z dětského domova. Já z toho popravdě nadšená nejsem, možná mám předsudky k takovým dětem, ale musím přiznat, že mi to vadí i když se snažím to nedávat najevo. Překvapila mě ale reakce kamarádky, které jsem se chtěla vypovídat, ta mi skoro vynadala a že to přeháním. Manžela to nechává úplně klidným, říká, ať to neřeším, že uvidíme časem, jestli jim to vůbec vydrží, vzhledem k věku pravděpodobně ne, ale mě to stejně není jedno i když si uvědomuji, že to není správně a stydím se. O to víc, po reakcích manžela i kamarádky. Tak by mě zajímalo, jak to vidí ostatní, jestli byste měli podobné pocity nebo se spíše přikláníte na stranu manžela a kamarádky?

To máš těžký. Děcka z DD si nesou spoustu traumat z původních rodin a k tomu spoustu špatných návyku a nezažitých rodinných stereotypů z umělého prostředí, kterým DD bezesporu je. nemají to snadné, to ani omylem.

Přesto jsem spíš na straně tvého muže a kamarádky, byť rozumím tvým obavám. Dej jim šanci, koneckonců, jak se zabejčíš a začneš jít proti nim, spíš je utvrdíš ve vztahu a navíc si znepřátelíš syna.

Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65347
16.10.21 21:44

Synův život. Nemáš se do toho plést :think: osobně bych spíš řešila, zda je spokojený :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7264
16.10.21 21:45

No a jaká ta holka je? Bílá nebo romka? Co má za školu? Jakou má povahu? Co její rodiče? Co si prožila a má za sebou?
Ty ses zacyklila na tom, že je z děcáku a ostatní věci o ní tě nezajímají?
Kamarádka má tátu z děcáku a je to skvělý chlap, s její mámou je už 40 let, má VŠ, dobrou práci, postavili si hezký dům a žijí si dost spokojeně. Zdá se mi, že on si daleko víc váží, toho co má - zázemí a rodiny.

Příspěvek upraven 16.10.21 v 21:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1671
16.10.21 21:46
@SAJ píše:
To máš těžký. Děcka z DD si nesou spoustu traumat z původních rodin a k tomu spoustu špatných návyku a nezažitých rodinných stereotypů z umělého prostředí, kterým DD bezesporu je. nemají to snadné, to ani omylem.

Přesto jsem spíš na straně tvého muže a kamarádky, byť rozumím tvým obavám. Dej jim šanci, koneckonců, jak se zabejčíš a začneš jít proti nim, spíš je utvrdíš ve vztahu a navíc si znepřátelíš syna.

Držím palce!

V tom máš naprostou pravdu, ale co vidím kolem sebe, tak minimálně půlka lidí si traumata a absenci zdravých vzorů nese i z rodin, takže to už máš nakonec jedno, jestli je dítě vysloveně z děcáku, nebo jen z rodiny, kde otec potají chlastá, nebo kde se všechny konflikty řeší tichou domácností, nebo kde je láska k dětem jen za výkon, atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22567

Jo, mě by to taky vadilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65347
@Netopýr1 píše:
Za mě lepší z děcáku než třeba potetovanou, silnou kuřačku, se zelenou hlavou, piercingem všude nebo o deset let starší s děckem. Už si ji viděla, mluvila si s ní?
Neměj předsudky dopředu, za to, že je z dětského domova, přece nemůže.

Skoro se bojím, páč v tom popisu s vidím na 99 procent :think: :lol: ještě, že nebalim mladé Kluky :mrgreen: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20353
@Lenka76 píše:
Ja bych asi naopak ji chtela vynahradit to, co nema…rodinu. Co ti jako vadi? Vzdyt za to nemuze, ze se ji rodice vzdali.

A jen ji nech, synaček si nakonec vezme za ženu nějakou mamanku a tady paní tchyně ještě bude se slzou oku vzpomínat :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26402
16.10.21 21:47

Záleží jaká holka je, třeba je úplně v pohodě. Ale takové automatické předsudky jsou hnus, ty lidi už to tak v životě nemají snadné a když už si najde nějakou „rodinu“ ve formě partnera, tak ji ještě odsoudí potenciální tchyne, kvůli tomu, že se na ni kdysi vykašlala její rodina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54284
16.10.21 21:47
@Anonymní píše:

A už si slečnu viděla? Zase syn nebude mít tchyni :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat