Syn skoro čtyři roky nemluví o minulosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
stana333
Povídálka 45 příspěvků 19.07.18 15:01
Syn skoro čtyři roky nemluvi o minulosti

Zdravím, syn skoro čtyři roky. Mluvi někdy v první někdy v druhé osobě. Když něco potřebuje, tak si o to umi říct celou větou. Ale zdá se mi, ze jsou to dost strojené věty jako například. Maminko, sundáš mi vak. Maminko, dáš mě do vaku. Já si dám chlebíček. Maminko, prineseš mi nové piti. Když mu řeknu, aby mi něco podal, tak mi to podá. Když se zeptám, kde je tatínek, rak odpovi. Když se zeptam co se děje na obrázku odpoví. Zeptám se, když přijde od babičky, co dělali. Neodpoví nebo řekne nějakou úplnou blbost nebo vysekne text z pohádky nebo písničku, jako by byl mimo. Je tohle normalni???

Reakce:
selia
Ukecaná baba ;) 2064 příspěvků 19.07.18 15:13

@stana333 je. :D

brumi
Kelišová 6617 příspěvků 19.07.18 15:44

@stana333 je a úplně :), malej má 4 v říjnu dodnes mluví v různých pádech skloňování není vůbec jeho kámoš, říká taky kolikrát úplně blbosti, i mu ještě hodně často ujede a řekne o sobě v ženském pádě,skáče z tématu do tématu, než dořekne jednu věc stihne další tři úplně mimo :D , ale je to normální straší dcery byly to samé :)

stonožka12
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 2 inzeráty 19.07.18 20:58

Je to úplně normální, děti v tomhle věku neumí rozpoznat časové roviny v minulosti, takže klidně popletou co bylo včera a co před půl rokem. Spousta mladších školkových dětí nedokáže popsat, co ten den dělalo. U nás ve školce to procvičují tak, že přečtou pohádku, a pak děti musí vzpomínat, co se četlo. Ale naskočí to až tak u předškoláků.

Jahudka82
Závislačka 2607 příspěvků 7 inzerátů 19.07.18 21:05

@stonožka12 Jj, presne jako nas skoro-predskolak :mavam: O udalosti, ktera se stala treba pred tydnem, rekne jeste ted v cerstvych peti letech, ze vcera apod. A obcas nas odbourava hlaskama typu „Vis, dedo, to se nekdy stava…i mne se to stane“ :lol: :lol:

Stellanovim
Povídálka 18 příspěvků 21.07.18 16:08
@Jahudka82 píše:
@stonožka12 Jj, presne jako nas skoro-predskolak :mavam: O udalosti, ktera se stala treba pred tydnem, rekne jeste ted v cerstvych peti letech, ze vcera apod. A obcas nas odbourava hlaskama typu „Vis, dedo, to se nekdy stava…i mne se to stane“ :lol: :lol:
:mrgreen: :lol: :potlesk:
brumi
Kelišová 6617 příspěvků 22.07.18 07:02

@Stellanovim jj to dítka umí super, když měla prostřední 3 skákali se starší na posteli, samo že praskla, já pěnila a malá mi úplně v klidu říká" mami klid, bude tě zase bolet hlava, však se to opraví"

Stellanovim
Povídálka 18 příspěvků 25.07.18 15:38

@brumi
Když byl můj táta s tetou malí, tak málem utrhli lustr a ještě na něm visela igelitka a babičce řekli, že šli nakupovat. :mrgreen: :lol: :palec:

stana333
Povídálka 45 příspěvků 26.07.18 10:26

Hezký :-). Mame problém s ano a ne. Když se zeptám, jestli něco nechce, tak odpoví celou větou a když mu řeknu, aby odpověděl ano nebo ne, tak řekne řekni ano nebo ne… Když vím, že ano a odpovídá celou větou, tak mu řeknu řekni ano a on odpoví řekni ano.....co s tim?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Koptashow, na kterou byla radost se dívat: Václav Kopta Lvy zvládl skvěle

Jeho televizní pořad Koptashow, v němž slíbil odhalovat nejrůznější tajemství... číst dále >