Syn (skoro 3 roky) se začal počůrávat

Anonymní
19.2.21 10:02

Syn (skoro 3 roky) se začal počůrávat

Hezký den,

potřebuji radu, neboť už nevím, jak dál.

Syn, který brzy bude mít 3. narozeniny, cca už třičtvrtě roku bez plen přes den i přes noc, se poslední týden začal počůrávat. Včera jsme byli u pediatra, manžel diabetik s dědičnou zátěží diabetu v rodině), zda to nemůže souviset, případně zda nemůže mít zánět. Vyšetřena moč, hladina cukru, vše ok.

Čeká ho nástup do školky. O školce si povídáme už poměrně dlouho, ví, že tam bude chodit, jak to bude probíhat, co tam budou dělat… je dost bystrý, upovídaný. Mluvíme o tom, posazuji ho častěji na nočník, motivuji ho. Nic nepomáhá.

Žádná změna u nás nenastala, žádný stres nic takového. Jsme poměrně dost kontaktní rodina, hrajeme si spolu, vše se snažíme řešit v klidu.

Nemáte někdo zkušenost? Co Vám pomohlo?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1763
19.2.21 10:17

Jak moc a kdy se počůrává? Nemohl jen prochladnout? Nám se teď v noci dvakrát počůrala 4,5 letá dcera a připisuji to nízkým teplotám a saňkování (nestalo se už víc jak půl rok, nestěžovala si na bolest, nic a už zase je všechno ok).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
560
19.2.21 10:49

A nemá nervy že školky? Moje dcera při povídání o nástupu do jesli plakala po dobu 14 dnů a pak týden v jeslich ještě. Ale tehdy nosila plenky. I to seznámení s budoucí situaci je pro dítě změna…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 10:53
@Sue2008 píše:
Jak moc a kdy se počůrává? Nemohl jen prochladnout? Nám se teď v noci dvakrát počůrala 4,5 letá dcera a připisuji to nízkým teplotám a saňkování (nestalo se už víc jak půl rok, nestěžovala si na bolest, nic a už zase je všechno ok).

Moc děkuji za odpověď. Počůrá se jenom přes den. Sedne si na nočník, vyčůrá se a do deseti min. se počůrá znovu do tepláčků. Dnes od rána už 4×.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 11:03
@PETRAKIM píše:
A nemá nervy že školky? Moje dcera při povídání o nástupu do jesli plakala po dobu 14 dnů a pak týden v jeslich ještě. Ale tehdy nosila plenky. I to seznámení s budoucí situaci je pro dítě změna…

I nad tím přemýšlím. Povídáme si o školce už cca rok, kdy jsme chodili jednou týdně na odpol., určené pro neškolkové děti. Moc se mu tam líbilo. Takže info, že půjde do školky, pro něho není úplně novinka. Není úplně nutné, aby nastoupil teď. Když se ho zeptám, zda tam chce chodit, tak je nadšenej, že ano. Mluví o tom, co budou dělat… já už prostě nevím :(.

• Citovat
  • Nahlásit
3549
19.2.21 11:10
@Anonymní píše:
I nad tím přemýšlím. Povídáme si o školce už cca rok, kdy jsme chodili jednou týdně na odpol., určené pro neškolkové děti. Moc se mu tam líbilo. Takže info, že půjde do školky, pro něho není úplně novinka. Není úplně nutné, aby nastoupil teď. Když se ho zeptám, zda tam chce chodit, tak je nadšenej, že ano. Mluví o tom, co budou dělat… já už prostě nevím :(.

nedseny byt muze a zaroven se unvnitr muze i bat - nove prostredi, nebude s mamou… Me se naposledy pocural tak ve 2 letech a ted nedavno a to ma zrovna 2 a trictvrte. Vubec jsem to nepochopila. Sam rekl promin mamo, priste uz to neudelam. A to ho zadne zmeny ani pripava na skolku neceka, chodi uz rok a pul do jesli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
371
19.2.21 11:42

U nás se to opakovalo u všech dcer. Normálně odplenkované dítě mělo třeba týden -čtrnáct dní nehody. A pak byl vždy nějaký skok ve vývinu. Laicky bych řekla, že mozek se učil něco nového a na čůrání mu nezbyla kapacita. U každé to proběhlo tak 3×. Ale je to jen osobní názor. A vždy to bez zásahu přešlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17415
19.2.21 12:08

Buď je nastydlý, nebo prostě zpracovává nějaké nové vjemy a na nočník mu nezbývá kapacita. Neplaš, dej tomu ještě čas, myslím, že za 14 dní bude po problému :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2079
19.2.21 13:52

U nás se stalo před nástupem do školky to samé a i ve stejném věku malého. Kluk byl od necelých 2 let bez plen bez nehod. A pak přibližně v těch 3 letech se začal pocuravat. Denně, někdy i vícekrát za den. Pak byly zase pár dnů klid a zase na novo. Ve stresu mi nepřišel, do školky se těšil. Řešila jsem to s dětskou. Dělala se rozbor moči. Pak se přidal problém i se stolicí. Takže se řešilo i to. Každopádně ve 3,5 letech nastoupil do školky a úplně první nehodu ve školce měl až minulý týden po skoro 1,5 roce, co tam chodí :) Doma se pocurava teda pořád pravidelně, ikdyž už ne denně, ale alespoň jednou do týdne, spíše 2×, se “povede” :roll: Počurá se vždy durch. Někdy i v posteli. Když se ho ptám proč to dělá, tak říká, že neví. :think: Brzy mu bude 5 let a já už s tím nějak rezignovala. Řešila jsem to s dětskou ještě několikrát, ale po zdravotní stránce je v pořádku a tak to prý nemám řešit, že z toho vyroste. Naštěstí ve školce chodí vzorně na záchod, za což jsem šťastná, protože jsem měla hrůzu, že mi ho kvůli tomu vrátí domů :lol: A doma už jsem se s tím tak nějak smířila :nevim: Snad to nebude trvat dlouho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat