Syn usne a najedou lapá po dechu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Maky.p
Generální žvanilka 24801 příspěvků 28.09.14 13:44
Syn usne a najedou "lapá" po dechu

Ahoj ženy,

nemáte některá zkušenost, co by to mohlo být?

Stalo se to dvakrát a netuším, čím to může být. Teď v poobědovém spaní opět a tak to popíšu.

Dala jsem syna 15m spát, hezky usnul, v klidu, neplakal. Šla jsem si naložit oběd na talíř a jak si sednu, slyším hekání. Letím k synovi, ten klečí v postýlce a jakoby lapá po dechu. Sáhla jsem na něho a hned se uklidnil. Položila jsem ho na bok a okamžitě zase usnul.. Minule se to stalo v autě, usnul v autosedačce a za chvíli zase heknul a asi lapal po vzduchu. Tehdá jsem seděla vedle něj vzadu, jen co jsem se ho dotkla a udělala šššš, tak se uklidnil a spinkal dál. Stane se to většinou chvíli po usnutí a nevím, čím to může být. Nachlazený byl, četla jsem něco o zvětšené nosní mandli, ale nevím no, nejvíc mi přijde, že by se mu zdál škaredý sen a takto ho to „vyplašilo“, je to možné?

Tyto dvě příhody byly cca po měsíci dvou, takže jsem to nijak neřešila, ale teď už o tom řeknu dr. Jen by mě zajímalo, jestli s tím některá nemáte zkušenost. Ať tam neletíme a není to ze špatných snů.. :nevim:

Edit: Připisuji, že se rozhodně nijak nedusil, jen tak zvláštně zahekal, že mi to připadlo jak lapání..

Příspěvek upraven 28.09.14 v 16:08

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lampicka11
Závislačka 3581 příspěvků 2 inzeráty 28.09.14 13:56

@Maky.p jela bych okamžitě k dr!

Haňule1
Ukecaná baba ;) 1039 příspěvků 28.09.14 14:01

Podle mě za to může velká nosní mandle. Taky jsme to měli. Teď jí máme 2měsíce venku a je klid.

Maky.p
Generální žvanilka 24801 příspěvků 28.09.14 14:06

Dr. to řeknu, to jsem psala, ale úplně akutní mi to nepřijde. Spíš se přikláním k tomu, že se vylekal snem, ale raději se ptám i na zkušenosti ostatních.

@Haňule1 - může být velká nosní mandle u tak malého dítěte? :think: No, když si to vlastně vezmu, tak já byla na trhání cca ve dvou letech, ale syn ještě nemá ani rok a půl..

Příspěvek upraven 28.09.14 v 14:24

luciekal
Echt Kelišová 8022 příspěvků 28.09.14 14:12

Okamzite k lekari.
Vypada to na spankove apnoe?

luciekal
Echt Kelišová 8022 příspěvků 28.09.14 14:14

@Maky.p neprijde ti to akutni?
Kdyz uz je to opakovane?
Az se ti dite udusi pak si reknes ze je lepsi jit kvuli blbosti nrz to odkladat.
Ale he to tca vec tve dite

Maky.p
Generální žvanilka 24801 příspěvků 28.09.14 14:15

@luciekal - spánkové apnoe? Zkusím si o tom pohledat :palec: K lékaři půjdeme.

Maky.p
Generální žvanilka 24801 příspěvků 28.09.14 14:16
@luciekal píše:
@Maky.p neprijde ti to akutni?
Kdyz uz je to opakovane?
Az se ti dite udusi pak si reknes ze je lepsi jit kvuli blbosti nrz to odkladat.
Ale he to tca vec tve dite

Hele klid, tohle nebylo dušení. Opravdu to vypadalo, jako by se něčeho vylekal a zalapal po dechu.

luciekal
Echt Kelišová 8022 příspěvků 28.09.14 14:21

@Maky.p kdyz poskytujes prvni pomoc tak i lapave dechy jsou priznakem kdy kdy ji zahajit.

Maky.p
Generální žvanilka 24801 příspěvků 28.09.14 14:24

@luciekal - to chápu, ale tohle bylo takové jiné. Jako když se něčeho leknu a zrovna mi foukne vítr do obličeje. To asi není zrovna lapání po dechu, ale jakoby lokání nebo jak to napsat :think:

luciekal
Echt Kelišová 8022 příspěvků 28.09.14 14:26

@Maky.p kdyz je to opakovane?
Nevim nerozumim tomu co to vlastne bylo.

Maky.p
Generální žvanilka 24801 příspěvků 28.09.14 14:30

@luciekal - stalo se to podruhé během cca dvou měsíců. K dr. samozřejmě půjdeme, to jsem psala hned v úvodu.

Maky.p
Generální žvanilka 24801 příspěvků 28.09.14 14:43

Nejspíš to ale bude opravdu od rýmy, syn se teď vzbudil a má úplně ucpaný nos :? Ale k dr. s ním i tak půjdu, pro jistotu..

BohunkaP
Extra třída :D 14970 příspěvků 28.09.14 16:49

@Maky.p, myslím, že už sis odpověděla sama, tímhle se to vysvětluje - i dospělý při ucpaném nose špatně dýchá, Ty ses nikdy nevzbudila s pocitem, že se nemůžeš nadechnout, protože máš plný nos? Špatně se mu dýchalo kvůli rýmě, tím měl nekvalitní spánek… Potvrzuje to i ten první případ, kdy k tomu došlo - v autosedačce je dítě v poloze, kdy dýchá jinak, než je zvyklé - protože je v nezvyklé poloze, jakoby přikrčené, ty dýchací cesty se trochu zúží. Dcera tolik ne, ale speciálně syn mi tohle v autosedačce občas dělává dodnes, nemá ještě tu největší, v té to u dcery přestalo okamžitě.

@luciekal, přestaň šířit paniku, kde k ní není důvod :roll: Dvakrát za dva měsíce se dítě probudí s lapnutím po dechu a už tady šílíš o jeho udušení.

Haňule1
Ukecaná baba ;) 1039 příspěvků 28.09.14 18:23

Taky si myslím, že za to může rýma. Kamarádky dcerka byla na vyndání nosní mandle v 1,5roce a měla jí prý hroznou takže je to určitě možné… Je to přesně příznak ucpaného nosu:-( Řekl mi to i doktor. Já měla vždy pocit, že vynechá s dechem a pak začne lapat..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Koptashow, na kterou byla radost se dívat: Václav Kopta Lvy zvládl skvěle

Jeho televizní pořad Koptashow, v němž slíbil odhalovat nejrůznější tajemství... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >