Syn v 17,5 měsících opakuje jen jednu slabiku

Anonymní
1.11.20 08:42

Syn v 17,5 měsících opakuje jen jednu slabiku

Ahoj, prosím o radu. Psala jsem tento problém na Facebooku v jedné skupině a část lidí mi tam napsalo, že je to ještě OK a část lidí, že se mám obrátit na lékaře. Nevim tedy, co si z toho vzít :(

Dobrý den, syn 17,5 měsíců, nedokáže některé věci, které by asi už měl. Nerika vůbec žádná slova, pouze “ko”, jako kocka, ale protože kromě k asi neumí zadnou jinou hlásku vyslovit, říká ko na všechno. Ukazuje na věci a chce, abych mu řekla, jak se to jmenuje, ale když řeknu třeba pes, “zopakuje” zase ko a ještě ceka na pochvalu, smeje se a je na sebe zjevně pyšný, ze to po mne dokázal “zopakovat”. Zkoušela jsem vše, tisíckrát za den mu opakuji různá slova, protože porad na něco ukazuje i 10× za sebou na tutéž věc, ale zůstává porad jen u ko. Kromě toho dokáže říct jen “am am”, jako hamham, když chce jist. Nevím, v cem je problém.
Ani neumí žádné zvíře, jak dela, ani se to nepokouší napodobit.

Druhá věc je, ze vůbec nezvládá vkladacky, i když se nahodou trefí, tak nepochopi princip, a to už si s tím hraje 2 mesice a stále mu to ukazujeme.

Jinak mi přišel vždy šikovný, od 12m chodí, hodně rozumí.
Je to ještě v normě? A jak jej podpořit?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29691
1.11.20 08:50
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o radu. Psala jsem tento problém na Facebooku v jedné skupině a část lidí mi tam napsalo, že je to ještě OK a část lidí, že se mám obrátit na lékaře. Nevim tedy, co si z toho vzít :(

Dobrý den, syn 17,5 měsíců, nedokáže některé věci, které by asi už měl. Nerika vůbec žádná slova, pouze “ko”, jako kocka, ale protože kromě k asi neumí zadnou jinou hlásku vyslovit, říká ko na všechno. Ukazuje na věci a chce, abych mu řekla, jak se to jmenuje, ale když řeknu třeba pes, “zopakuje” zase ko a ještě ceka na pochvalu, smeje se a je na sebe zjevně pyšný, ze to po mne dokázal “zopakovat”. Zkoušela jsem vše, tisíckrát za den mu opakuji různá slova, protože porad na něco ukazuje i 10× za sebou na tutéž věc, ale zůstává porad jen u ko. Kromě toho dokáže říct jen “am am”, jako hamham, když chce jist. Nevím, v cem je problém.
Ani neumí žádné zvíře, jak dela, ani se to nepokouší napodobit.

Druhá věc je, ze vůbec nezvládá vkladacky, i když se nahodou trefí, tak nepochopi princip, a to už si s tím hraje 2 mesice a stále mu to ukazujeme.

Jinak mi přišel vždy šikovný, od 12m chodí, hodně rozumí.
Je to ještě v normě? A jak jej podpořit?

Zvuj roční prcek začíná mluvit :srdce: Zda se mi podle popisu normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3856
1.11.20 09:13

Vždyť nemá ještě ani rok a půl!!!
Co bys od něho chtěla? Máš přehnané nároky a očekávání!

To, že na nějakou věc ukazuje 10× a ty to pojmenováváš je normální. Fixuje si to v hlavě. Neumí mluvit, to je taky normální - nějakou dobu ještě mluvit nebude.

Achjo, zbrzdi svůj tlak na něho nebo budeš mít neurotické dítě…

Chodí, rozumí, snaží se komunikovat, sociálně interaguje - ano, JE v normě, v úplně normální normě, ne jakože „ještě“ v normě. Kdyby mu bylo o rok víc, bylo by to na pováženou. Nyní je jeho vývoj úměrný jeho věku.

Nejvíc ho podpoříš tím, že od něj nebudeš očekávat to, co by „měly zvládat“ starší děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
141
1.11.20 09:18

U nás je to to samé :) naše holčička umí jen bá a vše je bá :D Zažila jsem to už u syna ten do dvou let jen ukazoval a nechtěl mluvit vůbec tak mě to nechává v klidu… Ještě bych to neřešila ony se nám jednou ty děti rozmluví :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3847
1.11.20 09:24

Moje dcera nikdy nerikala, jak ktere zvire dela. Do dvou let nerekla nic, opravdu nic. A pak se to zlomilo a zacala mluvit pekne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12724
1.11.20 09:45

V 18 mesicich je normalni, pokud umi par identifikovatelnych zvuku. Jo, jsou deti co mluvi v kratkych vetach, ale ten rozptyl „normalnosti“ je fakt velky. Kluci navic byvaji obecne pomalejsi. Klid…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
1.11.20 16:23

Náš kluk ( 20 mes ) všechno je ga, prip gaga. Mama jela tak mesic, pak chvili tata. Vsemu rozumi naprosto. Udela i na slozitejsi pokyn co se po nem chce. Mluvime spolu porad. Ukaze na vsechno co po nem chceme. Minule jsem byla v kuchyni a hral si sam a rekl trikrat po sobe traktór… vysla jsem, a rikam rekni jeste traktor… našpulil pusu a rozesmal se a s neee odbehl vedle. Ne, jo, ham mňam mu jde vyborně. :nevim: haf a mňa (u) tak snad…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat