Syn zapomíná, nevnímá a je nepozorný

Anonymní
26.11.20 18:10

Syn zapomíná, nevnímá a je nepozorný

Poslední dobou řeším synovo chování, nebo spíš to je i součást jeho povahy.
Je velice nepozorný. Musíme dávat pokyny a úkoly jednotlivě. Když řeknu např. jdi do kuchyně, vynes koš a koš na plasty, tak tam buď nedojde, protože cestou něco lepšího, nebo se rozbrečí, protože ví, že má někam jít, ale druhý pokyn je moc.
Manžel si dělá legraci, že je jak zastaralá verze Windows, protože se zahltí a sekne.
Ve škole problém. Zapomíná úkoly, učebnice, nevyřizuje věci.
V inletektu problém není, spíš naopak. Od 5 let čte, ve 4 letech počítal v tisících a zvládal základy násobilky. Se školou to je slabší, ale není to tím, že by látku neuměl, ale počítá 3 sloupečky příkladů a prostřední prostě zapomene. Vynechává písmena, slabiky… S postupem času se spíš horší.
Největší malér je, že to má po mně. Já jsem stejná a teprve díky němu přicházím na to, že to je vlastně celé úplně špatně. Mně stála za zadkem máma, takže to tak nějak šlo, ale on nikoho, kdo by ho jistil, nemá.
Manžel je v tomto hodně podobný. On by v současnosti měl jako dítě dg. ADHD (v naší době měl LMD). Ale relativně funguje nejlépe.
Máte tip, radu, zkušenost, jak zlepšit fungování syna? Jak mu pomoct aspoň trochu v tom, aby byl schopný fungovat? Zkoušela jsem různé kalendáře, tabulky, motivace. Dlouhodobě bere i rybí tuk. Má kalendář přes Google, aby věděl, co kdy má dělat. Ale dokud ten mobil nebude umět létat a narážet do hlavy majitele, tak to nepomůže.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19247
26.11.20 18:27

A proč ho tedy nejistis ty jako tebe máma? Můj syn klidně zapomněl boty ve škole, jednou tam zapomenou sebe :mrgreen: ( to už mu bylo 17-18)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1499
26.11.20 18:30

Proč ho nejistis ty jako jeho mama? Kolik mu je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.20 18:31
@jahuhudka píše:
A proč ho tedy nejistis ty jako tebe máma? Můj syn klidně zapomněl boty ve škole, jednou tam zapomenou sebe :mrgreen: ( to už mu bylo 17-18)

Protože to nezvládám. :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.20 18:32
@luckaa85 píše:
Proč ho nejistis ty jako jeho mama? Kolik mu je?

Protože ho nezvládám jistit. :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
3907
26.11.20 18:32

Přesně. Jisti ho ty, jako máma. Holt je takovej. Můj synátor taky zapomíná. Já si vždycky jen řeknu, tohle je daný už jen tím, že je chlap. Ti jsou opoždění už jen z tohoto důvodu. :lol: Jinak je hodnej, ale praktické věci mu nic neříkají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3907
26.11.20 18:34
@Anonymní píše:
Protože to nezvládám. :oops:

Tak pak bych se smířila s tím, že občas zapomene. No bože. Snažila bych se mu to usnadnit co nejvíc. Počítám, že to bude tak druháček? Ještě je to prcek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.20 18:38
@Amelie30 píše:
Tak pak bych se smířila s tím, že občas zapomene. No bože. Snažila bych se mu to usnadnit co nejvíc. Počítám, že to bude tak druháček? Ještě je to prcek.

Je mu skoro 10. Musí chodit sám do školy, ze školy.
Tady nejde o to, že občas něco zapomene. Ale prakticky o to, že nám to ovlivňuje každodenní fungování.

• Citovat
  • Nahlásit
3907
26.11.20 18:41
@Anonymní píše:
Tady nejde o to, že občas něco zapomene. Ale prakticky o to, že nám to ovlivňuje každodenní fungování.

Dobře. Mému je 11. Úkoly jsem vyřešila notýskem. Tam si zapisuje vše. Úkoly, co má vyřídit. To, že je víc jak jeden pokyn moc, mi přijde taky normální. Syn se mě třeba ptá, kde je ten hrnek. Mu říkám u mikrovlnky. Říká mi kde, tady není. A já, koukáš na něj. Do školy dojde i se vrátí ze školy v pohodě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3907
26.11.20 18:42

A ještě, diagnostiku nějakou má? Když vynechává slabiky? Zrak v pořádku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19247
26.11.20 18:45
@Anonymní píše:

Vysvětlit učitelce a poprosit ať kontroluje ze si úkoly zapsal. Pak je na tobě kontrolovat, aby je udělal. Co ma udělat napsat na ledničky s tužkou, aby mohl odskrtnout co už udělal. Ráno mu zopakovat mas rukavice nezapomeň a salu nezapomeň (ať ji dává do rukávu) atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2575
26.11.20 18:49

No a nemá poruchu pozornosti? Dítě v blízkém okolí ji má a je to to samé. On zapomene zapsat i úlohu do toho notýsku. Můj syn je normální, ale taky jsem přišla na to, že slyší první půlku věty, pokynu a zbytek jsem neříkala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.20 18:57

Tak to jsi mě rozesmála. Taky jsem matkou chytrého mimoně a nejspíš to má také dědičně.. Radu nemám. Rybí tuk, obrnit nervy a nosit dárky učitelkám ve škole. Podle mě je to marné. Co se týká tvého syna - mě pro nákup posílali třikrát - jednou jsem ztratila tašku, pak brambory a nakonec peníze. Ne, nezlepší se to. Je to nějaká porucha mozku a je to dědičné :-) Snad si časem vydělá na asistentku, která by řešila praktické věci. To byl můj sen.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.20 18:57

@jahuhudka během září měl 4 ukolnicky. Už jsme je nikdy nenašli. Netuším, do jakého vesmíru se dostaly.
Ono mu to můžu opakovat, že má a nemá, ale ráno něco slyší a odpoledne neví. Cepice nenosí domů často. Když chodil do družiny, přinášela jsem vždy jednou za měsíc naše věci.
Ve škole má náhradní penál.
S mojí kontrolou dojizdime na tom, že to denně nezvládám. Mně stojí většinu energie vnímat, co je potřeba doma. My jsme se synem v tomto stejní.
Udělala jsem tabuli, aby si on zapsal, já jsem pak schopna kontrolu. Ale on nezapíše. Já se sice zeptám, ale nikde nic nenajdu, tak jsem v klidu, protože učitelka nedává úkoly denně.

@Amelie30 píše:
A ještě, diagnostiku nějakou má? Když vynechává slabiky? Zrak v pořádku?

Zrak v pohodě. Žádnou diagnózu nemá. Ale nic jsme nezkoumali, protože měl hlavně jedničky, občas dvojku. Letos to už tedy nebude.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.20 18:59
@Anonymní píše:
Tak to jsi mě rozesmála. Taky jsem matkou chytrého mimoně a nejspíš to má také dědičně.. Radu nemám. Rybí tuk, obrnit nervy a nosit dárky učitelkám ve škole. Podle mě je to marné. Co se týká tvého syna - mě pro nákup posílali třikrát - jednou jsem ztratila tašku, pak brambory a nakonec peníze. Ne, nezlepší se to. Je to nějaká porucha mozku a je to dědičné :-) Snad si časem vydělá na asistentku, která by řešila praktické věci. To byl můj sen.

To je přesně ono. Šel koupit rohlíky. Nenašel peněženku. Dostal náhradní. Přišel s tou první, protože ji tam zapomněl. Druhou neprinesl. Nepřinesl ani rohlíky, ale koupil stavu a jogurty.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat