Syn v postavení partnerem své matky, dá se s tím nějak pracovat?

520
30.10.20 18:24

Syn v postavení partnerem své matky, dá se s tím nějak pracovat?

Už jsem tu jednou psala. Jsem teď háklivá a přecitlivělá (MS) a tak nějak vim, co mi napíšete, ale třeba padne i něco k zamyšlení, co mi pomůže.

Přítel teď hledá pro nás podnájem, jsme spolu 2,5 roku a já už jsem mu před rokem řekla, že to chci někam posunout. A už jsem na to prostě totálně vysazená, časem je to horší a horší a mě naštve každá prkotina.

Přítel bydlí v baráku se svou mámou a její dcerou. Když ji opustil manžel, tak se postaral a stará se do dnes. Máma neměla na zaplacení hypotéky, měla malou holku, furt je nemocná. A mě už časem fakt začalo vadit, že fungují jako milá rodinka a já tam jezdím na víkendy na návštěvy nebo on za mnou. Již jsme spolu o tom milionkrát mluvili, on si to uvědomuje, ale přijde mi to, že jako tak na půl. Ke všemu žijou v díře a máma nemůže mít ze zdravotních důvodů řidičák, takže ji ještě dělá řidiče - do krámu, do práce - pokud tedy zrovna chodí. Jinak je odkázana na bus, co jezdí dvakrát denně.

Říkala jsem si, že prostě třeba pochopí a když je ochotný se mnou odejít, že si to nějak sedne a všichni si zvyknou. Řekl jí, že půjdeme my dva do podnájmu a samozřejmě nebyla nadšená, ale když zjistila, že by to mohlo být 10km blízko, tak se na všem dohodli, na nákupech, jak si je budeme dělit a tak. A mě to prostě strašně nasra. o! Protože co se jako změní? Po práci přijede tam a já budu žrát, co mi ona vybere.

Teď vůbec nevím, zda se nemám na všechno vykašlat. Asi kdybych byla milá a dala mu najevo, jak je to parádní být sami, třeba by se pak vzchopil a šli jsme i dál a taky by se přestřihla pupeční šňůra. Ale mě se fakt nechce o chlapa tahat. A řešit, že s mámou kupují sýr ten a ten a kdo ví co. Fakt sem z toho teď úplně na dně.

No vim, sem blbá, mám ho ráda. Je to chlap, co chce rodinu a má mě rád takovou jaká jsem i s mýma nedostatkama. Je věrný, hodný, šikovný. Pořád mi to připadá, že se bude snažit postarat se o „obě“ rodiny, jsou to spekulace, ale proč by to mělo být jinak, že jo. :,( Nebo jestli to chce čas, aby si i mati zvykla? Nebo mi bude podsekávat autoritu a snažit se ho natáhnout zpět do rodnýho hnízda.

Jako když ho teď pošlu někam, když už to skoro zařídil, tak myslim, že už se dál snažit nebude, je to dá se říct pro mě jedinečná příležitost, případný dobrý začátek, přestože je to město třeba pro mě pracovně nic moc na dopravu. Ale chápete, jak to myslím. Aspoň něco. Ale má mi to stačit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2794
30.10.20 18:28

To s tím nákupem vůbec nechápu.
Jako že kdyby bral na nákup svou mámu, tak ty pak musíš jíst sýr, co chce ona?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7824
30.10.20 18:30

Myslím, že hodně lidí ti tu řekne, že máš být rada, že je týpek pro-rodinný a postará se, a že bys mu zle usurpovala nemohoucí maminku. Za sebe bych ovšem řekla, že by mě to štvalo a že chlapa, co v zásadě funguje jako manžel své matky a řeší všechno od její hypotéky po nákupy, a společné bydlení jsi musela iniciovat ty a ještě vám ho víceméně musela mamá posvětit, bych nechtěla. Protože bych dřív nebo později vybuchla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19652
30.10.20 18:32

Ja to nechápu, co je spatneho na tom, ze pomaha svoji rodine? Proc musis jist co ti vybere jeho mama? Ty si neumis nakoupit sama? Ze by ji jednou za tyden vzal nekam na větší nakup fakt nevidim jako nejaky obrovsky problem. Naopak bych byla rada, ze memu partnerovi zalezi na okoli :nevim: az se prestehujete, tak on at ji sem tam neco pomuze a ty se s ni vubec nemusis bavit ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
30.10.20 18:34

Nešla bych do toho. Je sice hezký, když děti pomáhají rodičům, ale mají mít i svůj život. Spravovat si máš svojí domácnost sama a ne být odkazaná na nákupy vybrané tchyní. Mě by to hodně vadilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2794
30.10.20 18:35
@BigBang píše:
a ne být odkazaná na nákupy vybrané tchyní

Tak jestli neumí ani napsat chlapovi lístek, tak to tak asi bude :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
30.10.20 18:36
Nešla bych do toho. Je sice hezký, když děti pomáhají rodičům, ale mají mít i svůj život. Spravovat si máš svojí domácnost sama a ne být odkazaná na nákupy vybrané tchyní. Mě by to hodně vadilo.
@MrsNorris píše:
Tak jestli neumí ani napsat chlapovi lístek, tak to tak asi bude :think:

To není o lístku. Já vařím hodně a ráda, třeba maso potřebuju vidět, zeleninu a bylinky si taky musím vybrat sama. Vadilo by mi to hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2794
30.10.20 18:38
@BigBang píše:
To není o lístku. Já vařím hodně a ráda, třeba maso potřebuju vidět, zeleninu a bylinky si taky musím vybrat sama.

Kde píše, že nemůže jít kvůli tchýni do krámu? 8o

Já ten „problém“ s nákupy vůbec nechápu.
Respektive jsem to pochopila tak, že ji prostě vadí jen občasná přítomnost tchýně u nákupního košíku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19652
30.10.20 18:41

@BigBang taky musim jidlo videt nez ho koupim, ale nechapu proc ona ceka na tchyni, az pude nakupovat a nejde do kramu sama. Snad si muze dojit nakoupit sama ne? K tomu nepotrebuju ani tchyni ani toho chlapa :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9045
30.10.20 18:43

Jako že on, když na nákupu bude i jeho máma, tak on nemůže pro vaši domácnost koupit to, co používáte vy? Nebo jsem to blbě pochopila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2909
30.10.20 18:45

A proč si nenakoupis sama? pro vás oba? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
30.10.20 18:49
@MrsNorris píše:
Kde píše, že nemůže jít kvůli tchýni do krámu? 8oJá ten „problém“ s nákupy vůbec nechápu.

Tak nejspíš bude vozit na nakup tchyni a podle toho co psala, mi to vyznívá tak, že mají řekněme netradiční vztah. Pokud je to typickej maman, tak bude poslouchat hlavně maminku a pokud to zakladatelce leze krkem, asi s nima nebude chtít trávit čas v obchodě. Ono se to blbě vysvětluje někomu, kdo to nezažil, ale pak tchyně řekne na co panenku ta je drahá, kup radši bůček ten je levnej a maman bude tancovat jak baletka. A takhle ta nenávist většinou začíná. Jde o to jaký ten chlap je ale když zakladatelka váhá a založila druhou diskuzi, tak nejspíš dost mazánek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2794
30.10.20 18:52

@BigBang
Tak tu svou poslední diskuzi smazala se slovy „vyřešeno“, tak asi to s tím mamánkovstvím nebude tak hrozný, když to sfoukla na Emiminu :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.20 18:52

Já ti docela rozumím zakladatelko. Vzala jsem si jedináčka, který má silnou vazbu na rodiče (a to rodiče žijí spolu, mají barák bez dluhů, důchody a tchán řídí, takže celkem soběstační). Vždycky budou mít přednost přede mnou, to se nezmění a těžko se na to zvyká, on jim je až patologicky „vděčný“, ke mě žádný „vděk“ nemá, takže tím pádem budu vždycky druhá. Ty jsi na tom hůř, tchýně je sama, sama na barák, bez peněz, bez práce, nemocná, neřídí. Takže nebudeš na druhém místě, ale až na 150 (i s budoucími dětmi). Jde si na to zvyknout, jde to snést po léta?

• Citovat
  • Nahlásit
487
30.10.20 18:53

Nákupy vem čert. Tady reálně hrozí to, cos napsala: že se partner bude snažit zabezpečit obě rodiny. Jedním zadkem na dvou židlích se dlouhodobém sedět nedá, takže tvůj partner bude uštvaný a jakmile dojde na kompromisy (a na ty dojde), budou nejspíš v tvůj neprospěch, protože ty jsi zdravá a soběstačná, kdežto maminka je nemocná.
Teď to ještě dáte, ale co až budeš doma třeba po císaři s nemocným řvoucím miminem? Jestli si myslíš, že v tu chvíli tě vyhodnotí jako potřebnější, dost se pleteš.

Tady nejde o pomoc jednou týdně s nákupem, ale o to, že tyhle maminky dokáží volnou kapacitu svých synů vytížit na 100%.
Volají denně: prasklo světlo v chodbě, je třeba posekat zahradu, potřebuju, abys mne odvezl je kadeřnici, zase mi nejde tiskárna, kotel divně hučí, už jsi dal ty kabáty do čistírny? Nákupy, opravy, pak se jí zas stýská. A všechno se musí řešit hned, vždyť ona má jen jeho… Bude tam denně, víc než se zakladatelkou. Tohle by mi vadilo, hodně.

Ale dokud máma funí, pravděpodobnost, že se to zlepší, je dost malá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama